ריפוי טבעי של דורבן

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

נפתח בשאלה מהו דורבן.

האמת היא שגם לרופאים עד היום לא הייתה תשובה חד משמעית לתופעה. ישנן גישות שונות, והרפואה לא סגורה על הגורם. לעתים מתייחסים אליו כאל עצם שמתארכת מהקרסול ולעתים כמו דלקת כלשהי, ומכאן השם הרפואי Plantar Fasciitis, כשפלנטר הוא החלק התחתון של כף הרגל, ופצאיטיס, שהוא דלקת של הפציה, שהיא רצועה המתוחה בין העקב לבין החלק הקדמי של כף הרגל.

עכשיו להסבר האמיתי ולפתרון האמיתי:

הדורבן הוא תופעה נפוצה למדי התוקפת אנשים רבים, ומתפתחת בעקבות עומס יתר על רקמות בכף הרגל, הנגרם בדרך כלל כתוצאה מעמידה ממושכת או מעומס אחר הפועל על הרקמות שבכף הרגל. כמו כל רקמה בגוף, גם ברקמות שבכפות הרגליים  לכלי הדם שבהן מתכווים ככל שהן תחתו עומס, וככל שהעומס נמשך זרימת הדם ברקמות שבכפות הרגליים פוחתת , עד שהן מגיעות למצב של אי-ספיקה, נעשות דקות ומיובשות ואינן מסוגלות לתפקד. משלב זה כל צעד עלול להיות כרוך בכאבי תופת.

הדורבן למעשה בא לידי ביטוי בכאבים עזים בכף הרגל, בדרך כלל בעקב, אך לעתים גם בכרית הקדמית או בקשת, ומגבילה את התנועה, את היכולת לעמוד, ללכת, ולתפקד באופן כללי.

הטיפול הרפואי במקרים רבים בא לידי ביטוי בניתוח, בתרופות נוגדות דלקת, בזריקות קורטיזון (סטרואידים), בגלי הלם, ולעתים במדרסים אורתופדיים…

הטיפול שאני מציע – ומניסיון הוא עובד, הוא שיקום זרימת הדם באמצעות טיפולי הילינג, המרפאים את הדורבן ללא סיכונים, ללא כאבים ובאחוז הצלחה של מאה אחוז.
במרבית המקרים שבהם טיפלתי בדורבן, טיפול אחד הספיק על מנת להיפטר מהבעיה ולהחזיר את כף הרגל לתפקוד תקין. מכיוון שישנם מצבים שבהם הריפוי דורש יותר טיפולים, אני ממליץ על טיפול ראשון כפול, של שעתיים, על מנת שנהיה בטוחים שעשינו כל מה שאפשר על מנת לפחות להשיג הקלה משמעותית, ובמקרים רבים הבעיה נעלמת לחלוטין ולא תחזור.

בהודעות הטקסט הללו תוכלו לראות חלק קטן מהמקרים בהם טיפלתי בדורבן, חלקם היו לפני ניתוח – שבוטל כמובן, ובכולם יש החלמה מלאה וחזרה לתפקוד תקין.


טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

——————————————————————————————-

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.

טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

 

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *