איך אנחנו מאבדים את החוזק הגנטי

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Reddit
Reddit
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

החיים בטבע מאלצים את כל בעלי החיים להתקיים בתהליך בלתי פוסק של התחזקות, וגם האדם הגיע לרמה של חוזק ושל עמידות, אחרי מיליוני שנים של קיום בתהליך הנקרא "הברירה הטבעית", המסנן את הפריטים החלשים ומאפשר רק לחזקים להתקיים ולהביא צאצאים.

במאבק הישרדות בלתי פוסק של החיים, בעולם שיש בו אינספור אתגרים וגורמים ששואפים לפרק את הגוף. העמידות הגנטית היא למעשה מה שמאפשר לנו להתקיים.
על מנת לשמר את אותה עמידות גנטית, במהלך החיים הגוף חייב לעמוד בפני אתגרים שיפעילו את מנגנוניו השונים, על מנת שלא לאפשר להם להתנוון – מבלי להגזים כמובן, באוםן העלול להביא לקריסתם.
התרבות המערבית עסוקה בלעשות את כל הטעויות האפשריות להחלשת העמידות הגנטית שלנו בכל דרך אפשרית, ולכן בכל דור נולדים יותר ילדים הסובלים מרגישות הולכת וגוברת לגורמי מחלות שונים כמו חיידקים וזיהומים, רגישויות ואלרגיות למיניהן כמו צליאק, ומחלות רבות הנובעות מהיחלשות מתמדת של הגוף – כמו אוסטאופורוזיס, טרשת נפוצה, כאבי שרירים, בעיות תפקודיות, נכויות, ומחלות כמו תסמונת דאון ואוטיזם, המוגדרים כמחלות גנטיות – למרות שהן לא בהכרח תורשתיות – וגם מחלת הסרטן, שהיא מחלה גנטית, הולכת ונעשית נפוצה.

גורם נוסף הוא שימוש יתר בתרופות – ובעיקר כאלו לטיפול במחלות כרוניות, המרעילות רקמות שונות בגוף על בסיס קבוע ועלולות לגרום נזקים תמידיים לרקמות ולאברים כמו כליות, כבד, קיבה, ואחרות, ואף מנוון אברים פנימיים כמו בלוטת התריס, הלבלב – ורבים נוספים. תרופות אנטיביוטיות מנוונות את המנגנון החיסוני – ומעלות את רמת הרגישות של הגוף לגורמים סביבתיים שונים.

אחד הגורמים המשמעותיים לירידה בחוזק הגנטי, הוא טיפולי פוריות, ההולכים ונעשים נפוצים, על ההשלכות שלהם, שעל פי רוב איננו מודעים להן, אפשר לקרוא בטיפ שכתבתי על בעיות פוריות.

גורם נוסף הוא חוסר בתנועה ובפעילות פיזית המחלישים את הגוף במובן האנרגטי. הגוף זקוק לגירויים על מנת להתחזק, ואנו רואים דוגמה אצל כל היונקים, שבשלבים המוקדמים של חייהם עוסקים בפעילות מחזקת, במשחקים, בהתגוששויות ובקרבות.
בתרבות המערב מרובת החוקים, במקום לתת לילדים לצמוח ולהתחזק על מנת שהגוף יבנה את יכולותיו לעתיד, ההורים למעשה דואגים לנוון אותם שחלילה לא יישרטו או ייפגעו. אם ילד חוזר מהגן עם שריטה, מיד נפתחת חקירה, ואנשים עלולים לעמוד לדין על כך, וכתוצאה מכך הילדים נשמרים בצמר גפן – וגופם המנוע מלהתחזק, הולך ונחלש, מה שיביא כבר בעתיד הנראה לעין לעלייה מבהילה במחלות כמו הידלדלות העצם (אוסטיאופורוזיס), לבעיות של הלב וכלי הדם, לבעיות בקרישת הדם, למחלות שרירים – ולבעיות רבות אחרות שכבר היום מכות באוכלוסייה, ובהתאם לאורח החיים, ככל שהזמן חולף הן תכינה בכמות ובעצמה גדולה יותר.

על מנת למנוע קטסטרופה זו, מן הראוי היה שכבר בגן הילדים ובבית הספר כחלק משיעורי החינוך הגופני, ילדים ילמדו להתגושש וללכת מכות על מנת לחזק את גופם, לבנות אותו ולמנוע ממנו להתפרק. לשם כך עלינו לאתגר את הילדים בפעילות גופנים שתבנה את חוזק השרירים, העצמות ומערכות הגוף השונות – ולחזק את האנרגיה של הגוף,

גורם משמעותי נוסף הוא היגיינת יתר, המונעת מהגוף להתמודד עם זיהומים וחיידקים שהם חלק טבעי מהסביבה שבה הגוף אמור להתקיים. מחקרים רבים נעשו על כך שילדים אשר גדלים עם בעלי חיים, צומחים להיות אנשים בריאים יותר. אחת מן הסיבות לכך היא שהגוף של הילד מתמודד עם זיהומים שונים הקשורים בבעל החיים – וכך הוא מפתח את היכולת החיסונית ויכולות אחרות המעלות את העמידות בפני גורמים סביבתיים, אך החיים המהירים והלחוצים בערים מתועשות אינם מאפשרים לגדל בעל חיים, וגם הביורוקרטיה והחוק שהפכו את מגדלי הכלבים לציד קל עבור פקחים האורבים להם ונותנים דו"חות וקנסות כבדים על כל שעל וצעד, גורמים לכך שאנשים מוותרים על התענוג, וכך פחות ילדים שומרים על המנגנון החיסוני וגדלים בסיכון גבוה יותר ללקות במחלות שונות.

סביבה עם בעלי חיים חשובה על מנת לאתגר את הגוף עם חלבונים שונים ועם גורמים רבים אחרים, ולאפשר לו להפעיל את המנגנון החיסוני ולייצר את הנוגדנים, אך בדרכנו העילגת, ילדים רבים שיכלו לגדול בבית עם בעלי חיים, חיים בסביבה סטרילית וגופם הולך ונחלש – ואילו כלבים, שהם ידידינו הטובים ביותר – בקצב החיים המהיר שלנו הפכו להיות לנטל, ומושמדים מדי יום ביומו.

גירוי יתר עלול אף הוא להחליש את העמידות הגנטית, מאחר הוא עלול לשחוק ולהתיש את מנגנוני הגוף השונים, ולגרום לגוף לפתח רגישות לגורמים סביבתיים. התרבות שלנו מעמיסה עלינו גירויים רבים באופן בלתי פוסק כמו לדוגמה קרינה אלקטרומגנטית / מכונת מיזוג אויר – או חומרים שונים שאתם אנשים עובדים או באים במגע מדי יום.

החברה המערבית בת זמננו נמצאת בתהליך של קריסה, מכיוון שהאדם מקבל את החיים כמובן מאליו, ואינו מתמודד עם אתגרים שגופו זקוק להם בהיבט האנרגטי ובהיבטים רבים אחרים.

באורח חיים שכזה, ככל שהסביבה שלנו משתנה העמידות הגנטית שלנו נחלשת, ואנחנו הופכים יותר פגיעים למחלות גנטיות שהולכות שפושות במהירות עצומה.

במקרים של מחלות ילדים / דלקות שונות, מוטב להעדיף טיפולים אנרגטיים כמו רייקי או הילינג המעודדים את המנגנון החיסוני, את חילוף החומרים ואת זרימת הדם, מה גם שזה הרבה יותר יעיל ומהיר, מאשר תרופות כמו אנטיביוטיקה ו/או אקמול, המדכאות את מערכות הגוף ופוגעות בתפקודן, ואף עלולות לגרום לגוף נזקים קשים…

חלק מהאחריות שלנו כלפינו וכלפי ילדינו, היא לשמור על החוזק הגנטי על מנת לאפשר להם חיים תקינים ולמנוע מהם סבל ומחלות עד כמה שניתן, המאפשרת לו עמידות בתנאים של חום וקור – ותנגודת לגורמי מחלות רבים ושונים – ולהימנע משימוש יתר בתרופות.

http://healthy.walla.co.il/item/2965472

Comments are closed.