דלקות פרקים ראומטיות – (ראומטיזם / שיגרון)

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Reddit
Reddit
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

מאת : איל כהן

דלקות פרקים נחשבות לגורם עיקרי למוגבלות גופנית בארצות המערב.
סטטיסטיקה שערך משרד הבריאות האמריקאי מצביעה על כך שכשליש מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב סובלים מכאבים וממגבלות תנועתיות במפרקים הנגועים בדלקות.
למרות שדלקת פרקים אינה נחשבת למחלה קטלנית, בארה"ב לבד מתרחשים כעשרים אלף מקרי מוות מדי שנה עקב תופעות לוואי הנגרמות במערכת העיכול מהתרופות לטיפול בה.

נשים רבות בגיל מבוגר הסובלות מדלקות פרקים בכפות הידיים, מפתחות תופעות כמו יובש, נפיחות ודפורמציה (עיוות / שינוי צורה) בכפות הידיים ונוטות להשתמש בקרמים לחות למיניהם.

הרפואה, שאינה מזהה את מקור הבעיה, מגדירה את דלקת הפרקים כמחלה "אוטואימונית" כרונית, ואין לה פתרון אמתי להציע לסובלים מלבד טיפול בסימפטומים באמצעות אנטיביוטיקה ומשככי כאבים על כל שכרוך בזה.
למרות הפתרונות הרפואיים, לאורך השנים הדלקת הולכת ומחריפה, וככל שהדלקת חודרת לעומק הרקמות, הלוקים בה סובלים מכאבי תופת ומליקויים בתנועה וביכולת תפקוד של המפרקים הנגועים, וכתוצאה מכך גוברת והולכת התלות בתרופות ובטיפולים רפואיים יותר ויותר קיצוניים. במקרים רבים היא עלולה לגרום להחלפת מפרקים במפרקים מלאכותיים על מנת לאפשר לסובלים לתפקד ולהפסיק את הכאב.

הסובלים ממחלה קשה זו כלל אינם מודעים לכך שהגורם העיקרי לבעיה הוא מגע תכוף עם מים חמים.

המים הם אוגר החום הגדול בטבע.
לתכונה זו יש השלכות רבות על השפעת המים החמים על הגוף.
תכיפות השימוש במים חמים שעלתה באופן תלול במהלך הדורות האחרונים, מעמידה את הגוף ואת כלי הדם בפרט בפני גורם הרסני – שהם אינם בנויים לעמוד בו מלכתחילה.

בפעולות יומיומיות רבות הכרוכות במגע עם מים חמים, בין אם במקלחת, אמבט, סאונה, ג'קוזי, מעיינות חמים, שטיפת כלים, שטיפת ידיים, שטיפת רצפות וכדומה, אנו גורמים לפיצוץ כלי דם מקרוסקופיים, ולנזק מצטבר לכלי הדם.

בכל פעם שגופנו בא במגע על מים חמים, הוא סופג מן המים כמות עצומה של אנרגיית חום הגורמת לדימומים פנימיים ולשיבושים בזרימת הדם הפוגעים בתפקוד אברים, ובפרט מפרקים, בהם קיימים מנגנונים עדינים ופגיעים יותר מאשר ברקמות כמו שריר או שומן.

אחת ההשלכות של הפגיעה בכלי הדם קשורה ישירות לדלקת הפרקים, מכיוון שככל שזרימת הדם נפגעת המנגנון החיסוני אינו מתפקד, וכך מתאפשרת התרבות לא מבוקרת של חיידקים המתיישבים בפרקים מפרישים חומצות ויוצרים זיהום שהגוף אינו מסוגל לפנות, הורסים רקמות – וגורמים לדלקת שהולכת ומחריפה.

ככל שהגוף מתבגר, יכולתו השיקומית נחלשת והפגיעה היומיומית בכלי דם מן השימוש במים חמים נעשית קשה יותר – וכך, לאורך השנים הנזק מצטבר במהירות גבוהה יותר.

אחת התופעות המעניינות בהקשר לדלקות הפרקים היא שהסובלים מהן למעשה הופכים מכורים לגורם המחלה מן הסיבה שהפגיעה בזרימת הדם גורמת לתחושת קור מתמדת, וכך, בעיקר בעונות הקרות של השנה, לחולים בדלקת פרקים הסובלים מן הקור, נוטים להשלים את איזון החום באמצעות שימוש במים חמים באמבט, בסאונה, במקלחת חמה, שטיפת כלים במים חמים – ובדרכים אחרות המחמירות את מצבם.

אם אתה סובל מדלקת פרקים, זה מה שעליך לעשות.

 • הימנע משימוש במים חמים ככל שביכולתך. אם אתה מתקלח במים חמים – קצר את זמן המקלחת. אם תתקלח שלוש דקות או עשרים דקות, תצא נקי באותה מידה. ההבדל היחיד הוא שככל שתאריך את זמן המקלחת החמה הנזק יגדל.
 • אל תתקלח במים חמים יותר מפעם ביום.
 • בחורף, בימים קרים הימנע מלחמם את כפות הידיים או את כפות הרגליים ליד תנור או מפזר חום. העדף כפפות או גרביים עבות השומרות על חום הגוף ואינן מפרות את איזון האנרגיה.

אפשר לגופך להשתקם, והוא יעשה זאת בדרך הטובה, הזולה, היעילה והנקייה ביותר תחוש בהבדל משמעותי במצבך כבר בטווח המידי. לך בדרך זאת ותחסוך מעצמך שנים של סבל, שימוש בתרופות וטיפולים רפואיים מיותרים.

במידה ואתה סובל מכאבים או ממגבלות תנועתיות, מניסיוני, טיפולי רייקי והילינג תורמים משמעותית להפחתת הכאבים ולאיכות הריפוי של דלקות הפרקים, ללא עומסים, ללא תופעות לוואי וללא סיכונים בריאותיים. אתה מוזמן לנסות ולהפתיע את עצמך.
אין מנוס מלשנות אורח חיים והרגלים על מנת להימנע מלהפוך לחלק מהסטטיסטיקה האכזרית, ולהיות לקרבן נוסף של המחלות או של המערכת הרפואה התעשייתית – ועדיף מוקדם ככל האפשר.

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים "דברים שלא תשמע מהרופא שלך".

—————————————————————————————————————————-

ריפוי טבעי למחלות החניכיים

דברים שלא תשמע מהרופא שלך

(י)סודות הבריאה

(י)סודות הבריאה

—————————————————————————————————————————-

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.
טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

8 Responses to דלקות פרקים ראומטיות – (ראומטיזם / שיגרון)

 1. מנחם says:

  אייל ידידי
  ההסבר שלך הוא מעניין ומקורי מאוד ומעולם לא שמעתי עליו. האם יש לו ראיות מהמחקר המדעי?
  בהמשך לתגובה שלי על הטיפ שלך בנוגע לדיאטת כסאח הרשה לי להציע הסבר אחר למחלה זו:
  דופן המעי של אוכלי המזון מן החי נפגע כתוצאה מהגרוי המתמיד הנגרם מרעילות המזון ושהייתו הממושכת במעי ונוצרים בו חורים זעירים מחד ומאידך תהליך הפירוק של הבשר והחלב ומוצריו אינו שלם והחלבונים אינם מתפרקים עד הסןף לחומצות האמינו המרכיבות אותם. קטעי חלבונים כאלה הנקראים פפטידים חודרים דרך דופן המעי המחוררת לדם ונודדים איתו בין היתר עד לאזורי הפרקים שם הספקת הדם היא קטנה ואיטית מאוד עקב מיעוט כלי הדם באזורים אלה. נוצרים תנאים המאפשרים שקיעה של החלבונים הללו בפרקים והגוף מתייחס אליהם כפולש זר ומפעיל נגדם את מערכת החיסון שלו שיוצרת דלקת הפוגעת במפרק. לתהליך זה יש ראיות מדעיות אך מה שחשוב יותר הוא כי חולים שעברו לתפריט המבוסס בלעדית על מזון צמחי מלא נרפאו לחלוטין או שמצבם השתפר מאוד (יש להניח כי הרגלי השימוש שלהם במים חמים לא השתנו).

  • eyal says:

   מנחם ידידי הלכת רחוק 🙂
   מי שמחפש מידע הנתמך על ידי הקהילה המדעית לא ימצא אותו בספק שנקרא ""דברים שלא תשמע מהרופא שלך", ולכן מתכתחילה זה לא המקום למחפשי אסמחתאות. יש הרבה פורומים ואתרים רפואיים עם רופאים און-ליין, כך שלא חסר מידע רפואי למי שמעוניין…
   הדברים הרבה יותר פשוטים מנדידת הפפטידים דרך דופן המעי המחוררת… המחקר המדעי לא יעסוק בגישה שלי מכיוון שהפיכתה למקובלת עלולה לכרות ענף ממנו מתקיימים גופים רבי עוצמה וגם מכיוון שאף גוף כלכלי לא יממן מחקר על הנזק של מים חמים..

   המשותף לכל המידע באתר הזה הוא שההסבר לתופעות בא מן הממד האנרגטי.
   יש הרבה מאד מידע ברשת העוסק בדרכים להבין את המחלות מן הממד החומרי בהרחבה, ולכן אני משתדל לעסוק בו פחות ככל האפשר.
   בכל מקרה, אני מקווה שאתה מצליח להפיק תועלת מהמידע ושנמשיך להיפגש רק בשמחות 🙂

   • מנחם says:

    אני מרגיש שהרגזתי אותך ועל כך אני מתנצל

    • eyal says:

     בכלל לא מנחם. בלי התגובות שלך האתר הזה היה שממה 🙂
     מאד חשוב לי לקבל תגובות, גם אם זה לא לרוחי מכיוון שגם לי זה גורם להתמודד ולנסות לראות דברים מנקודות השקפה שונות…

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) says:

  אני שמח אז ארשה לעצמי להציע לך משהו:
  אתה בעצם "מאשים" אותי בהסתמכות על הרפואה הקונבנציונלית ואין דבר רחוק מן האמת מאשר "האשמה" כזו. הלוואי והיא היתה פועלת על פי עקרונות הרפואה הטבעית שבשמה אני מדבר. רפואה טבעית זו טוענת בניגוד לרפואה הקונבנציונלית כי רוב אם לא כל המחלות הכרוניות של העידן המודרני בעולם המערבי נובעות משינוי דרמטי בהרגלי האכילה המסורתיים לכיוון של אכילת מוצרים מן החי ומזון מעובד ומזוקק המכיל שומן, מלח וסוכר רבים שנועדו להדגיש את הטעמים שמפתים אותנו לאכול ובכך ממכרים אותנו למזונות אלו.
  תפיסה זו גורסת לכן שהפיתרון הוא פשוט ביותר, להפסיק את צריכת המזון הרעיל הזה ולחזור למזונות המסורתיים שקיימו אותנו לאורך ההיסטוריה והאבולוציה של האדם. ההוכחה לנכונות תפיסה זו היא כפולה – התבוננות בחברות המסורתיות של ימינו שאינן אוכלות מזון רעיל זה אלא בעיקר מזון צמחי מלא והן אינן סובלות מהשמנה ומכל המחלות הכרוניות של התרבות המערבית, והנסיון הקליני של רופאים רבים במערב (גם בארץ) שריפאו את המחלות הללו אצל חולים בפועל ע"י העברתם למזון צמחי מלא.
  אם הדברים מעניינים אותך אני מציע לך להיכנס לאתר של אחד מגדולי הרופאים בעיני בתחום זה שכבר 40 שנה עוסק בהצלחה אדירה בריפוי על פי עקרונות אלה ד"ר john mcdougall

  • eyal says:

   אם ככה, נניח שאגדל תרנגולות וכבשים בטבע הפתוח, בלי רעלים, הורמונים ופיטום, מבחינתך זה יהיה בסדר לאכול אותם?

   אני רוצה להבין אם ההתנגדות שלך היא עקרונית נגד כל אכילת בשר או שהיא מכוונת לרעלים ולעיבוד של המזון…
   יש הטוענים שאכילת בשר היא חלק מהתפריט של האדם ממהותו, שאם לא כן קיבתו לא הייתה מצויידת באנזימים לפירוק החלבונים מהבשר, והיינו מקבלים הרעלה מהביס הכי קטן…
   השמנה ומחלות כרוניות נובעות בחלקן הגדול מהשינוי באורח החיים, ככל שאנחנו זזים פחות וחיים בסביבה מלאת פיתויים קולינאריים.

   ככלל, כבר כתבתי לך בתגובה הקודמת שאני באופן אישי לא מייחס חשיבות גדולה לתזונה – וגם הפרספקטיבה שאני מביא אינה קשורה לתזונה (לפחות לתפיסתי). אני מתמקד בתפקודים האנרגטיים של הגוף, שהם תוצאה של גורמים רבים בסביבה שאיננו מזהים מאחר ואנו לא מודעים לגורם האנרגטי.

 3. מנחם says:

  אייל ידידי
  מחקר סין הגדול של ד"ר קולין קמפבל הראה באופן משכנע שיש קורלציה ברורה בין אכילת מזון מן החי לבין מחלות לב, סרטן, סוכרת, שבץ מוחין ושלל מחלות כרונייות אחרות. אותו קמפבל הראה במחקר פורץ דרך שהחלבון העיקרי בחלב- הקזאין הוא חומר מסרטן מהחזקים שישנם, מחקרים רבים אחרים הראו את הקשר הברור שיש בין מחלות כרוניות לבין חלבונים ושומנים מן החי. המחקר האפידמיולוגי מראה כי בכל מקום בעולם שבו לא אוכלים או אוכלים מעט מאוד מזון מן החי אין כמעט מחלות כרוניות. 4 החברות מאריכות הימים ביותר על פני כדה"א (ההונזה, האבחזים, בני אוקינאווה ובני הוילקמבה) כמעט שאינם נוגעים במזון מן החי.
  אז נכון שאנחנו מסוגלים לעכל מעט מזון מן החי והמחקר מראה שעד 10 אחוז אינם גורמים לנו נזק משמעותי, אבל כל מבנה הגוף שלנו לרבות מבנה הפה והלסת, מבנה מערכת העיכול, הכבד והבלוטות השונות אופייניים לאוכלי צמחים. השימפנזים שחולקים איתנו 99 אחוז מהגנים הם צמחוניים כמעט מוחלטים וכך גם הגורילות והאורנג אוטנגים שגם הם קרובים אלינו מאוד מבחינה גנטית.
  מכל זווית שאתה לא מסתכל אתה רואה את ההוכחות להיותנו בעל חיים אוכל צמחים שגופו אינו בנוי לאכילת בשר מרובה וכשאנו עושים זאת אנו מרעילים את עצמנו ודנים את גופנו לסבל הנגרם מכל המחלות הכרוניות הנוראות שמאפיינות אותנו.
  אינני פוסל את התמקדותך באנרגיות של הגוף וברור גם מהמחקר המדעי שמזון אינו הכל אך ללא ספק הוא העיקר ומהווה לדעתי ולדעת רבים כ-80% מהמכלול המשפיע על בריאות האדם (מחקרים אגב הוכיחו שכאשר אוכלים נכון המזון יכול לצמצם מאוד ואף לבטל את השפעתם המזיקה של גורמי סביבה אחרים.)
  בסופו של דבר המזון הוא הגורם הסביבתי האינטימי ביותר שאיתן אנו באים במגע ולכן הוא המשפיע ביותר ולא בכדי קיימת האימרה שאנחנו תוצר של מה שאנחנו אוכלים (תרגום לא מוצלח של הביטוי you are what you eat ).

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) says:

  שלום שמי סיגי איך יודעים עם יש את התופעה של הדלקת הזאת בגוף מה הגורם זה תורשתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.