הארה

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Reddit
Reddit
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

הארה : מאת איל כהן

כמו המושג 'רוחניות', גם המושג 'הארה' עבר כתישה לאחר שגורמים ממסדיים הכלילו אותו עם מיסטיקה, סמים, הודו – ושאר גורמים מפוקפקים שהקנו לו יחס מזלזל מצד הציבור.
אף שהתרבות הנוכחית הצליחה להפוך את המושג "הארה" לשלילי, בתת ההכרה אנו חשים אתו מאד בנוח, ולראיה, בתכנות מחשב רבות – כמו גם בספרי מידע, רעיונות שונים ו"טיפים" מסומנים בנורה דולקת.

למען האמת, בלי שום קשר למיסטיקה או לסמים, ניתן להסביר את המושג 'הארה' באופן פיזי ואפילו מדעי, אלא שתפיסה זו כרוכה בשינוי בתפיסת העולם, מתפיסת העולם החומרית אליה אנו מורגלים, הרואה את הגוף ואת החיים בממד החומרי, לתפיסת עולם הרואה את הגוף כאנרגיה, ואת החשיבה כשינויים באנרגיה במרכזי תחושות שונים במוח.
למעשה, כולנו חווים הארות קטנות בחיי היום-יום. כל דבר שאנו לומדים מדליק אצלנו משהו – וכרוך בהארה שאנו חווים. ההבדל בין ההבדל ביניהן לבין מה שאנו מגדירים כ"הארה", הוא שהיא כרוכה במידע בעצמה שאיננו מסוגלים לתפוס, שמשנה את החיים.

למרות שישנם הרואים בהארה דבר מגניב והזדמנות לצאת מהקיבעון, רבים מהאנשים החווים הארה "נבהלים" ומעדיפים להתעלם ממנה על מנת שלא להיחשב כ"לא נורמליים" – או לאבד את המעמד או את המשענת הכלכלית שיצרו בעמל רב בדפוסים המעוותים בהם הם מורגלים להתקיים. בחלק גדול מהמקרים, אנשים החווים הארה קוראים לזה "התמוטטות עצבים", מנסים לשכוח ממנה ולהתאושש ולחזור לשגרה. הארה עלולה לגרום להתמוטטות עצבים, עם כאב עצום כתוצאה משינויים בזרימת דם במוח, בזמן כשדפוסים חדשים נחרטים בתודעתך. עוצמת חוויה הדומה לפגיעת פטיש חמש קילו בראש, וצריך המון כוחות נפש כדי להתמודד עם המידע ולשרוד וכדי להתאושש ממנו.
לא מעט אנשים התאשפזו או התאבדו בעקבות הארה, ובמקרים קיצוניים, הארה עוצמתית עלולה לגרום לאירוע מוחי או לדום לב.

למרות שההארה חוויה היא קשה, המשיכה אליה באה מן החיפוש אחר האמת הפשוטה, זאת שאנו מעוצבים על ידי התרבות שלנו שלא לראות ולא להבין, ובמידה ואנו רוכשים אותה, יש לנו הכוח לשנות את המציאות.

למרות שמרבית חיי אני מוזיקאי ועוסק במוזיקה כמקצוע, לצערי, עד כה לא חוויתי הארה משמעותית בתחום המוזיקה.
חוויית ההארה שאני חוויתי היא הארה רוחנית, שכדי להמחיש את עוצמתה, בעקבותיה כתבתי למעלה מאלף עמודים של מידע שונה לחלוטין מן המקובל. לאחר מכן, על מנת להקל על הקורא את עיכול המידע, חילקתי אותו לארבע כרכים בסדרת הספרים "דברים שלא תשמע מהרופא שלך", במטרה לשנות את הדרך שבה אנו תופסים את המציאות – ובאמצעות גישה שונה להבין וגם לפתור בעיות בריאותיות, אישיות וחברתיות רבות, שבחשיבה המקובלת, המתעלמת מן הממד האנרגטי לא ניתן להבינן, ולכן גם הטיפול המקובל אינו יעיל ובמקרים רבים אף מזיק.

הספר הראשון שכתבתי בעקבות אותו אירוע, 'הפתרון המוחלט למחלות החניכיים', היה השלב הראשון בסדרה של תובנות שלוו בסדרת חזיונות מדהימים, שנתנו מענה והסבר ברור לאינספור שאלות בריאותיות וקיומיות סתומות, שעל פי השקפת העולם הרפואית או המדעית המקובלת אין כל דרך להבינן

למרות שהוא הביא את בשורת הריפוי הטבעי למחלות שעד היום תבעו מבני אדם קרבן שלא ניתן לאמוד במחיר, עקירות שיניים, ניתוחים והוצאות של סכומי עתק, אל לך לטעות ולחשוב שבזה מהותו.
מחלות החניכיים מובאות בספר זה כמשל לאטימות של החברה שבה אנו חיים כלפי ההיבט האנרגטי, על מנת לאפשר לך לצמוח. בהמשך סדרת הספרים "דברים שלא תשמע מהרופא שלך" אלווה אותך בתהליך של צמיחה רוחנית, ומתוך הבנת החיים כאנרגיה, נלמד להבין תחלואים רבים אחרים ולקיים שינויים באורח החיים שיבטיחו לך בריאות שלימה במובנים רבים.

על מנת לחוות הארה רוחנית, אדם חייב להיות מוכן להתנתק מהתרבות שבה הוא חי. כל עוד הוא חי בנוחות ומאמין בדרכה של התרבות ואינו מוכן להטיל ספק ולשאול את עצמו שאלות מהותיות, אין שום אפשרות שיחווה הארה רוחנית. למובילי התרבות ולמעצבי דעת הקהל אין עניין בכך שאנשים יפסיקו להאמין במה שמחנכים אותם להאמין מזה דורות. הם דואגים להטמיע את הערכים ואת המידע הממסדי ולהפגין זלזול כלפי כל חשיבה שונה מן המקובל, כחלק מדרכה של המערכת להוסיף לצמוח ללא מעצורים – גם על חשבון סבל אנושי.

חזרה ל"ביאור מושגים"

הארה משנה חיים :

אם וילדה הקטן הולכים יחד ברחוב ולפתע מופיע מולם כלב. האם פותחת בצרחות, משתטחת על הרצפה ודופקת באגרופים בהיסטריה.
הילד שרואה את ההתנהגות של האם שמהווה עבורו את הדמות הסמכותית / המורה לחיים, עבר בזה הרגע תהליך שנקרא "החתמה", בו הוא למד איך צריך להתנהג, להגיב לאותה סיטואציה, שבעקבותיה סביר להניח שלאורך כל חייו אותו הילד יכנס להיסטריה למראה כלב, אלא אם יעבור חוויה מתקנת.

באופן דומה, אדם נורמלי שינסה להזכיר ליד רופא ריפוי אנרגטי כמו רייקי או הילינג, יזכה אוטומטית לתגובה בנוסח "שרלטנות", "נוכלות", "רפואת אלילים" ועוד מגוון מושגים מזלזלים, שמטרתם לבטל את האמון ולגרום לו להתרחק מאותם טיפולים "הזויים" מהם הרפואה הממסדית מתעלמת באופן עקרוני.
מכיוון שהרופא נתפס בעיני האדם כסמכות מדעית / רציונלית, לנוכח גישתו כדמות הסמכותית / מורה לחיים, באופן דומה להחתמה של הילד על ידי האם, אותו אדם עובר תהליך החתמה שיקבע את גישתו לסוג זה של טיפולים וילווה אותו לכל חייו, או עד לחוויה מתקנת שתשחרר אותו.

יצירות אמתיות, נכתבות מתוך הארה.

אדם לא יוכל להלחין לחן שיהיה אהוב על רבים, באופן טכני, על בסיס ידע מוזיקלי תאורטי, לא משנה עד כמה הוא משכיל או מבין במוזיקה. כהוכחה, תמצאו בין המוזיקאים האקדמאים פרופסורים למוזיקה ואנשי תיאוריה ברמה של מדענים, שמימיהם לא הצליחו להלחין מנגינה שתזכה להצלחה אמנותית כלשהי.

המרכיב הנוסף הנחוץ לשם הפיכת לחן – או מילים, לדבר שיושר או יתנגן בפי כל, הוא ההארה שבה נולד השיר. זו, במקרים רבים באה דווקא לאדם הפשוט, חסר השכלה וידע תאורטי.

הארה היא אנרגיה שמופיעה כמו חלום או חיזיון, באה ברגע של הבזק, ועשויה למלא שיר שלם – עם לחן ותסריט. כשהיא אמתית, היא מגיעה אל האמן מבלי שיהיה לו חלק ביצירתה – וקל לנו מאד להתחבר אליה. 

נביא לדוגמה את החיפושיות : ארבעה צעירים ללא השכלה מוזיקלית  שיצרו בתקופת ההארה שלהם מאות שירים שהפכו ללהיטים – והיו אהובים על מיליוני בני אדם סביב העולם. מרגע שהסתיימה תקופת ההארה או המטען שהם קיבלו בהארה, גם ג'ון לנון – וגם פול מקארטני לא הצליחו לכתוב אפילו להיט אחד בקנה מידה שישחזר את הצלחות העבר.
כנ"ל לגבי כל אמן יוצר אחר – בקנה המידה הרלוונטי.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.