מדוע אנחנו מאבדים את החוזק הגנטי

החיים בטבע מאלצים את כל בעלי החיים להתקיים בתהליך בלתי פוסק של התחזקות ועמידות, וגם האדם הגיע לרמה של חוזקו אחרי מיליוני שנים של קיום בתהליך הנקרא “הברירה הטבעית”, המסנן את הפריטים החלשים ומאפשר רק לחזקים להתקיים ולהביא צאצאים.

במאבק הישרדות בלתי פוסק של החיים, בעולם שיש בו אינספור אתגרים וגורמים ששואפים לפרק את הגוף. העמידות הגנטית היא למעשה מה שמאפשר לנו להתקיים.
על מנת לשמר את אותה עמידות גנטית, במהלך החיים הגוף חייב לעמוד בפני אתגרים שיפעילו את מנגנוניו השונים, על מנת שלא לאפשר להם להתנוון – מבלי להגזים כמובן, באופן העלול להביא לקריסתם.
התרבות המערבית עסוקה בלעשות את כל הטעויות האפשריות להחלשת העמידות הגנטית שלנו בכל דרך אפשרית, ולכן בכל דור נולדים יותר ילדים הסובלים מרגישות הולכת וגוברת לגורמי מחלות שונים כמו חיידקים וזיהומים, רגישויות ואלרגיות למיניהן כמו צליאק, ומחלות רבות הנובעות מהיחלשות מתמדת של הגוף – כמו אוסטאופורוזיס, טרשת נפוצה, כאבי שרירים, בעיות תפקודיות, נכויות, ומחלות המוגדרות כמחלות גנטיות כמו תסמונת דאון ואוטיזם, למרות שהן לא בהכרח תורשתיות – וגם מחלת הסרטן, שהיא מחלה גנטית, הולכת ונעשית נפוצה.

גורם משמעותי בתהליך הוא שימוש יתר בתרופות – ובעיקר כאלו לטיפול במחלות כרוניות, המרעילות רקמות שונות בגוף על בסיס קבוע, ועלולות לגרום נזקים תמידיים לרקמות ולאברים כמו כליות, כבד, קיבה, ואחרות, לנוון אברים פנימיים כמו בלוטת התריס, הלבלב – ורבים נוספים ואף לגרום למחלות גנטיות כמו סרטן. תרופות אנטיביוטיות מנוונות את המנגנון החיסוני, ומעלות את רמת הרגישות של הגוף לחיידקים, פטריות, וירוסים ויצורים אחרים רבים שונים שהם חלק מן הסביבה הטבעית.

גורם משמעותי נוסף לירידה בחוזק הגנטי, הוא טיפולי פוריות, ההולכים ונעשים נפוצים. על ההשלכות שלהם בכל הקשור לחוזק הגנטי, שעל פי רוב איננו מודעים להן, אפשר לקרוא בטיפ שכתבתי על בעיות פוריות.

גורם נוסף הוא חוסר בתנועה ובפעילות פיזית, המחלישים את הגוף בהיבט האנרגטי. הגוף זקוק לגירויים על מנת להיבנות ולהתחזק, ואנו רואים דוגמה אצל כל היונקים, שמהשלבים המוקדמים של חייהם עוסקים בפעילות מחזקת, במשחקים, בהתגוששויות ובקרבות.
בתרבות המערב מרובת החוקים, במקום לתת לילדים לצמוח ולהתחזק על מנת שהגוף יבנה את יכולותיו לעתיד, ההורים למעשה דואגים לנוון אותם שחלילה לא יישרטו או ייפגעו, ואם ילד חוזר מהגן עם שריטה, מיד נפתחת חקירה, ואנשים עלולים לעמוד לדין על כך או לאבד את פרנסתם. כתוצאה מכך הילדים נשמרים בצמר גפן – וגופם המנוע מלהתחזק, הולך ונחלש, מה שיביא כבר בעתיד הנראה לעין לעלייה מבהילה במחלות כמו הידלדלות העצם (אוסטיאופורוזיס), לבעיות של הלב וכלי הדם, לבעיות בקרישת הדם, למחלות שרירים – ולבעיות רבות אחרות שכבר היום מכות באוכלוסייה, אך בהתאם לאורח החיים, ככל שהזמן חולף הן תכינה בכמות ובעצמה גדולה יותר.

על מנת למנוע קטסטרופה זו, מן הראוי היה שכבר בגן הילדים ובבית הספר כחלק משיעורי החינוך הגופני, ילדים ילמדו להתגושש וללכת מכות על מנת לחזק את גופם, לבנות אותו ולמנוע ממנו להתפרק, בפעילות גופנים שתבנה את חוזק השרירים, העצמות ומערכות הגוף השונות – ולחזק את האנרגיה של הגוף.

גורם משמעותי נוסף הוא היגיינת יתר, המונעת מהגוף להתמודד עם זיהומים וחיידקים שהם חלק טבעי מהסביבה שבה הגוף אמור להתקיים. מחקרים רבים נעשו על כך שילדים אשר גדלים עם בעלי חיים, צומחים להיות אנשים בריאים יותר. אחת מן הסיבות לכך היא שהגוף של הילד מתמודד עם זיהומים שונים הקשורים בבעל החיים – וכך הוא מפתח את היכולת החיסונית, ויכולות אחרות המעלות את העמידות בפני גורמים סביבתיים, אך החיים המהירים והלחוצים בערים מתועשות אינם מאפשרים לגדל בעל חיים, וגם הביורוקרטיה והחוק שהפכו את מגדלי הכלבים לציד קל עבור פקחים האורבים להם ונותנים דו”חות וקנסות כבדים על כל שעל וצעד, גורמים לכך שאנשים מוותרים על התענוג, וכך פחות ילדים שומרים על המנגנון החיסוני וגדלים בסיכון גבוה יותר ללקות במחלות שונות.

סביבה עם בעלי חיים חשובה על מנת לאתגר את הגוף עם חלבונים שונים ועם גורמים רבים אחרים, ולאפשר לו להפעיל את המנגנון החיסוני ולייצר את הנוגדנים החיוניים, אך בדרכנו העילגת, ילדים רבים שיכלו לגדול בבית עם בעלי חיים, חיים בסביבה סטרילית וגופם הולך ונחלש – ואילו כלבים, שהם ידידינו הטובים ביותר – בקצב החיים המהיר שלנו הפכו לנטל, ומושמדים מדי יום ביומו.

גירוי יתר עלול אף הוא להחליש את העמידות הגנטית, מאחר הוא עלול לשחוק ולהתיש את מנגנוני הגוף השונים, ולגרום לגוף לפתח רגישות לגורמים סביבתיים. התרבות שלנו מעמיסה עלינו גירויים רבים באופן בלתי פוסק כמו לדוגמה קרינה אלקטרומגנטית / מכונת מיזוג אויר – או חומרים שונים שאתם אנשים עובדים או באים במגע מדי יום.

החברה המערבית בת זמננו נמצאת בתהליך של קריסה, מכיוון שהאדם מקבל את החיים כמובן מאליו, ואינו מתמודד עם אתגרים שגופו זקוק להם בהיבט האנרגטי ובהיבטים רבים אחרים.

באורח חיים שכזה, ככל שהסביבה שלנו משתנה, העמידות הגנטית שלנו נחלשת, ואנחנו הופכים יותר פגיעים למחלות גנטיות שהולכות שפושות במהירות עצומה.

במקרים של מחלות ילדים / דלקות שונות, מוטב להעדיף טיפולים אנרגטיים כמו רייקי או הילינג המעודדים את המנגנון החיסוני, את חילוף החומרים ואת זרימת הדם, מה גם שזה הרבה יותר יעיל ומהיר, מאשר תרופות כמו אנטיביוטיקה ו/או אקמול, המדכאות את מערכות הגוף ופוגעות בתפקודן, ואף עלולות לגרום לגוף נזקים קשים…

חלק מהאחריות שלנו כלפינו וכלפי ילדינו, היא לשמור על החוזק הגנטי שלהם על מנת לאפשר להם חיים תקינים, ולמנוע מהם סבל ומחלות עד כמה שניתן, לשמר את העמידות של הגוף לשינויי מזג האוויר המאפשרת לו עמידות בתנאים של חום וקור – ותנגודת לגורמי מחלות רבים ושונים – באמצעות הימנעות משימוש יתר במיזוג אויר ובתנורי חימום למיניהם.

http://healthy.walla.co.il/item/2965472

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *