מניעת התקרחות והלבנת שיער

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

מניעת איבוד שיער והלבנת שיער….
בזמן שאתה קורא מאמר זה, אני ממליץ לך להניח את כף ידך על הראש…
בהנחה שטרם איבדת את השיער, אילו הייתי אומר לך שהדרך הטובה ביותר למנוע את איבוד השיער ואת הלבנת השיער היא ללא תרופות וללא כימיקלים, היית מאמין?

במשפחה שלי יש רקע של הלבנת שיער בגיל צעיר, ובהמשך לזה, כשהייתי בן 30, כבר הייתי הכי לבן בחבר’ה, ולא מעט מידידי לעגו לי וקראו לי “סבא” בקריצה אכזרית… מגיל צעיר סבלתי גם מאיבוד שיער, אך לשמחתי, חלק משמעותי ממנו הצלחתי לשמר.
בשנת 1993, כשהייתי בגיל 32, בזמן שחוויתי ההארה, הרגשתי לרגע את התחושה של להיות קירח, ולמעשה, להיות עירום במובן מסוים. הרגשתי את השיער שלי נושר לחלוטין, ואז, באופן אינסטינקטיבי  הנחתי את כף ידי על הקרקפת ונתתי לה מנוחה.
תוך שניות הרגשתי השתפרה, והרגשתי שזרימת הדם נרגעת ושהשיער מתחזק…

מאז ועד היום, חלפו כעשרים וחמש שנה בהן אני מטפל בעצמי בהילינג, במהלכן נוסף לי שיער לבן אבל בכמות פחותה בהרבה ממה שהיה אילולא טיפלתי בעצמי, וגם תהליך איבוד השיער הואט המידה רבה. למרבה האירוניה, כל חברי שלגלגו לפני עשרים וחמש שנה, היום הרבה יותר לבנים ממני…

עכשיו, אתה מעוניין להבין את ההתקרחות ואת הלבנת השיער על מנת למנוע אותן במידת האפשר, אסביר לך את הדברים מנקודת המבט שלי.
המוח האנושי, שהתפתח במהלך מיליוני שנים, מוסיף ומתפתח במהירות במרוצת הדורות, כאשר התפקודים הבסיסיים כמו נשימה, שליטה באברים פנימיים, זרימת דם, חילוף החומרים, רפלקסים וגורמים רבים בעלי משמעות בסיסית לחיים, נשלטים על ידי המוח הקטן והרקמות הפנימיות המצויות בעומק המוח.
במציאות שבה אנו חיים, המשתנה במהירות, המוח מוסיף להתפתח במהירות, והרגשות והזיכרונות העכשוויים שלנו יוצרים שכבות חדשות של תאי עצב וכלי דם בקליפת המוח, ולכן חלק מתאי העצב המשמשים לתחושות הקשורות באתגרי החיים, נמצא על הקרקפת או בקרבתה.

במרוצת חיינו אנו עוברים לא מעט אתגרים וסובלים ממגוון רחב של תחושות תחושות שליליות כמו השפלה, עלבון, כעס, קנאה, אכזבה, כישלון, שנאה, בושה, חרדה, רגשות אשם, נקיפות מצפון ותחושות רבות אחרות שאנו מגדירים כשליליות. תחושות אלו גורמות להתכווצות כלי דם בקרקפת, וככל שהן בעלות עוצמה גדולה יותר, הן גורמות לכך שיותר כלי דם בקרקפת מתכווצים, ועם זה הולכת ופוחתת גם אספקת הדם לזקיקי השיער.
בחלק מן המקרים – בתלוי בגנטיקה, הדבר גורם לנשירת שיער, ובחלק אחר, ההיחלשות של זרימת הדם גורמת לכך שחומרים כמו פיגמנטים, הורמונים וחלבונים אחרים לא מגיעים לקרקפת – או מגיעים ברמה פחותה באופן משמעותי, וכתוצאה מכך השערה מאבדת את הצבע והשיער הולך ומלבין.

התחושה של התכווצות כלי דם בקרקפת מתבטאת במן עקצוץ או תחושה של נמלים שאנו חשים בקרקפת, ולאחריה אנחנו נשארים עם כמה שערות פחות. אם תוכל להניח את ידך על הקרקפת בכל פעם שתחושה זו מתחילה, תשמור על השיער, על הצבע ועל הצפיפות.

בימים אלו, עם העלייה המתמדת ביוקר המחיה, עולה ההישגיות הנדרשת מאיתנו כדי להתקיים בכבוד. ככל שרמת הסטרס עולה, היא משאירה חותם המתבטא בכך שיותר צעירים מאבדים את השיער – ובגיל צעיר יותר, וההתקרחות הופכת למגיפה.

הדרך הטבעית והפשוטה לנסות למנוע את הבעיה, היא להניח את כף היד על הקרקפת מספר פעמים ביום – ובמיוחד כאשר אתה חש במצוקה רגשית.

השלב החשוב ביותר לעשות את זה הוא בלילה – לפני השינה.
הסיבה לכך היא שבלילה אנחנו עוצרים את המירוץ היומיומי וחושבים על מה שעבר עלינו במשך היום ומה מחכה לנו הלאה, וזה שלב קריטי באיבוד השיער.
חוויות לא נעימות שעברת במשך היום צפות ועולות לפני השינה, כאשר אתה חושב על מה עשו לך או מה עשית לאחרים – ומחשבות אלו עלולות לגרום לזה שתקום בבוקר עם מיטה מלאה שערות, ועם אותו מספר שיערות פחות בראש.
על מנת למנוע את זה, נסה להירדם כשהיד מונחת על הראש. אם תצליח להתרגל לזה, תאט את קצב איבוד השיער ואת הלבנתו באופן משמעותי.

לצערי, מניסיוני האישי, שיטה זו לא תצמיח שיער שכבר נשר, אבל אולי אצלך זה יפעל, ואם יש לך על מה לשמור, כדאי שתתחיל לשמור כבר היום, כשעוד יש על מה…

במידה והדבר אינו עובד עבורך ותרצה להתנסות בטיפול מידיים של הילר, נסה למצוא טיפול הילינג שישחרר את זרימת הדם וישפר אותה, ובכך יחזק את שורשי השיער.
אני מעריך שטיפול אחד בשבוע או אפילו בשבועיים, עשוי למנוע את הנשירה, אך מאחר והדבר אישי, תוכל להתנסות ולבדוק לפי מצב הנשירה כל כמה זמן עליך לקבל טיפול על מנת לשמר את השיער באופן המיטבי.

צריך להבין שהשיער הוא איבר בגוף, ומעבר למשמעות אסתטית והחשיבות שלו לדימוי העצמי ולביטחון העצמי, יש לו תפקיד משמעותי ביותר בשמירה על בריאותנו, בכך שהוא מגן על העור העדין של הקרקפת מהקרינה של השמש ומהצינה של הלילה. באין שיער, גידולים סרטניים עלולים להתפתח בקרקפת ואילו המוח חשוף לדלקות כתוצאה מקור. על מנת להגן על הקרקפת ועל המוח, ומכאן חשיבותו. אם כבר איבדת את השיער, עצתי לך, שיהיה שיער או תחליף לשיער, בחר בין ניתוח להשתלת שיער או פאה נוכרית, שהיא פיתרון מצוין למי שאינו מעוניין בניתוח או שאין ביכולתו לממן השתלה.

card_reiki


 

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

—————————————————————————————————————————-

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר. טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כל הזכויות שמורות למחבר

Comment (1)

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) Reply

    I may not understand the translation well, but this is some great information. Thanks.

    1 בדצמבר 2012 at 21:05

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *