ללומדי הרייקי – ולמי שאינו מאמין…

למי שלמד או שמעוניין ללמוד רייקי או הילינג – מידע חשוב.

כמטפל ברייקי ובהילינג, למרות הרצון שלי לתרום ולעזור, פעמים רבות נתקלתי בהתנגדות פראית לקבל טיפול מצד אנשים שיכולתי לשפר משמעותית את איכות חייהם, גם כשהטיפול הוצע בחינם, כך שמרכיב המחיר אינו חלק בהתנגדות. אם אתה עוסק בתחום או מתכוון לעסוק בתחום, סביר להניח שגם אתה נתקל או שתיתקל באנרגיות אלו, ומאמר זה נכתב במטרה להסביר את התופעה.

הסיבה העיקרית לכך שהרוב המכריע של הציבור מגלה עוינות כלפי טיפולים מסוג הילינג ורייקי, היא שבתרבות הפוליטיקלי קורקט שבה אנו חיים, כולנו חונכנו להאמין בפלאי הטכנולוגיה, בחדשנות, בתרופות ובניתוחים, וה”רפואה המדעית” זוכה לתמיכה מלאה מצד הממסד ולאמון הציבור. שטיפת מוח המתמדת, מביאה לידי כך שמרבית בני האדם אינם מסוגלים להטיל בה ספק או לנסות דרכים אחרות, ומתייחסים לטיפולים הוליסטיים כאל כפירה או שרלטנות.

חשוב להבין שלמרות שאנו חיים בחברה מודרנית שהיא לכאורה ליברלית, קיימת בה אטימות קשה, וכפי שבימי הביניים הכמרים היו ברי הסמכה בכל תחומי החיים – והמדע נחשב לכפירה, היום, המדע ומערכת הבריאות זוכים לאותה הכרה כסמכות בלעדית.

הפחד הגדול ביותר של האדם הוא הפחד משינוי.
האדם הנורמלי לא מודאג מזה שטיפול הוליסטי לא יעזור – אלא דווקא מזה שהטיפול כן יעזור, מכיוון שזה ייאלץ אותו לשנות עמדות ותפיסת עולם, מה שחלק גדול מהאנשים אינם מסוגלים להתמודד אתו, מאחר והדבר כרוך בהתערערות התודעה – ובזעזוע שקשור בהיבטים רבים, בין אם מישור האישי או במישור החברתי.
תופעה זו הנקראת בעולם הפסיכולוגיה בשם “דיסוננס-קוגניטיבי”, מתבטאת בכך שהאדם, שחונך לתפיסה כלשהי, שומר על עמדותיו ויעדיף להתבצר בהן גם בשעה שכל האמונות, התפיסות והדעות שלו מתנפצות לרסיסים, במקום לבחון עמדה חדשה.
בעוצמתו, השינוי למעשה מקביל להמרת דת, ולכן, על מנת להוכיח שהאמונה שלהם היא הצודקת, ושהאלוהים שלהם הוא האמיתי, האדם הנורמטיבי הסובל ממחלה כלשהי יעדיף לנדוד בין רופאים – ואפילו להמשיך לסבול ולהעצים את הנזק או למות על שולחן ניתוחים, על פני לנסות אמונה שונה.

רבים מביננו סובלים מבעיות בריאותיות כמו דלקות כרוניות, כאבי פרקים, כאבי שרירים, כאבי ראש, שחיקת סחוסים, כאבי גב עם שמות מבהילים כמו “פריצת דיסק“, “היצרות עמוד שדרה”, COPD (חסימת ריאות כרונית), CRPS (תסמונת כאב כרוני), בעיות המוגדרות נוירולוגיות ותסמינים אחרים שהרופאים אינם יודעים לתת להם פתרון למעט טיפולים סימפטומטיים כמו ניתוחים/ השתלות איברים או טיפול תרופתי קבוע, שלא זו בלבד שאין הבטחה שיעזור – יש בו גם פוטנציאל נזק לא מבוטל.
למרות שקשה להאמין שהגוף מסוגל לרפא בעיות שכאלו באופן טבעי, מניסיוני בטיפולים אנרגטיים, באחוז גבוה מהמקרים כבר בטיפול אחד ישנו שיפור מוחשי ובמספר טיפולים לא גדול ניתן לרפא אותן, ולכן חשוב לנסות אותם לפני שפונים לטיפולים פולשניים הכרוכים בנזק או בסיכון כלשהו

למרבה ההפתעה, ההתנגדות הגדולה ביותר לטיפולי רייקי באה דווקא מצד כאלו שלמדו רייקי, וההסבר מצוי בכך:

מכיוון שטיפולי רייקי והילינג מדהימים בעוצמתם וביעילותם וזה לא נראה מסובך, רבים מבין אלו העוברים אותם או מתוודעים אליהם, מוקסמים מהטיפול ומהתוצאות ומחליטים ללמוד לטפל.
רייקי מאסטרים, שהם מורים לרייקי, המעוניינים למלא קורסים, מפרסמים שכל אחד יכול ללמוד – וזה נכון, אבל מה שהם לא טורחים לספר זה שלא כל אחד מהלומדים יוכל לרפא. למעשה, יש גם לאט מעט רייקי מאסטרים שאין להם יכולת ריפוי, אבל הם למדו ללמד ואת זה הם עושים מצוין.
ריפוי ברייקי מבוסס על אנרגיית הילינג, ואם אין לך את הכישרון הטבעי, לא יעזור קורס רייקי ולא משנה אצל מי תעבור אותו או איזו דרגה יש לך, זה פשוט לא יעבוד.

קורס רייקי אמנם נותן לכל אחד מהמשתתפים תעודה יפה לתלות על הקיר, אבל הוא לא יגרום לכך שאותו אדם יהיה מסוגל לרפא – אם מלכתחילה לא הייתה לו היכולת הטבעית לרפא, ואת זה אפשר לבדוק גם בלי לעבור את הקורס.

בקורס רייקי ממוצע משתתפים בין עשרה לחמישה עשר תלמידים, מתוכם, להערכתי, לאחד או לשניים יש יכולת לרפא – וגם הם ברמה שונה זה מזה. הבעיה העיקרית היא שאין מבחן מעשי,  וכל החמישה עשר שלמדו תיאוריה שחלק ממנה הוא מילים ביפנית, יצאו עם אותה תעודה.
חלקם, מן הסתם יחליטו לממש את התואר החדש שרכשו, וינסו לרפא אנשים. כאן בעצם מתחיל מסע האכזבה שלהם ושל מטופליהם, המאבדים את האמון ראשונים מחוסר תוצאות, אבל אחרי כמה וכמה ניסיונות מאכזבים, גם המטפל מבין שזה לא עובד, מרגיש שמכרו לו “לוקש” והופך להיות מתנגד, וכך, המעגלים של ההתנגדות והשלילה גדלים בקצב הרבה יותר מהיר מאלו של הנהנים מהשיטה ומאמינים בה.
על מנת שלא להגדיל את הפגיעה בדימוי של אותה שיטת ריפוי מופלאה, שהוא בעייתי ממילא, אני מציע לכל לומדי הרייקי להתנסות קודם כל בטיפול בעצמכם במצבים שונים ותראו אם יש אפקט של הפגת כאבים ושל ריפוי. מצליח?? קחו לכם כמה שנים להתנסות על משפחה וחברים ללא תשלום, על מנת לבדוק את עצמכם ככל שמתאפשר, ולדעת מה ביכולתכם להציע ובאילו מצבים. למרות שזה חינם, תגלו שזה לא פשוט.
לאחר שתהיו מגובשים ויהיה לכם מספיק ביטחון על סמך ניסיון, יהיה זה ראוי להפוך את זה לעיסוק שתוכלו לגבות תשלום עבורו.

מאחל לכם בכל לבי הצלחה – ומי ייתן ותימלא הארץ מטפלים וירד העומס ממערכת הבריאות…

Comment (1)

  • ציון Reply

    ראיתי את איל דרך הפייסבוק סיקרן אותי לדעת אם זה עובד הגעתי אליו בלי דבר ספציפי החלטתי לבקש ממנו שטיפה אנרגטית את התוצאה הרגשתי שהגעתי הביתה הייתי ערני כמו אחרי אספרסו לקח לי קצת זמן להירדם וברגע שנרדמתי ישנתי שינה עמוקה ונעימה התעוררתי בבוקר מסופק מאוד מהשינה ערני ומחודד

    26 במרץ 2021 at 14:58

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.