הארה

הארה – חוויה שמשנה חיים
מאת איל כהן – הילר ומחבר סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

כמו המושג ‘רוחניות, גם המושג ‘הארה‘ עבר כתישה לאחר שגורמים ממסדיים הכלילו אותו עם מיסטיקה, סמים, הודו, כתות שונות – ושאר גורמים מפוקפקים שהקנו לו יחס מזלזל מצד הציבור.


אף שהתרבות הנוכחית הצליחה להפוך את המושג “הארה” לשלילי, בתת ההכרה אנו חשים אתו מאד בנוח, ולראיה, בתוכנות מחשב רבות – כמו גם בספרי מידע, רעיונות שונים וטיפים מסומנים בנורה דולקת.

למעשה, כולנו חווים הארות קטנות בחיי היומיום, וכל דבר שאנו לומדים מדליק משהו אצלנו בתודעה וכרוך בהארה כלשהי שאנו חווים. ניתן להסביר את ההארה באופן פיזי – ואפילו באופן מדעי, אלא שלשם כך, נצטרך לשנות את תפיסת העולם מזו שבה אנו רואים את תפקודי המוח במימד של חילוף החומרים, לתפיסת עולם הרואה את תפקודי המוח במימד האנרגטי. מאחר ומדובר בשינוי מהותי, נעסוק בנושא זה בהרחבה בספר “המימד השלישי”, שהוא הספר השלישי בסדרה “דברים שלא תשמע מהרופא שלך“.

ההבדל בין הארה יומיומית לבין מה שאנו מגדירים כ’הארה‘, מתבטא בכך שבחיי היומיום, כל דבר חדש שאתה לומד וכל רעיון שאתה הוגה, ממשיך בצורה כלשהי את הידע שכבר קיים ואת דפוסי החשיבה שלך לכיוונים מקובלים. לעומת זאת, מה שאנו מגדירים כ’הארה‘ קורה כאשר אתה מקבל מידע שדורס את דפוסי החשיבה שבתודעתך, ומשנה את תפיסת עולמך מהקצה אל הקצה, ועם זה נותן תשובות והסברים לדברים שבדרכי החשיבה המקובלות לא הייתה לך שום דרך להבין.

מאחר ואנו חיים בתרבות קפיטליסטית שמדכאת את הרוחניות, הארה רוחנית היא ההארה המורכבת, הלא מקובלת והבעייתית ביותר. על מנת למנוע מאנשים לחוות הארה רוחנית ולגרום להם ללכת בתלם, ישנם ערכים מקודשים והתבטאות “פוליטיקלי קורקט” בכלי התקשורת, המונעים מאיתנו לחשוב באופן שונה ולהפיץ מידע הפוגע באינטרסים של בעלי השליטה בתרבות שבה אנו חיים.

למרות שישנם הרואים בהארה רוחנית דבר מגניב והזדמנות לצאת מהקיבעון, רבים מהאנשים החווים הארה רוחנית נבהלים ומעדיפים להתעלם ממנה, על מנת שלא להיחשב כ”לא נורמליים” – או לאבד את המעמד או את המשענת החברתית והכלכלית שיצרו בעמל רב, בדפוסים המעוותים בהם הם מורגלים להתקיים. בחלק מן המקרים מתייחסים אליה כאל התמוטטות עצבים, מנסים לקחת כדורים, לשכוח ממנה ולחזור לשגרה.

הארה לא יכולה לקרות כל עוד האדם אינו מסוגל להטיל ספק בסמכויות ובמערכות שמנהלות את חייו. על מנת לחוות הארה, אדם חייב לעבור משבר או לחוות חוויה שתזעזע אותו, ותגרום לו להיות מוכן להתנתק מהקיבעון, לרצות להיפתח להבנה שונה של נושאים מהותיים, ללא השפעות של בעלי סמכויות ובעלי אינטרסים, ולהיות מוכן לקחת אחריות למצבו.

כל עוד האדם חי בנוחות מבלי שהוא נאלץ לשאול את עצמו שאלות מהותיות, אין שום אפשרות שיחווה הארה רוחנית. למובילי התרבות ולמעצבי דעת הקהל אין עניין בכך שאנשים יחוו הארות ויפסיקו להאמין במה שמחנכים אותם להאמין מזה דורות, והם דואגים להטמיע את הערכים ואת המידע הממסדי ולהפגין זלזול כלפי כל חשיבה שונה מן המקובל, כחלק מדרכה של המערכת להוסיף לצמוח ללא מעצורים – גם על חשבון סבל אנושי.

מאחר וכמו שתבין מהמידע שבאתר זה, כתרבות, אנו רחוקים מרחק שנות אור מהאמת, הארה עוצמתית עלולה להיות חוויה הדומה לפגיעת פטיש חמש קילו בראש, לגרום להתמוטטות עצבים, ולהיות מלווה בתסמינים כמו כאבי ראש חזקים כתוצאה משינויים בזרימת דם במוח, ואפילו לגרום לאירוע מוחי כתוצאה משינויים קיצוניים בזרימת הדם במוח, בזמן שדפוסים חדשים נחרטים בתודעה, ודפוסים ישנים מתרוקנים ומתייבשים, ומאבדים את משמעותם, וצריך לא מעט כוחות נפש כדי להתמודד עם המידע ולהתאושש ממנו.

אך אף שהארה עלולה לגרום לזעזוע ולכאב, המשיכה אליה נובעת מן החיפוש אחר האמת הפשוטה כמו המים, זאת שאנו מעוצבים על ידי התרבות שלנו שלא להכיר ולא להבין, אך במידה ואנו חווים אותה, היא מאפשרת לנו לשנות את המציאות.

סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך” שחלק מן המידע שבה מצוי באתר זה, נכתבה במטרה לגרום לך לחוות הארה באופן הדרגתי ומסודר, ללא זעזועים מיותרים ועם מינימום טראומה, במסע רוחני שיאפשר לך להבין את המציאות, לשלוט בגורלך במידת האפשר, ולהימנע מסבל עד כמה שהדבר אפשרי.


למרות שמרבית חיי אני מוזיקאי ועוסק במוזיקה כמקצוע, לצערי, עד כה לא חוויתי הארה משמעותית בתחום המוזיקה.
חוויית ההארה שאני חוויתי היא הארה רוחנית מטלטלת, שכדי להמחיש את עצמתה, אספר שבעקבותיה כתבתי למעלה מאלף עמודים של מידע שונה לחלוטין מן המקובל לגבי החיים, הבריאות והבריאה.  אתר זה כולל חלק קטן ממנה, אך בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך“, השתדלתי להביא את כולה, במטרה לשנות את הדרך שבה אנו תופסים את המציאות – ובאמצעות גישה שונה להבין וגם לפתור בעיות בריאותיות, אישיות וחברתיות רבות, שבחשיבה המקובלת, המתעלמת מן הממד האנרגטי לא ניתן להבינן, ולכן גם הטיפול המקובל אינו יעיל ובמקרים רבים אף מזיק. על מנת להקל על הקורא את עיכול המידע, חילקתי אותו לארבע כרכים.

הספר הראשון שכתבתי בעקבות אותו אירוע, ‘הפתרון המוחלט למחלות החניכיים‘, היה השלב הראשון בסדרה של תובנות שלוו בסדרת חזיונות מדהימים, שנתנו מענה והסבר ברור לאינספור שאלות בריאותיות וקיומיות סתומות, שעל פי השקפת העולם הרפואית או המדעית המקובלת אין כל דרך להבינן

למרות שהוא הביא את בשורת הריפוי הטבעי למחלות שעד היום תבעו מבני אדם קרבן שלא ניתן לאמוד במחיר, הכרוך בעקירות שיניים, ניתוחים והוצאות של סכומי עתק ופגיעה קשה באיכות החיים, אל לך לטעות ולחשוב שבזה מהותו.
מחלות החניכיים מובאות בספר זה כמשל לאטימות של החברה שבה אנו חיים כלפי ההיבט האנרגטי, על מנת לאפשר לך לצמוח. בהמשך סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך” אלווה אותך בתהליך של צמיחה רוחנית, ומתוך הבנת החיים כאנרגיה, נלמד להבין תחלואים רבים אחרים ולקיים שינויים באורח החיים שיבטיחו לך בריאות שלימה במובנים רבים.

הארה משנה חיים :

אם וילדה הקטן הולכים יחד ברחוב ולפתע מופיע מולם כלב. האם פותחת בצרחות, משתטחת על הרצפה ודופקת באגרופים בהיסטריה.
הילד שרואה את ההתנהגות של האם שמהווה עבורו את הדמות הסמכותית / המורה לחיים, עבר בזה הרגע תהליך שנקרא “החתמה”, בו הוא למד איך צריך להתנהג, להגיב לאותה סיטואציה, שבעקבותיה סביר להניח שלאורך כל חייו אותו הילד יכנס להיסטריה למראה כלב, אלא אם יעבור חוויה מתקנת.

באופן דומה, אדם נורמלי שינסה להזכיר ליד רופא ריפוי אנרגטי כמו רייקי או הילינג, יזכה אוטומטית לתגובה בנוסח “שרלטנות”, “נוכלות”, “רפואת אלילים” ועוד מגוון מושגים מזלזלים, שמטרתם לבטל את האמון ולגרום לו להתרחק מאותם טיפולים “הזויים” מהם הרפואה הממסדית מתעלמת באופן עקרוני.
מכיוון שהרופא נתפס בעיני האדם כסמכות מדעית / רציונלית, לנוכח גישתו כדמות הסמכותית / מורה לחיים, באופן דומה להחתמה של הילד על ידי האם, אותו אדם עובר תהליך החתמה שיקבע את גישתו לסוג זה של טיפולים וילווה אותו לכל חייו, או עד לחוויה מתקנת שתשחרר אותו.

יצירות אמתיות, נכתבות מתוך הארה.

אדם לא יוכל להלחין לחן שיהיה אהוב על רבים, באופן טכני, על בסיס ידע מוזיקלי תאורטי, לא משנה עד כמה הוא משכיל או מבין במוזיקה. כהוכחה, תמצאו בין המוזיקאים האקדמאים פרופסורים למוזיקה ואנשי תיאוריה ברמה של מדענים, שמימיהם לא הצליחו להלחין מנגינה שתזכה להצלחה אמנותית כלשהי.

המרכיב הנוסף הנחוץ לשם הפיכת לחן – או מילים, לדבר שיושר או יתנגן בפי כל, הוא ההארה שבה נולד השיר. זו, במקרים רבים באה דווקא לאדם הפשוט, חסר השכלה וידע תאורטי.

הארה היא אנרגיה שמופיעה כמו חלום או חיזיון, באה ברגע של הבזק, ועשויה למלא שיר שלם – עם לחן ותסריט. כשהיא אמתית, היא מגיעה אל האמן מבלי שיהיה לו חלק ביצירתה – וקל לנו מאד להתחבר אליה. 

נביא לדוגמה את החיפושיות : ארבעה צעירים ללא השכלה מוזיקלית  שיצרו בתקופת ההארה שלהם מאות שירים שהפכו ללהיטים – והיו אהובים על מיליוני בני אדם סביב העולם. מרגע שהסתיימה תקופת ההארה או המטען שהם קיבלו בהארה, גם ג’ון לנון – וגם פול מקארטני לא הצליחו לכתוב אפילו להיט אחד בקנה מידה שישחזר את הצלחות העבר.
כנ”ל לגבי כל אמן יוצר אחר – בקנה המידה הרלוונטי.

חזרה ל”ביאור מושגים”

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *