ריפוי טבעי לדלקות פרקים

מאת : איל כהן

במקרים רבים, כאשר אנשים סובלים מכאבים במפרקים, הרופא מתייחס לזה כאל דלקת ונותן להם מרשם לאנטיביוטיקה.
להערכתי, במרבית המקרים לא מדובר בדלקת, אלא בבעיה הנובעת מאי-ספיקת דם מספקת ברקמות מסיבות שונות, כתוצאה מטראומה זאת או אחרת, התקררות, מאמץ יתר או תנוחה קבועה לאורך זמן.
במקרים מסוג זה כזה, אנטיביוטיקה לא רק שלא תעזור, אלא רק תזיק.

ישנם סוגים רבים של כאבים במפרקים, כתוצאה מבצקת, שחיקת סחוסים – וגורמים רבים אחרים שאינם דלקתיים, אך כשמדובר בדלקת, מדובר בזיהום שיש לו סימנים בולטים כמו נפיחות, צבע סגלגל, הפרשות מוגלתיות וכאבי תופת מכל מגע.
דלקת היא למעשה ריקבון, אך כשמדובר בבשר אנו משתמשים במושג ריקבון, וכשרקמות חיות נרקבות אנו קוראים לזה דלקת.

דלקות פרקים נחשבות לגורם עיקרי לנכות ולמוגבלות גופנית בארצות המערב.

סטטיסטיקה שערך משרד הבריאות האמריקאי מצביעה על כך שכשליש מהאוכלוסייה הבוגרת בארה”ב סובלים מכאבים וממגבלות תנועתיות בבגלל מפרקים הנגועים בדלקות.
למרות שדלקת הפרקים אינה נחשבת למחלה קטלנית, בארה”ב לבד מתרחשים כעשרים אלף מקרי מוות מדי שנה עקב תופעות לוואי הנגרמות מהתרופות לטיפול בה.
מה שיכול היה למנוע את כל הכאב, הסבל והמוות מדלקות הפרקים, היה אילו הסובלים היו מודעים לכך שהגורם למחלה הוא מגע תכוף עם מים חמים.

המים הם אוגר החום הגדול בטבע.
לתכונה זו יש השלכות רבות על השפעת המים החמים על הגוף.
השימוש במים חמים שעלה באופן תלול במהלך הדורות האחרונים, מעמיד את רקמות הגוף ואת כלי הדם בפרט, בפני אתגר מול גורם הרסני שהם אינם בנויים לעמוד בו מלכתחילה.

בפעולות יומיומיות רבות הכרוכות במגע עם מים חמים, בין אם במקלחת, אמבט, סאונה, ג’קוזי, מעיינות חמים, שטיפת כלים, שטיפת ידיים, שטיפת רצפות וכדומה, בכל פעם שגופנו בא במגע על מים חמים, הוא סופג מן המים כמות עצומה של אנרגיית חום, הגורמת לקריעת כלי דם מקרוסקופיים, לדימומים פנימיים, ולנזק מצטבר למערכת כלי הדם.

תוכל לראות את הנזקים הנגרמים לכלי הדם בצבע העור שהופך אדום אחרי מקלחת או אמבטיה חמה, שהוא תוצאה משטף דם תת-עורי הנגרם מקריעה של כלי דם מיקרוסקופיים.

השיבושים בזרימת הדם פוגעים בעיקר במפרקים, מאחר וקיימים בהם מנגנונים עדינים ופגיעים יותר מאשר ברקמות כמו שריר או שומן.
ככל שזרימת הדם נפגעת, נפגע תפקודו של המנגנון החיסוני, וכך מתאפשרת התרבות לא מבוקרת של חיידקים המתיישבים במפרקים, מפרישים חומצות, יוצרים זיהום שהורס רקמות – וגורמים לדלקת שעם השנים הולכת ומחריפה.

ככל שהגוף מתבגר המחלה מתפתחת במהירות גבוהה יותר, מכיוון שלאורך השנים יכולתו השיקומית נחלשת, והפגיעה היומיומית בכלי דם מן השימוש במים חמים נעשית קשה יותר.

אחת התופעות המעניינות בהקשר לדלקות הפרקים היא שהסובלים מהן, למעשה, הופכים מכורים לגורם המחלה, מן הסיבה שהפגיעה בזרימת הדם גורמת לתחושת קור מתמדת, וכך, בעיקר בעונות הקרות של השנה, החולים בדלקת פרקים הסובלים מן הקור נוטים להשלים את איזון החום באמצעות שימוש במים חמים באמבט, בסאונה, במקלחת חמה, בשטיפת כלים במים חמים, מול מפזרי חום – ובדרכים אחרות המחמירות את מצבם.

הרפואה, שאינה מזהה את מקור הבעיה, מגדירה את דלקת הפרקים כמחלה “אוטואימונית” כרונית, ואין לה פתרון אמתי להציע לסובלים מלבד טיפול בסימפטומים באמצעות אנטיביוטיקה ומשככי כאבים לכל החיים, על כל מה שכרוך בזה.
בזמן שהפתרונות הרפואיים מטפלים בסימפטומים, לאורך השנים הדלקת הולכת ומחריפה, וככל שהיא חודרת לעומק הרקמות, גוברים הכאבים וליקויי התנועה וביכולת תפקוד של המפרקים הנגועים. כתוצאה מכך החולים נזקקים ליותר תרופות וטיפולים רפואיים, ובמקרים רבים הדלקת גורמת לנמק וצורך בהחלפת מפרקים במפרקים מלאכותיים.

במידה והנך מעוניין למנוע את ההידרדרות ולרפא את דלקת הפרקים, עליך לנקוט משנה זהירות במים חמים.

  • הימנע משימוש במים חמים ככל שביכולתך.
  • אם אתה מתקלח במים חמים – קצר את זמן המקלחת. אם תתקלח חמש דקות או עשרים דקות, תצא נקי באותה מידה. ההבדל היחיד הוא שככל שתאריך את זמן המקלחת החמה הנזק יגדל.
  • אל תתקלח במים חמים יותר מפעם ביום.
  • בחורף, בימים קרים, הימנע מלחמם את כפות הידיים או את כפות הרגליים ליד תנור או מפזר חום. העדף כפפות או גרביים עבות השומרות על חום הגוף ואינן מפרות את איזון האנרגיה.

אפשר לגופך להשתקם, והוא יעשה זאת בדרך הטובה, הזולה, היעילה והנקייה ביותר, ותחוש בהבדל משמעותי במצבך כבר בטווח המידי.
לך בדרך זאת ותחסוך מעצמך שנים של סבל, שימוש בתרופות וטיפולים רפואיים מיותרים.
במידה ואתה סובל מכאבים או ממגבלות תנועתיות, מניסיוני, טיפולי רייקי תורמים משמעותית להפחתת הכאבים ולאיכות הריפוי של דלקות הפרקים, ללא עומסים, ללא תופעות לוואי וללא סיכונים בריאותיים. אתם מוזמנים לנסות ולהפתיע את עצמכם.
אין מנוס מלשנות אורח חיים והרגלים על מנת להימנע מלהפוך לחלק מהסטטיסטיקה האכזרית, ולהיות לקרבן נוסף של המחלות או של טיפולים של המערכת הרפואה התעשייתית – ועדיף מוקדם ככל האפשר.
טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

עשו לייק לדף שלי בפייסבוק

—————————————————————————————————————————-

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

(י)סודות הבריאה

(י)סודות הבריאה

הפתרון המוחלט למחלות החניכיים

דברים שלא תשמע מהרופא שלך

—————————————————————————————————————————-

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.
טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כל הזכויות שמורות למחבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *