הגבלת ילודה

למרות שישנם רעיונות שלא נוח לנו להתמודד אתם, אי-אפשר לברוח מהאמת לאורך זמן, ובפרט כשהולכים נגד החיים. לכן, ככל שהאקלים משתנה ומאיים על עתידנו, עדיף להבין ולנסות לשנות את תפיסת העולם ואת ההתייחסות לחיים מוקדם ככל האפשר, על מנת להפחית סבל אנושי כתוצאה משינויי אקלים והידלדלות משאבים..

חונכנו לחשוב שהילודה היא ערך עליון ושכל המרבה הרי זה משובח… צורת חשיבה זו, שהיא פוליטית במהות, היא חלק מהבסיס הקיומי שלנו, ואנחנו רואים ללדת ללא הגבלה זכות יסוד.

סביר להניח שמי שטבע את האידאולוגיה “ילדים זה שמחה וכל המרבה הרי זה משובח” שהיא ביסודות התרבות שלנו, לא צפה את ההתפתחות הטכנולוגית שהביאה לידי כך שהאנושות תאריך את תוחלת החיים עד כדי כמעט פי שתיים ותלמד להימנע ממחלות וממגיפות, ולנצל את הסביבה לשם ייצור מזון ומשאבים לאנושות המתפתחת עד כדי גרימת קריסת מערכות אקולוגיות.

חשוב שנהיה מודעים לכך שהמשברים הכלכליים, המשברים החברתיים והמשברים האקולוגיים שעובר העולם בשנים האחרונות, הם תוצאה של התנהגות הרסנית של האדם, שחלקה העיקרי כרוך בעידוד ריבוי עד לגבול היכולת.

הבהרה לגבי ריבוי טבעי :

היום אין ריבוי טבעי. לכל מי שמשתמש במושג הזה : הוא לא רלוונטי -וגרוע מכך, הוא גורם לנו לראות את המציאות בצורה מעוותת. גם אן נתעלם מהפריות ומטיפולי פוריות, התינוקות שנולדים מהיריון טבעי נולדים בבית חולים בחדר לידה סטרילי, נלקחים מיד לאינקובטור וחיים תחת השגחה ובתנאים אופטימליים עד שהם מתחזקים.
ריבוי טבעי הוא ריבוי ללא תרופות, ללא חדרי לידה, ללא אינקובטורים, ללא מים זורמים, ללא חשמל, ללא חימום וללא קירור, ללא תברואה וללא התנאים האחרים המונעים מהילודים את ההתמודדות עם גורמים סביבתיים ומצבים עוינים. אילו היינו מתרבים באופן טבעי, היו שורדים אחוזים בודדים מהילודים. קוראים לזה “הברירה הטבעית”.

ריבוי לא טבעי עד לקצה גבול היכולת נמשך כבר לא מעט דורות, מעוּדד על ידי הממסדים הדתיים והשלטוניים בעולם דמוקרטי של שלטון הרוב ומואץ בהתלהבות על ידי הרפואה והמדע בתמורה לממון רב, הוא הגורם למרבית הבעיות הפוקדות את המין האנושי על פני כדור הארץ בימים אלו, להכחדת בעלי חיים לזיהום והידלדלות הסביבה ולשינויי האקלים. אם לא נלמד לרסן את עצמנו ולחיות בשלם, הוא גם זה שיביא להכחדתנו, מבלי שנהיה מסוגלים להבין מאיפה זה בא.

הגבלת ילודה בקרב כלל האוכלוסייה שתנוהל על ידי גוף בינלאומי, היא המפתח החיוני להמשך הקיום, לשמירת הצביון התרבותי, להפחתת הסבל ולבלימת מרבית המצוקות והבעיות הרודפות את המין האנושי החי כיום על פני כדור הארץ.
כל ניסיון לפתור את המצוקות כמו התחממות גלובלית, הידלדלות משאבים, עליית יוקר המחיה, ורבות אחרות. מבלי לגעת בשורש הבעיה, לא יהיה אמתי – אלא יהיה “פוליטיקלי קורקט”, ובטווח הארוך יחמיר את הבעיה ויגביר את הסבל.

איזון בטבע, אין פירושו שמספר בני האדם ומספר הנמלים לדוגמה, יהיה שווה.

הפירמידה האורגנית שלפניך מסבירה את העיקרון של האיזון האמור להתקיים בין מינים שונים של בעלי חיים בטבע.

המשולש האורגאני

אנו חייבים להיות ערים לכך שהאדם החי היום על פני כדור הארץ הגיע למסה הקריטית.
הדבר אומר שבהנחה שחיים שבעה מיליארד בני אדם, אם כל זוג מביא לעולם שני ילדים, אנו מכפילים את אוכלוסיית העולם (משבעה מיליארד לארבע עשר מיליארד בני אדם – הייתם מאמינים???) כל זמן שההורים והילדים חיים. במידה וישנם סבים וסבתות שיהיו בריאים, למשך כל פרק הזמן שהמשפחה המאושרת חיה בשלמות. הלחץ והעומס על משאבי הסביבה המתכלים ועל המערכות האקולוגיות המתמוטטות כתוצאה מצריכת משאבים ומיצירת זיהום של מיליארדי בני אדם נוספים בעולם, מביא את הסביבה במהירות לשלב הבא של איבוד היציבות והקריסה.

בהתנהגותנו חסרת התוחלת, אנו גורמים לכך שהעולם מדלל את אוכלוסיית האדם באמצעות אסונות טבע ומכות כמו שינויי אקלים, רעב, קרינת השמש המתחזקת, הוריקנים, ופגעי אקלים אחרים. כיצור נאור, האם לא עדיף לחיות באיזון ולהימנע מכל אלו באמצעות ריסון עצמי מתוך הבנה?

אבל האיום הגדול ביותר על שלום העולם בא דווקא מכיוון שלפני עשור או אף פחות מזה, לא ניתן היה לצפות אותו. ופה ננסה להבין אותו.
ה

מעוניינים להצטרף לקבוצת פייסבוק להגבלת ילודה לשם מניעת סבל אנושי כתוצאה משינויי אקלים וחיסול משאבים? הצטרפו בקישור :

https://www.facebook.com/groups/birthcontrol/

Comments (8)

 • רן Reply

  מישהו מוכן לומר זאת בריש גלי, נמאס לי להיות חלוץ יחיד בנושא
  שנתפס כאליטיסט מופרע.

  3 באפריל 2013 at 22:52
  • Eyal Reply

   מסתבר שמדובר באחד הטבואים הקשים ביותר בחברה האנושית.
   למרות שמדובר בנושא בעל החשיבות הגורלית ביותר לאנושות, הוא מושתק באופן שיטתי על ידי כל גוף ממסדי.
   יש דברים ש”אנשים נורמלים” לא מדברים עליהם. הם מחוץ לגבולות ה”פוליטיקלי קורקט”.
   אולי ניצור כאן שיח חדש…

   4 באפריל 2013 at 8:18
 • צדוק Reply

  כל הכבוד על דעתך בנושא הגבלת הילודה.
  עם זאת, את “המשולש האורגאני כפי שיצר הטבע” אתה יכול למחוק. קשקוש מוחלט.

  29 באפריל 2013 at 19:57
  • Eyal Reply

   צדוק יקר,
   ראשית, תודה על התגובה. נראה שאנחנו חולקים דעה וזה כבר טוב.
   בנוגע למשולש האורגאני, אני מכבד את דעתך שזה קשקוש – אולי לך יש הסבר יותר טוב לאיך הדברים פועלים בטבע – אשמח לשמוע.
   בכל מקרה, כל עוד לא קיים הסבר יותר מניח את הדעת, אין שום סיבה שההסבר הזה לא יזכה להכרה או לפחות להתייחסות ראויה.
   (יש הרבה מאד אנשים שאומרים שנושא ריבוי האוכלוסייה זה קשקוש…).

   30 באפריל 2013 at 12:25
   • צדוק Reply

    ראה, איני רוצה להכנס כאן לדיון פילוסופי, וייתכן שהייתי בוטה מידי בקראי למשולש האורגאני שלך “קשקוש”. אולם, אני מציע לך לחפש ולקרוא על “בעיית הראוי-מצוי”.

    המשולש האורגאני שלך מתיימר לתאר את המצוי, כלומר כיצד הטבע פועל, והקריאה שלך להגבלת ילודה הינה קריאה מוסרית העוסקת בראוי. אינך יכול להסיק מן המצוי על הראוי, ובטח שלא את ההפך.

    2 במאי 2013 at 21:43
    • Eyal Reply

     צדוק יקר, למקרה שפיספסת, המשולש האורגאני מצוייר פעמיים… פעם אחת זה המשולש שפועל בטבע כפי שהטבע צריך לפעול, באופן טבעי, בלי קשר למצוי וראוי מכיוון שזה לא נושא להחלטתנו.
     ברגע שאנחנו מתחילים להתעסק עם ראוי או לא ראוי, אנחנו שמים עצמנו בעלי העולם ומנהליו – ולא כך הם הדברים. כבר הוכחנו לעצמנו שאנחנו מסוגלים לגרום להרס של כוכב בחפשנו אחר הראוי.
     בפעם שניה המשולש מתאר את המצב שהאדם עם הטכנולוגיה הגיע אליו, שהוא מצב הרסני לעתידו ולעתיד החיים המפותחים על כדור הארץ.

     3 במאי 2013 at 11:10
     • צדוק

      אתה לא יכול לבוא ולהגיד “המשולש שפועל בטבע כפי שהטבע צריך לפעול, באופן טבעי בלי קשר למצוי וראוי”.
      ברגע שאתה משתמש ב”צריך לפעול” אתה עובר לדבר על הראוי ולא על המצוי. יש פה בעיה קשה בלוגיקה.

      אבל נקודת המחלוקת העיקרית בינינו, לדעתי, היא שאני מחשיב גם את האדם (כמו גם את “האדם הנאור”) לחלק מהטבע. ההפרדה בין האדם לשאר הטבע היא הפרדה שרירותית: מה שהאדם הנאור יצר נכלל במה שהטבע יצר. השימוש בשני המשולשים הוא שרירותי ודמגוגי.

      אני לא מכיר טבע שיצר את המשולש הראשון, אני מכיר רק טבע שיצר את המשולש השני.

      מה שאני מנסה להגיד זה שאיננו יכולים ללכת נגד הטבע, מפני שאנחנו חלק מהטבע, כך שכל עירוב הטבע בנושא הגבלת הילודה הוא חסר משמעות.

      3 במאי 2013 at 17:35
     • Eyal

      זאת לא לוגיקה שלי. זה המבנה שבו פועל הטבע ואין קשר בין מה שאני רואה או לא רואה כרצוי או כמצוי
      האדם הוא חלק מן הטבע ואתה יכול לראות במשולש האורגאני שציירתי שהוא חלק מהמרקם.
      למרות שאנחנו חלק מהטבע, אנחנו כבר מזמן לא חיים לפי ה DNA שלנו- כפי שעושים בעלי חיים המתקיימים בטבע.
      הריבוי האנושי אינו פרופורציונלי לשום דבר אחר על הפלנטה, וצריכת המשאבים והזיהום שאנו יוצרים מפרים איזונים רבים של הסביבה.
      הדור שלנו כבר לא ימות ממוות טבעי אלא ממחלות הקשורות בלחץ בגלל יוקר מחייה והידלדלות משאבים – או ממחלות סביבתיות.
      אני לא רוצה לחשוב על הדור הבא…
      לכן אני קורא להגבלת ילודה למניעת סבל אנושי.

      3 במאי 2013 at 23:32

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *