ללומדי הרייקי – ולמי שאינו מאמין…

למי שלמד או שמעוניין ללמוד רייקי או הילינג – מידע חשוב.

למרות הרצון שלי לתרום ולעזור, כמטפל ברייקי ובהילינג, פעמים רבות נתקלתי בהתנגדות פראית לטיפול מצד אנשים שטיפול יכול היה לשפר משמעותית את איכות חייהם, גם כשהטיפול מוצע בחינם, כך שמרכיב המחיר אינו חלק בהתנגדות. אם אתה עוסק בתחום או מתכוון לעסוק בתחום, סביר להניח שגם אתה נתקל או שתיתקל באנרגיות אלו. מאמר זה מסביר מאין זה מגיע.

הסיבה העיקרית לכך שהרוב המכריע של הציבור מגלים עוינות כלפי טיפולים מסוג הילינג ורייקי, היא שבתרבות הפוליטיקלי קורקט שבה אנו חיים, כולנו חונכנו להאמין בפלאי הרפואה, בטכנולוגיה, בחדשנות, בתרופות ובניתוחים, וה”רפואה המדעית” זוכה לתמיכת הממסד ולאמון הציבור, העובר שטיפת מוח מתמדת.

זוהי גישתם של האקדמיה ושל הרפואה, של התקשורת, של מערכת החינוך ושל כל הגופים הממסדיים בהם אנו מחונכים להאמין, וזו הנורמה בחברה שבה אנו חיים.
חשוב להבין שלמרות שאנו חברה מודרנית שהיא לכאורה ליברלית, קיימת בה אטימות, וכפי שבימי הביניים הכמרים היו ברי הסמכה בכל – והמדע נחשב לכפירה, היום, אותה אמונה מופנית כלפי הרופאים והמסד הרפואי, ומרבית בני האדם אינם מסוגלים להטיל בו ספק או לנסות דרכים אחרות, ומתייחסים לטיפולים הוליסטיים כאל כפירה או שרלטנות.

הפחד הגדול ביותר של האדם הוא הפחד משינוי.
האדם הנורמלי לא מודאג מזה שטיפול הוליסטי לא יעזור – אלא דווקא מזה שהטיפול כן יעזור, מכיוון שזה ייאלץ אותו לשנות עמדות ותפיסת עולם, מה שחלק שחלק גדול מהאנשים אינם מסוגלים להתמודד אתו, מאחר והדבר כרוך בהתערערות התודעה – ובזעזוע שקשור בהיבטים רבים, במישור האישי ובמישור החברתי.
בעוצמתו, הדבר למעשה מקביל להמרת דת, ולכן, על מנת להוכיח שהאמונה שלהם היא הצודקת, ושהאלוהים שלהם הוא האמיתי, החולה הנורמטיבי יעדיף לנדוד בין רופאים – ואפילו להמשיך לסבול ולהעצים את הנזק ולמות על שולחן ניתוחים, על פני לנסות אמונה שונה.

רבים מבינינו סובלים מבעיות בריאותיות כמו דלקות כרוניות, כאבי פרקים, כאבי שרירים, כאבי ראש, שחיקת סחוס, כאבי גב עם שמות מבהילים כמו “פריצת דיסק“, בעיות נוירולוגיות ותסמינים אחרים שהרופאים אינם יודעים לתת להם פתרון למעט ניתוח או טיפול תרופתי קבוע, שלא זו בלבד שאין הבטחה שיעזור – הוא גם מזיק.
למרות שקשה להאמין שהגוף מסוגל לרפא בעיות שכאלו באופן טבעי, מניסיוני, בטיפולים אנרגטיים, באחוז גבוה מהמקרים הן נפתרות בטיפול אחד או במספר טיפולים, שאני מגדיר כריפוי אצילי, מאחר והם אינם כרוכים בפולשנות, בנזק או בסיכון כלשהו.

למרבה ההפתעה, ההתנגדות הגדולה ביותר לטיפול באה דווקא מצד כאלו שלמדו רייקי, וההסבר מצוי בכך:

מכיוון שטיפולי רייקי והילינג מדהימים בעוצמתם וביעילותם וזה לא נראה מסובך, רבים מבין אלו העוברים אותם או מתוודעים אליהם, מוקסמים מהטיפול ומהתוצאות ומחליטים ללמוד לטפל.
רייקי מאסטרים, שהם מורים לרייקי, המעוניינים למלא קורסים, מפרסמים שכל אחד יכול ללמוד – וזה נכון, אבל מה שהם לא טורחים לספר זה שלא כל אחד מהלומדים יוכל לטפל. למעשה, יש גם לאט מעט רייקי מאסטרים שאין להם יכולת ריפוי, אבל הם למדו ללמד.
ריפוי ברייקי מבוסס על אנרגיית הילינג, ואם אין לך את הכישרון הטבעי, לא יעזור קורס רייקי ולא משנה אצל מי תעבור אותו או איזו דרגה יש לך, זה פשוט לא יעבוד.

קורס רייקי אמנם נותן לכל אחד מהמשתתפים תעודה יפה לתלות על הקיר, אבל הוא לא יגרום לכך שאותו אדם יהיה מסוגל לרפא – אם מלכתחילה לא הייתה לו היכולת הטבעית לרפא, ואת זה אפשר לבדוק גם בלי לעבור את הקורס.

הגורם להתנגדות :

בקורס רייקי ממוצע משתתפים בין עשרה לחמישה עשר תלמידים, מתוכם, להערכתי, לאחד או לשניים יש יכולת לרפא – וגם הם ברמה שונה זה מזה, אבל כל החמישה עשר יצאו עם אותה תעודה.
חלקם, מן הסתם יחליטו לממש את התואר החדש שרכשו, וינסו לטפל באנשים, וכאן בעצם מתחיל מסע האכזבה שלהם ושל מטופליהם, המאבדים את האמון ראשונים מחוסר תוצאות, אבל אחרי כמה וכמה ניסיונות מאכזבים, גם המטפל מבין שזה לא עובד, מרגיש שמכרו לו “לוקש” והופך להיות מתנגד, וכך, המעגלים של ההתנגדות והשלילה גדלים בקצב הרבה יותר מהיר מאלו של המאמינים בשיטה ונהנים ממנה.
על מנת שלא להגדיל את הפגיעה בדימוי של אותה שיטת ריפוי מופלאה, שהוא בעייתי ממילא בגלל שטיפת המוח בחברה שבה אנו חיים, אני מציע לכל לומדי הרייקי, להתנסות קודם כל בטיפול בעצמכם במצבים שונים ותראו אם יש אפקט של הפגת כאבים ושל ריפוי. מצליח?? קחו לכם כמה שנים להתנסות על משפחה וחברים ללא תשלום, על מנת לבדוק את עצמכם ככל שמתאפשר, ולדעת מה ביכולתכם להציע ובאילו מצבים. למרות שזה חינם, תגלו שזה לא פשוט.
לאחר שתהיו מגובשים ויהיה לכם מספיק ביטחון על סמך ניסיון, יהיה זה ראוי להפוך את זה לעיסוק שתוכלו לגבות תשלום עבורו.

מאחל לכם בכל לבי הצלחה – ומי ייתן ותימלא הארץ מטפלים וירד העומס ממערכת הבריאות…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.