ריפוי פצעים

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

טיפול בפצעים – או “מיתוס הפצעים היבשים…”

הנחה רווחת בין רבים מבני האדם, היא שעל מנת לזרז את החלמתו של פצע יש להניחו להתייבש באוויר.
גם בין רופאים תמצא שאין תמימות דעים בנושא זה, ואם תשאל מספר רופאים כיצד לזרז החלמת פצע, קרוב לוודאי שתקבל תשובות שונות, שכל אחת מהן תהיה מבוססות בעיקר על השקפתו האישית של כל רופא.

בפועל, בתנאים שבהם הרקמה הפצועה לחה ההחלמה תהיה מהירה פי כמה, ואף תשאיר פחות טראומה, סימנים וצלקות, מאשר בתנאים בהם אנו משאירים את הפצע להתייבש.
הסיבה לכך היא שכאשר סביבת הפצע נשמרת לחה, כלי הדם שבה מתחדשים במהירות וללא עיכובים, ומאפשרים לגוף לייצר את התאים במהירות גבוהה יותר, מבלי שהיובש יגרום לשינוי מתח הרקמה ולהצטלקות.

הצלקות, שאנו מכירים כתוצאה בלתי נמנעת שמשאירים אחריהם פצעים פתוחים, נוצרות כתוצאה מהתייבשות הרקמה הגורמת לכך שהתחדשות כלי דם מואטת וזרימת הדם מתעכבת, ולכן במהלך החלמת הפצע נוצרות שכבות של תאים מיובשים בעלי מתח שונה המשנה את המרקם של העור. ניתן למנוע את היווצרות הרקמה הצלקתית, אילו נשמור על הפצע לח עד כמה שאפשר.

על מנת להבין את סביבת ההחלמה האופטימאלית, עליך לראות את כלי הדם כשורשים של עץ שנקרעו או ניזוקו מסיבה כלשהי, והם עושים את דרכם באדמה בכדי לצמוח ולהתחדש.
כשם שבאדמה לחה שורשים פצועים יצמחו ויתחדשו בקלות ובמהירות גבוהה יותר מאשר באדמה יבשה, כך כאשר סביבת הפצע לחה, הרקמה הרכה מאפשרת לכלי הדם לעשות את דרכם להתחדשות ברקמה הפצועה במהירות גבוהה יותר, והפצעים יחלימו ללא עיכובים וסימנים מיותרים.

בעלי חיים מלקקים את פצעיהם באופן אינסטינקטיבי.

הנטייה האינסטינקטיבית ללקק פצעים ולחלח אותם קיימת גם אצל בני האדם, אלא שזו דוכאה על ידי תרבות – והודחקה באמצעות נימוסים ונורמות והטמעת פחדים ואיומים.
אנו מעוצבים על ידי התרבות שבה אנו חיים, שמחנכת אותנו שלא להתעסק עם פצעים, ובכך נשלל מאתנו אינסטינקט בסיסי בעל כוח ריפוי עצום.

אם נפצעת או נחתכת באצבע, הכנס אותה אל הפה.

מלבד גורם הלחות, סיבה נוספת לכך היא שאנזימים (חלבונים) המצויים ברוק, מרככים את הבשר ומסייעים לכלי הדם לצמוח, להתחדש – ולהשתקם במהירות גבוהה יותר מאשר בתנאי יובש.

אלמנט נוסף המסייע בהחשת ההחלמה הוא הטמפרטורה – או רמת האנרגיה המצויה בפה. זו מקיימת סביבת חממה, המאפשרת לכלי הדם ולתאים להשתקם ולהתחדש במהירות גדולה בהרבה, מאשר מצב שבו הפצע חשוף לשינויים תמידיים בטמפרטורת הסביבה החיצונית.

איזון החומצות ורכיבי המנגנון החיסוני המצויים בנוזל הרוק, מסייעים אף הם לשמירה על סביבה מאוזנת, ומונע התפתחות זיהומים  – והידרדרות מצב הפצע.

אם נפצעת, ואפילו שריטה, מומלץ לסגור את הפצע או את השריטה עם פלסטר, גם ללא אנטיביוטיקה, העור מפריש חומרים ששומרים על הלחות והפלסטר שומר על הלחות ומגן עליו מזיהום.

אם אתה בוחר להשתמש בתכשיר אנטיביוטי, העדף משחה – השומרת על הלחות לאורך זמן, מאשר נוזל המתייבש לאחר זמן קצר.

אנו מוצאים אפקט של זירוז החלמה כתוצאה מלחלוח וריכוך, במשחות הנרקחות מצמחים כמו אלוא וורה, ומשחות אנטיביוטיות שונות המכילות אחוז גבוה של לחות המסייעת לגוף לזרז את חידוש כלי הדם – ואת תאי הרקמה הפצועה.

במקרים של פצעים “עיקשים” או כואבים, מומלץ להשתמש בטכניקות כמו רייקי או הילינג הנותנות תמיכה לרקמות הפגועות, מפחיתות את הכאב באופן משמעותי ומזרזות את ההחלמה.

במידה שיש כאבים חזקים או פצעים עיקשים או שנחוץ זירוז לתהליך הריפוי – נסו טיפולי הילינג, ותראו איך שהפצע נרפא בזמן אמיתי…

הנס הפרטי שלי – ריפוי עצמי אחרי תאונת קטנוע

card_reiki

————————————————————————————————————————

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

ריפוי טבעי למחלות החניכיים

דברים שלא תשמע מהרופא שלך

(י)סודות הבריאה

(י)סודות הבריאה

—————————————————————————————————————————-

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר. טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כל הזכויות שמורות למחבר

Comments (3)

 • ארנון יוסף Reply

  לגבי ריפוי פצעים אתה צודק . רופאה בכירה אמרה לי שהריפוי הטוב ביותר הוא לתת לפצע להתייבש באוויר.
  טמטום שאין כדוגמתו , שלא רק שלא שיפר את מצב הפצע , אלא אף החמיר אותו בהרבה…

  15 בנובמבר 2015 at 18:18
  • Eyal Reply

   תודה ארנון.
   אני מאמין שבכל הטיפים באתר יש אמת.
   אשמח לתגובות 🙂

   17 בנובמבר 2015 at 12:34
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) Reply

  גם כוויות
  קרה לי פעם שנכוותי ולא היה לי כלום אז ליקקתי את הכוויה (באופן אינסטנקטיבי) וזה הקל על הכאב, חוץ מזה היא עברה מהר כמו שמעולם לא קרה לי

  19 באפריל 2016 at 23:54

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *