טיפולי רייקי והילינג – הברירה הטבעית!

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

רייקי והילינג

רייקי והילינג הן שיטות ריפוי המבוססות על הנחת כפות הידיים והעברת תמיכה אנרגטית מהמטפל לרקמות שמצויות במצב של אי-ספיקה כתוצאה מסטרס/ מטראומה/ ממצוקה – או סובלות ממחלה כלשהי, על מנת לסייע לגוף בריפוי באמצעות שיפור זרימת הדם, חילוף החומרים ועבודת המערכת החיסונית.

שתיהן משתמשות באותה האנרגיה, ומיד אסביר את ההבדלים ביניהם.

רייקי, באה לעולם אחרי שנזיר יפני בשם מיקאו אוסואי בתחילת המאה התשע-עשרה גילה שיש לו יכולת ריפוי בכפות הידיים, ופיתח סביבה מתודת טיפול הכוללת הנחת כפות הידיים על מרכזים אנרגטיים שונים בגוף על מנת להביא את הגוף לאיזון ולריפוי. טכניקת הטיפול של מיקאו כוללת טקס שמלווה בתפילות, ברכות ובקשות אנרגיה מהיקום ביפנית, המכונות “סמלים”, כאשר בכל שלב של הלימודים התלמידים לומדים לשנן סמלים נוספים שבהם עליהם להשתמש לפני טיפול, על מנת להעלות את יכולות הריפוי שלהם לכאורה.

מכיוון שברייקי המקורי משולבות תפילות ביפנית, ביהדות הוא נחשב לעבודה זרה ואסור בקרב יהודים מאמינים, אך במרוצת השנים התפתחו סוגים רבים ושונים של רייקי, ביניהם גם רייקי יהודי.

להבדיל מרייקי על נגזרותיו השונות, בטיפולי הילינג אין טקסים, תפילות ובקשות למיניהן, אין קשר לדת או לישות מיסטית זו או אחרת, ולמעשה אין בהם דבר מלבד העברת אנרגיה למטופל במטרה להביא לו מזור. מאחר שכך, ככל שידוע לי אין להם איסור בדת, למעט כאלו הנובעים מבורות וקנאות בעיקר מצד אנשים שחונכו להאמין בדת המדע, המתייחסים לכל דרך ריפוי אחרת ככפירה או כשרלטנות.

אל התחום של ריפוי הוליסטי הגעתי במקרה (או שלא) בשנת 1996, כאשר במהלך הנסיעה חזרה מעורכת לשונית שאיתה עבדתי על המהדורה הראשונה של הספר “דברים שלא תשמע מהרופא שלך“, התקשרה אליי ידידה שאִמה הייתה מורה לרייקי, ומכיוון שהיא ידעה על משבר האמון שעברתי עם הרפואה ועל ההארה שחוויתי בעקבות הריפוי הטבעי של מחלת החניכיים שממנה סבלתי, סיפרה לי שבשבוע הבא נפתח קורס, ואמרה שאם אני מעוניין להצטרף יש מקום פנוי.

והאמת היא שאילו היא הייתה מודיעה לי את זה כמה שנים קודם לכן, סביר להניח שהייתי מתייחס אליה כפי שמצופה מכל אדם נורמטיבי, כאל סוג של מיסיונרית או הזויה – ודוחה אותה באלגנטיות, אבל אחרי שהרפואה איבדה את מעמדה כ”ערך מקודש” בעיניי והנושא של האנרגיה קיבל משמעות, הסתקרנתי והחלטתי לנסות. מה שבהמשך התברר כאחד מהדברים החשובים והמכוננים שעשיתי בחיי, מכיוון שזה שם אותי על הייעוד שלי.

למרות קשיים שעמדו בדרכי כמו התעלמות ממסדית ודיכוי חברתי, במהלך למעלה מעשרים שנה של עיסוק בטיפולי הילינג צברתי אלפי הוכחות לכך שטיפולים אלו הם הדרך היעילה, המהירה והנקייה ביותר לריפוי מגוון עצום של מחלות, מגבלות ומכאובים.

כמאמין גדול בטיפולי רייקי והילינג מתוך הבנת הנושא לעומק – ועל סמך ניסיון רב שנים בריפוי של בעיות בריאותיות רבות ושונות,  לפני שאתם רצים להזריק קורטיזון או להשתמש במשככי כאבים למיניהם – ולהילחם במחלות בדרכים שבסופו של דבר משעבדים אתכם לתרופות ולטיפולים רפואיים, הרשו לי להציע לכם להתייחס באופן רציני לטיפולי הילינג ורייקי על מנת לפתור בעיות בריאותיות רבות ושונות בדרך ידידותית ומחזקת.

במהלך שנים רבות של עיסוק בהילינג, ראיתי מאות מקרים של ריפוי שהאדם המעוצב לחשוב באופן נורמלי יגדיר כ”ניסים”, ואילו הייתי כותב אותם בספר אין לי ספק שזה היה עב-כרס שהיה מרתק את כל מי שמתעניין בנושא, אבל מכיוון שאיני רוצה להלאות בסיפורים, על מנת להמחיש את עוצמת הריפוי ואת איכותו, בדף זה אביא בפניכם מספר עדויות להצלחות מדהימות שחוויתי בטיפולים מסוג זה במצבים שונים לחלוטין זה מזה…


ב-18 בחודש יולי 2022 הוזמנתי להרצות בנושא בריאות טבעית במועדון גיל הזהב. בדרך כלל אני לוקח איתי להרצאות מיטת טיפולים, על מנת להדגים טיפול במישהו מהקהל שסובל מכאב או ממחלה  או ממגבלה כלשהי, אבל למרות שבהרצאה זו לא הבאתי מיטת טיפולים, מצאתי דרך להדגים, והנה הטיפול והתוצאה בסרטון שלפניכם…


אישה בת 94 שסבלה ממגבלת תנועה בכפות הידיים
לפני טיפול

אחרי טיפול של חצי שעה בכל יד

טיפול רייקי בכשל של הכליות –חווייה אישית שהייתה לי עם אבי.

ב 22 נובמבר 2010 חלה החמרה קשה למדי במצבו הבריאותי של אבי, כשהיה בגיל 83 ובזכות ערנותה של אחותי שהבחינה שהוא נראה לא טוב, הוא התאשפז באסף הרופא. בבית החולים עשו לו בדיקת דם, ועל סמך מדד הקריאטינין בדם הודיעו לאחי שהוא סובל מאי-ספיקת כליות חמורה. בדרך כלל אני נמצא לידו ומטפל בענייניו, אבל באותו יום שני הופענו בפאב הפרנדס ובשעה 21:30 קיבלתי מאחי SMS  :

בדיקת הדם הראתה “קריאטינין 7”. שזה אומר 7 מיליגרם של קריאטינין לדציליטר של דם…  הערך הנורמלי שמצביע על תפקוד תקין של הכליות הוא 1. רק כדי להמחיש את חומרת המצב, 1.2 נחשב לאי-ספיקת כליות. קריאטינין 3 אומר שתפקוד הכליות לקוי בשבעים אחוז. אדם שמגיע לערך של 3, נכנס באופן אוטומטי לאשפוז ולמעקב. קריאטינין 7 נחשב לכליות גמורות – בדרך לדיאליזה.

כשמדובר בכשל של הכליות ועליה ברמת הקריאטינין – על פי הידוע לרפואה, מדובר בתהליך פרוגרסיבי שאין ממנו דרך חזרה, ואבא נשאר מספר ימים במחלקה פנימית להשגחה.

מאחר ואני יודע שכאשר מדובר בבעיות ובמחלות הקשורות באי-ספיקה של אברים שונים, טיפולי הילינג ורייקי עשויים לתת את המענה היעיל ביותר בגלל השיקום של זרימת הדם, החלטתי לקחת את העניינים לידיים :-).

הגעתי לבית החולים בכל בוקר ב 7:30, וישבתי קרוב לשעה עם הידיים על הכליות של אבי והזרמתי אנרגיה.
אבי, שכמו מרבית האנשים היה ספקן ואפילו ברמה צינית, בהתחלה ניסה לצעוק עלי שזה לא עוזר, אבל במקרה הזה לא הייתה לו ברירה, מכיוון שידעתי שזה הסיכוי היחידי למנוע את תחילתו של עידן דיאליזה שיפגע אנושות באיכות החיים שלו וגם שלי, והתעקשתי לטפל.

בכל בוקר בין השעה 9:00 ל 9:30 באות האחיות לקחת בדיקת דם. ביום שלישי לקחו בדיקת דם אחרי טיפול הרייקי, והתוצאה הראתה 3…. המשכתי לטפל. ביום רביעי לקחו בדיקת דם אחרי טיפול הרייקי, והתוצאה הייתה   1.3 ביום חמישי לקחו בדיקת דם אחרי טיפול הרייקי, והתוצאה הראתה 1… תקין לחלוטין!!!

ריפוי כל כך מהיר בזמן שהרפואה לא מכירה דרכים לשיפור ברמת הקריאטינין – ובוודאי שלא אצל מי שיש לו ערך של 7.

לפני שאבי שוחרר מבית החולים, בזמן ביקור הרופאים שמעתי את מנהל המחלקה שואל את הרופאה האחראית “מי זה זה שהיה לו קריטנין 7?” והיא הראתה לו את אבי. מנהל המחלקה פנה אליו ואמר “אתה, יש לך מזל גדול.”
יכול להיות שזה באמת עניין של מזל??? אתם תחליטו, אבל אם זה רק עניין של מזל, כנראה שהחיים שלי עמוסים במזל, אבל אז, איך אפשר להסביר את זה ששנים יש לי מנוי בלוטו, ושם המזל דווקא יישן שנת ישרים.
למי שסקרן לדעת מה היה בהמשך, מאז אותו טיפול ועד ליום מותו, בגיל שמונים ותשע, כליותיו של אבי תפקדו היטב, ללא שום טיפולים רפואיים.


שיפור התנועתיות – ללא מאמץ, ללא עומסים ללא סיכונים…ועוד אחת עם טיפת מזל: טיפול רייקי בפיברומיאלגיה  

רות, אחות במקצועה, התקשרה אלי בחודש אפריל 2013 וסיפרה לי שהיא סובלת מכאבים איומים בגב, ברגלים, בכתפיים, מעייפות כרונית, חוסר אנרגיה ורצון לעשייה. בשיחת הטלפון היא ביקשה לעשות סדרת טיפולים שכל אחד מהם נייחד לכל אחת מהתופעות מהן היא סובלת… הסברתי לה שמאד ייתכן שלא יהיה צורך בטיפולים מרובים, מכיוון שאם נצליח לטפל בשורש הבעיה שאר “תופעות הלוואי” ייעלמו מאליהן.

רות הגיעה לטיפול ראשון, שכנראה היה מוצלח, מכיוון שיומיים או שלושה לאחר מכן, התקשרה וביקשה לקבל טיפול של שעתיים… האמת שזה קצת ריגש אותי מכיוון שמעולם עוד לא נתתי טיפול של שעתיים והייתי סקרן מה תהיה התוצאה.

מספר ימים אחרי הטיפול השני קיבלתי מרות מסרון משמח.

RBE

____________________________

ציפי מור (רגע עם דודלי) הגיע אלי שבורה, ואחרי שני טיפולים חזרה לספר על זה…


___________________________

 דודי זייתון, הגיע אלי עם כאבים עזים בצלעות – ולשמחתי (וכפי הנראה גם לשמחתו), היה מוכן לנסות טיפול, שאחריו העלה פוסט לפייסבוק!

DUDI

_____________________________________________________

ריפוי דלקת בגיד אכילס :

hila

_____________________________________________________

 ריפוי “על הדרך” בטיפול של עשר דקות בפריצת דיסק

IZI

____________________________________________________

עוד ריפוי על הדרך של כתף קפואה

DANIEL

_____________________________________________________

טיפולי רייקי למחלת הסרטן – חווית טיפול נוספת שהייתה לי עם אבי, שהייתה גם התנסות ראשונה שלי בטיפול בסרטן:

בשנת 2011 צמח לאבי על הקרקפת גידול מסוג קרצינומה (BCC) .

בתחילה לא חשבתי לנסות לעזור בטיפולי הילינג, מכיוון שסרטן נחשב בחברה שלנו למן “טאבו” שלא מתעסקים אתו – והמוניטין המפחיד הזה גרם גם לי להירתע מלקחת את הדברים לידיים.
כך, כשהגידול עוד היה קטן, מפעם לפעם לקחתי אותו לטיפול בקופת חולים כשהרופא ניסה להקפיא אותו באמצעות חנקן נוזלי, אך הגידול הלך וצמח, עד שבשלב כלשהו הגיע לגודל של מטבע של חמישה שקלים, התחיל להפריש נוזלים דוחים למדי – ומפעם לפעם גרם לו כאבי תופת.
כמי שטיפל בו מבין בני המשפחה, יום אחד כשסבל מכאבי תופת, לקחתי אותו למיון באסף הרופא על מנת לקבל טיפול.
בזבזנו חצי יום במיון בעיקר בלא לעשות כלום ולהמתין שמישהו יתייחס אלינו. בסופו של דבר הגיע רופא ושלח אותנו הביתה אחרי שאמר לנו להמתין לתור לניתוח להסרת הגידול בעוד חצי שנה

חצי שנה מערכת בריאות מצפה שאדם בגיל 83 יחיה עם גידול על הקרקפת, שגורם לו לכאבי תופת, בזמן שתוך ימים הגידול יכול היה לעשות דרך קצרה מאד ולחדור לו למוח, להוציא גרורות והשד יודע מה עוד…

כשהבנתי שאין לצפות לישועות מהמערכת, בלית ברירה החלטתי לנסות לעזור לו להירפא באמצעות טיפולי הילינג.

מה שעודד אותי, היה שהבחנתי שכשסבל מהכאבים, טיפול רייקי הביא לו הקלה עצומה ולעתים תוך שניות חזר לחייך.

ידעתי שאם יש ירידה בכאב, משהו טוב קורה שם ואנחנו בדרך הנכונה, והחלטתי להמשיך לטפל בתדירות גבוהה, על מנת לשמור על המומנטום של השיפור. לשם כך הגעתי אליו בין שלוש לארבע פעמים בשבוע על מנת לטפל בו.

אחרי שלושה חודשים שבהם הגידול קטן בהתמדה, הוא נעלם כלא היה. נותרה קרקפת נקייה, ולא נותר ממנו סימן ולא זכר.

כחודש לפני התאריך לניתוח התקשרו אלי מבית החולים אסף הרופא על מנת לתאם את הניתוח.

הודעתי להם שהם יכולים לבטל את התור מכיוון שלא נותר להם מה להסיר.

התור אכן בוטל בלי שאלות “מיותרות”, ולי נותר רק להודות למערכת הבריאות שבלית-ברירה גורמת לי לבחון את האלטרנטיבה ומאפשרת לי להבין יותר על מה שאפשרי במסגרת של טיפולים כל כך אלגנטיים וידידותיים, לא פולשניים ולא רעילים ושאינם מסכנים את הגוף.


סיפורה של דלקת בשתן – וטיפול רייקי שהרס לה את התכניות…

ביום רביעי 25/3/15 בשעה שש בבוקר התקשרה אלי המטפלת של אבא והודיע לי שלאבא יש דם בשתן.

מיד התעוררתי ונסעתי לראות במה מדובר.

מה שראיתי היה מבהיל. שקית השתן בצבע אדום כהה, אפילו נוטה לחום.

כל בנאדם נורמלי בשלב הזה היה מזמין אמבולנס, לוקח את אבא למיון, מתייבש שם בסביבות שמונה שעות עד שיבוא איזה דוקטור לראות אותו ולתת לו תרופות שאותן הוא יצטרך לקחת לפחות שבועיים שבמהלכם גם יסבול כאבים – ואין לדעת אילו סיבוכים ו/או נזק זה עלול להסתיים. יכול להיות שגם יבלה כמה ימים בבית החולים “בהשגחה”.

כאמור, הדברים אמורים לגבי “כל בנאדם נורמלי”, אך מאחר ואני מעיד על עצמי כאדם “לא נורמלי”, החלטתי לטפל בו בעצמי, והאמת שבמצב הקשה הזה לא מדובר בטיפול אחד, אלא טיפול של שעתיים לפחות פעמיים ביום. אבל… העובדות מדברות בעד עצמן, והתוצאות מוצגות לפניכם בצבע.

מיום רביעי בבוקר כשהתגלתה הבעיה והתחלתי בטיפולים – עד שבת בשעה שתיים עשרה בצהריים הסיפור כבר היה מאחורינו, בלי אנטיביוטיקה, בלי משככי כאבים, בלי רעלים וטיפולים פולשניים.

אם המטפלת של אבא הייתה יותר ערנית ומודיעה לי שיש בעיה בשלב מוקדם יותר, סביר להניח שהיינו פותרים את הבעיה בטיפול אחד, אבל בגלל חומרת המצב זה הצריך יותר עבודה.

שום רופא בעולם לא יוכל להבטיח שדלקת כלשהי ברמה כזאת תחלוף לחלוטין בתוך שלושה ימים, ועוד ללא תרופות או טיפולים רפואיים. הם פשוט לא מאמינים שזה אפשרי בכלל, אבל הרייקי שוב הרס את הקונספט והוכיח שבתוך פרק זמן פנטסטי ניתן להגיע לריפוי מלא. 


טיפול הילינג בפריצת דיסק

חבר ותיק שלי עוד מימי בית הספר התיכון, וטרינר במקצועו, שלח לי הודעת SMS :

“בוקר, הגב שלי גמור, בקושי הולך”

כתבתי לו בחזרה “תבוא לרייקי. אל תעשה שטויות!”

כתב לי “תגיד מתי אני מחוק לגמרי”.

אחרי חצי שעה הוא הגיע… נראה כמו…. נו בדיוק כמו בתמונה המצורפת. עקום וכואב, סובל מכאבי תופת, כתוצאה מפריצת דיסק בשתי חוליות בגב, בקושי זז, לא מסוגל לשבת, לא מסוגל לעמוד.

dr_beck

(המציג אינו שחקן)

חשוב להזכיר שהנ”ל רופא בהכשרתו. וטרינר שלמד להכיר את הגוף במושגים רפואיים – וחונך לזלזל בשיטות ריפוי “איזוטריות”, אבל הפעם, אחרי שכבר ניסה את כל מה שיש לרפואה להציע למעט ניתוח, נראה שלא הייתה לו הרבה ברירה.

אחרי טיפול של שעה היו כבר הרבה פחות כאבים וההליכה חזרה להיות זקופה, ולמרות שהכאב לא נעלם לגמרי, הוא הלך לעבוד בקליניקה.

למחרת, כתב לי על הקיר בפייסבוק :

יאלי, תודה ענקית !!!! הבוקר הצלחתי אפילו לנתח. אתמול עוד הייתי סקפטי אחרי הטיפול אומנם הגעתי עקום לגמרי ולאחר הטיפול יצאתי ישר, אבל הלחץ והכאב העמום עדין ליוו אותי אומנם פחות, אבל היו. הבוקר קמתי חדש לגמרי . תענוג , המון המון תודה…

והנה התכתובת 🙂

dr_beck_sms


יפה סבלה מכאבי גב קשים שגרמו להליכה מכופפת במשך שלוש שנים, שאחריהן הבת שלה הביאה אותה אלי לטיפול אחד של שעה בסך הכל, ולמחרת קיבלתי את ההודעה הזאת…


נסעתי לטפל בחנניה, שסבל מ COPD והיה מאושפז בבית החולים “שערי צדק” בגלל בעיית סטורציה (חמצון של הדם) קשה שממנה הוא סבל, ובמשך יותר משעתיים בהן טיפלתי בו לסירוגין, במרבית הזמן הוא הוריד את מסיכת החמצן מהפנים, דבר שעשה לראשונה אחרי אחת עשרה שנה של חיבור קבוע למסיכה (!!!).

במהלך הטיפול הבחנתי שכף יד ימין שלו שחורה, אבל התרכזתי בטיפול בריאות על מנת לתקן את הסטורציה עד כמה שאפשר.
לפני שיצאנו מהחדר, כשהמשפחה עמדה ליד המיטה ושוחחנו במשך כמה דקות, החלטתי לטפל בכף היד השחורה עד שנצא לדרכנו.
להערכתי עשינו בין חמש לעשר דקות טיפול לכף היד, בלי שום עומס, כאב או סיכון, והצבע הדגים את השיפור בזרימת הדם ובתפקוד...

זאת רפואה אמתית!


טיפולי הילינג להגברת סטורציה (רווית חמצן בדם)

סטורציה תקינה עומדת על בין 95 ל 99 אחוז חמצן הקשור להמוגלובין שבדם. כשהגעתי לטיפול הזה, הסטורציה הייתה סביב ה 70 אחוז… מאז הטיפול בימים שאחריו המצב הלך והשתפר וכך גם התפקודים של הבחור. בתמונה ששלחה לי הבת שלו, יומיים ארי הטיפול, שהמד הסטורציה הראה 94 אחוז, שזה כשלעצמו סוג של נס – ולהערכתי זה עוד ילך וישתפר.

שלושה ימים אחרי הטיפול הראשון, המטופל שלי כבר התנתק ממחולל החמצן, השיעול הטורדני נעלם, מטייל בבית ומרגיש נפלא. סטורציה 97 אחוז – תקין לחלוטין!!!

2016-11-06-23-06-05 2016-11-06-23-03-59


טיפולי רייקי  – בידיים של הילר, יעילים כמעט לכל סוג של כאב ועשויים להביא לריפוי דלקות שונות, להוריד חום, לזרז ריפוי שברים, שחיקת סחוס, כוויות, פצעים ותופעות הנובעות מטראומה. למיטב הכרתי, טיפולי רייקי הם הדרך היעילה ביותר לריפוי מחלות שהן תוצאה של אי-ספיקה או זרימת דם לקויה, הפוגעת בתפקודם של אברים ושל מערכת העצבים. ביניהן אי-ספיקת כליות, אי ספיקת לבלב (סוכרת), דלקות וזיהומים, כאבי מפרקים, פריצת דיסק, דורבן, מגבלות תנועה, מיגרנות – ואחרות רבות מספור.

אם אתם מעוניינים לנסות את הדרך המדהימה הזאת לרפא מכאוב או מגבלה, אני מניח שאתם שואלים את עצמכם איך למצוא מטפל.? הבעיה בטיפולים הוליסטיים היא שלמעשה כל אחד יכול לעשות קורס של יומיים ולקבל תעודה של מטפל, ויש לא מעט סיכויים ליפול על שרלטנים או מטפלים לא מוכשרים – שבסופו של דבר יגרמו לך לאבד את האמון.
על מנת שלא “להיכוות” ולאבד את הדרך המדהימה הזאת בגלל טעות, חשוב למצוא מטפל שיש לו המלצות.

לא משנה איזו דרגה יש למטפל וכמה למד. אם יש לו את הרצון לרפא ואת היכולת, סביר להניח שיוכל לעזור. אם המחיר שהמטפל גובה גבוה באופן לא סביר, התרחקו ממנו ומצאו מטפל אחר, מכיוון שטיפול אנרגטי צריך להיעשות ממקום של נתינה, באופן כזה שלא יפגע באנרגיות של המטופל, ומכיוון שהכסף הוא אנרגיה, הפגיעה בכלכלה צריכה להיות מינימלית על מנת שלא להכשיל את הריפוי.

מלבד זאת, אני מציע לכל אדם לעבור קורס רייקי, שיאפשר לו להיפתח לטכניקת ריפוי מופלאה זו, בכל מצב, ללא צורך בכלים או בחומרים. אם החלטת ללמוד רייקי, חשוב שתקרא את המאמרים בקישורים:

כתבה של אורי אלוני על הרייקי שפורסמה בעיתון גל-גפן נובמבר 2012

 ללומדי רייקי – ולמי שאינו מאמין…

אבל זה לא הוכח מדעית…

ההבדל בין רייקי לכרית חימום 🙂

מחקר מדעי בנוגע לרייקי

________________________________________________

שערוריית הטיפול בשבץ מוחי: התרופה לא יעילה

הרפואה המודרנית נלחמת במחלות במגוון של אמצעים כימיים ואלקטרוניים.

לשיטה הזאת יש יותר מדי חסרונות, כך שלפני שםונים אליה מוטב לנסות שיטות ידידותיות יותר כל עוד ישנה לנו האפשרות.
כשנלחמים במחלה באמצעות רעלים, גם עושים את העבודה של הגוף ובכך מנוונים את המנגנון החיסוני, גם פוגעים בגוף עם אותם אמצעי לחימה בצורה של הרעלה המתבטאת במגוון של תופעות לוואי, וגם מחזקים את החיידקים, שבגלל מחזור החיים הקצר וקצב הריבוי המהיר שלהם, מפתחים מוטציות במהירות והופכים חסינים לתרופות השונות.

חלק גדול מן המקרים שגורמים לסבל ממגבלות תפקודיות, מחלות וכאבים, מתהווים מאי-ספיקה של רקמות שונות, המתפתחת כתוצאה מטראומה, מעומס – או מניוון, ואנו מקבלים אנטיביוטיקה, מאחר והרופא חושד שהכאב ו/או המגבלה נגרמים מדלקת.

במידה ואכן מדובר באי-ספיקה, טיפול באלמנטים אנטי דלקתיים לא יועיל – ואף יגרום נזק, והדרך הנכונה לרפא אותם היא ללא טיפולים פולשניים וחומריים, באמצעות מתן תמיכה אנרגטית לגוף המסייעת לשיקום זרימת הדם וחילוף החומרים ומביאה אותו למצב של ריפוי טבעי. תהליך זה, לעתים תוך דקות הגוף מתגבר על בעיות בריאותיות ועל כאבים שאנו סוחבים איתנו שנים, ומונע את הצורך בכימיקלים, על הנזקים ותופעות לוואי ועל הרעלות למיניהן, ובמקרים רבים אף מונע ניתוחים וטיפולים פולשניים.

במקום להילחם במחלה, נשיג תוצאות ריפוי הרבה יותר טובות אם נתמוך בגוף ונאפשר לו להתגבר על המחלה באמצעות הכלים העומדים לרשותו.

למרות אחוזי ההצלחה הגבוהים, אהיה כנה ואומר שאין הבטחה שבכל המקרים טיפול הרייקי יעזור. הדבר תלוי בעיקר באנרגיה של המטפל בזמן הטיפול ובמוכנות של המטופל לקבל את הטיפול.

אם הדבר מספיק חשוב, שווה לנסות במקום – או לשלב עם הטיפול הרפואי. במידה ואתם סובלים ממחלות כמו סוכרת או יתר לחץ דם, הגורמים לתלות בטיפול תרופתי או רפואי כלשהו ומעוניינים להיפטר ממנו, מומלץ לקחת במקביל טיפולי רייקי, ולהוריד בהדרגה את המינון של הטיפול התרופתי תוך מעקב אחר רמת הסוכר בדם – או לחץ הדם, עד לחזרת האיזונים לרמה תקינה. גם לאחר מכן, חשוב להיות ערניים, להיבדק ולתת לגוף טיפולי תמיכה אחת לכמה זמן, על-מנת למנוע מהבעיה לחזור.

Comments (6)

 • איריס ויה Reply

  הוא קוסם! ואתמול הוא שוב הוכיח לי עד כמה… איל כהן, מטפל ומרפא באמצעות רייקי, מה הייתי עושה בלעדיו? זה התחיל ביום רביעי, פתאום התחילו כאבים בגב התחתון שהורגשו בעיקר כשדרכתי על הרגל. נשכתי שפתיים והמשכתי לתפקד. בחמישי זה כבר הפך בלתי נסבל, ממש לא יכולתי לדרוך על הרגל, ישבתי רוב היום במשרד, כמעט בלי לקום מהכסא… קבעתי עם איל שיטפל בי למחרת, ואכן כשהגעתי אליו התמסרתי למגע הקסם שלו… איל רגוע, קשוב וסבלני, משקיע את כל כולו בטיפול וגם מצליח! זה נשמע כמו פרסומת אבל זאת האמת! קמתי כמו חדשה, הגעתי הביתה והרשיתי לעצמי לנוח ולא לעשות שום דבר מעבודות הבית (כבר בשביל זה היה שווה…), והיום בבוקר התעוררתי ו… הכאב עבר! בהתחלה עוד הלכתי כמו על ביצים, חוששת שזה יחזור, אבל הנה, עבר יום שלם ואני בסדר! אז אם כואב לכם משהו, אל תהססו. לא תצטערו! תודה איל יקירי????????

  3 ביוני 2018 at 0:27
 • אורחת Reply

  בוקר טוב,
  בוקר חייכני ובריא, ?

  מאיפה מתחילים? מהסוף ?,
  את הפוסט הזה אני כותבת לאחר שזכיתי, ממש זכיתי אתמול לטיפול מידיו המופלאות של אייל כהן,
  תודה תודה תודה, המון המון המון תודה, ?
  הגעתי אל אייל אתמול כאובה ומתוסכלת מכאב בגב התחתון שממנו אני סובלת כבר די הרבה זמן, עם זה עוד איכשהו הייתי מתיידדת אך כשלחגיגה הזו הצטרף גם כאב בברך, זה הגיע למצב של עד כאן,
  האמנתי שבטיפול אצל אייל אזכה בשינוי, אבל ככה?
  קמתי הבוקר ללא כאב גב (זה כבר הרבה מאד זמן לא קרה) והכאב בברך איננו, נעלם כאילו לא היה, הברך מתפקדת ניפלא ללא הגבלת תנועה,
  אהבתי את ההסבר על האנרגיות בגוף ואיך הבנה של העניין יכולה לשנות לנו את היחס שלנו לגופנו ולשנות את דרך ההתייחסות לטיפול בו,
  אז שוב, אני מודה מאד על הטיפול ועל השינוי שזכיתי בו,
  ומכאן, אני כבר מתכננת תוכניות….., לחזור לטיולי הליכה, ריקודים ולכל מה שאיכות חיים בריאה מאפשרת,
  ממליצה בחום לכל מי שסובל ומתיידד עם הסבל כי “אמרו” לו שאין מה לעשות,
  אז הנה, יש מה לעשות, פשוט צריך שהאדם הנכון יעשה,
  אייל,
  בשבילי היית אתמול האדם הנכון במקום הנכון ובזמן הנכון,
  ההמלצה שלי, לטפל אתמול, לא לדחות למחר ופשוט להנות מחיים בריאים,
  תודה על הבריאות ותודה על השינוי,
  המון המון בהצלחה בהמשך, יישר כח, תמשיך להפיץ סביבך את כל הטוב והבריאות ותמשיך לעשות את זה ממש ככה בנועם ובהרבה נתינה ואהבה

  13 באוגוסט 2018 at 12:36
 • ליאור Reply

  אני מכיר את אייל כבר 3 שנים כאיש מקצוע ואדם מיוחד במינו.
  מהפעם הראשונה שהגעתי אליו (ממש כאן- דרך האתר האינטרנטי) אנחנו נפגשים אחת לתקופה, בהתאם לצורך והאינטנסיביות של החיים.

  וחייב לומר שהטיפול של אייל מחיה נפשות, אין דרך יותר טובה להגדיר את התחושה.

  אחרי הטיפול ישנה תחושה של הקלה ואז מגיעה עייפות. כאילו הגוף מתנקה ומוציא את כל ״הרעלים״ שפוגעים בו.

  אני יותר מאשר רק ממליץ, לדעתי הטיפול חובה, וחובה לשלב אותו לפני (ואם לא אחרי) כל טיפול קונבנציונלי לכאבים, חרדות, חולשות ומחסומים אישיים.

  המלצתי כבר לאייל לחברים ובני משפחה, והכל המקרים היה שיפור של 100%.

  12 במרץ 2019 at 13:17
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) Reply

  אייל היקר..באתי אליך השבוע לאחר 4 חודשים עם כאבים בעקב רגל שמאל.היה לי קשה לדרוך על הרגל.חלה החמרה רצינית אחרי שהלכתי קצת.וידי הפלא שלך אחרי שעת טיפול העלימו את הכאב!!!תודה לך אדם יקר ואהוב..חן לי

  12 באפריל 2019 at 15:14
 • ציון Reply

  ראיתי את איל דרך הפייסבוק סיקרן אותי לדעת אם זה עובד הגעתי אליו בלי דבר ספציפי החלטתי לבקש ממנו שטיפה אנרגטית את התוצאה הרגשתי שהגעתי הביתה הייתי ערני כמו אחרי אספרסו לקח לי קצת זמן להירדם וברגע שנרדמתי ישנתי שינה עמוקה ונעימה התעוררתי בבוקר מסופק מאוד מהשינה ערני ומחודד

  26 במרץ 2021 at 14:59
 • eyal cohen Reply

  שמי יפית בת 56, ספורטאית.
  הגעתי לאייל עם כאבי גב תחתון נוראים. לא הצלחתי להתכופף ובקושי הצלחתי לרדת מהמיטה, הלכתי כמו צב ומלמלתי רק אי איי.
  הגעתי סקפטית אבל במצב שהייתי מה כבר אפשר להפסיד, וקבלתי המלצה חמה מחבר שאייל שיקם .
  וכך היה אחרי שעה וחצי כמו סיפורי מהאגדות הצלחתי ללכת , להתכופף , להיכנס לרכב .נס!
  עברו מספר ימים והגעתי לטיפול נוסף ומאז חזרתי לחיים רגילים.
  תודה רבה אייל ?

  8 בנובמבר 2022 at 0:00

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *