ללומדי הרייקי – ולמי שאינו מאמין…

It's only fair to share...Share on Facebook
Facebook
Share on Reddit
Reddit
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

למי שלמד או שמעוניין ללמוד רייקי או הילינג – מידע חשוב.

למרות הרצון שלי לתרום ולעזור, כמטפל רייקי והילינג, פעמים רבות נתקלתי בהתנגדות פראית לטיפול מצד אנשים שטיפול יכול היה לשפר משמעותית את איכות חייהם, גם כשהטיפול מוצע בחינם, כך שמרכיב המחיר אינו חלק בהתנגדות. במידה ואתה עוסק בתחום או מתכוון לעסוק בתחום, סביר להניח שגם אתה נתקל או שתיתקל באנרגיות האלו, ולכן כדאי שתקרא על מנת שתבין מאין זה מגיע.

הסיבה העיקרית לכך שהרוב המכריע של הציבור מגלים עוינות כלפי טיפולים מסוג הילינג ורייקי, היא שבתרבות הפוליטיקלי קורקט שבה אנו חיים, כולנו חונכנו להאמין בפלאי הרפואה, בטכנולוגיה, בחדשנות, בתרופות ובניתוחים. ה"רפואה המדעית" זוכה לתמיכת הממסד ולאמון הציבור, והציבור עובר שטיפת מוח מתמדת, המתייחסת לטיפולים הוליסטיים כאל שרלטנות.

זוהי גישתם של האקדמיה ושל הרפואה, של התקשורת, של מערכת החינוך ושל כל הגופים הממסדיים בהם אנו מחונכים להאמין, וזו הנורמה בחברה שבה אנו חיים.
חשוב להבין שלמרות שאנו חברה לכאורה מודרנית, קיימת בה אטימות, ורבים מהמתנגדים מונעים מהפחד שהטיפול יועיל להם, ויהפוך אותם ל"לא נורמליים".

הפחד הגדול ביותר של האדם הוא הפחד משינוי.
האדם הנורמלי לא מודאג מזה שטיפול הוליסטי לא יעזור – אלא דווקא מזה שהטיפול כן יעזור, מכיוון שזה ייאלץ אותו לשנות עמדות ותפיסת עולם, מה שחלק שחלק גדול מהאנשים לא מסוגל להתמודד אתו, מאחר והדבר כרוך בהתערערות התודעה – ובזעזוע שקשור בהיבטים רבים, במישור האישי ובמישור החברתי.
בעצמתו, הדבר למעשה מקביל להמרת דת, ולכן, על מנת להוכיח שהאמונה שלהם היא הצודקת, רבים מבין החולים יעדיפו לנדוד בין רופאים – ואפילו להמשיך לסבול ולהעצים את הנזק, על פני לנסות אמונה שונה.

רבים מבינינו סובלים מבעיות בריאותיות כמו דלקות כרוניות, כאבי פרקים, כאבי שרירים, כאבי ראש, שחיקת סחוס, כאבי גב עם שמות מבהילים כמו "פריצת דיסק", בעיות נוירולוגיות ותסמינים אחרים שהרופאים אינם יודעים לתת להם פתרון שאינו מתבטא בניתוח או בטיפול תרופתי, שלא זו בלבד שאין הבטחה שיעזור – לעתים הוא גם מזיק.
למרות שקשה להאמין שהגוף מסוגל לרפא בעיות שכאלו באופן טבעי, מניסיוני, באחוז גבוה מהמקרים הן נפתרות בטיפול אחד או במספר טיפולים שאינם כרוכים בפולשנות, בנזק או בסיכון כלשהו.

למרבה ההפתעה, ההתנגדות הגדולה ביותר באה דווקא מצד כאלו שלמדו רייקי, וההסבר לכך מצוי בזה:

מכיוון שטיפולי רייקי והילינג מדהימים בעצמתם וביעילותם וזה לא נראה מסובך, רבים מבין אלו העוברים אותם או מתוודעים אליהם, מוקסמים מהטיפול ומהתוצאות ומחליטים ללמוד לטפל.
רייקי מאסטרים, שהם מורים לרייקי, המעוניינים למלא קורסים, מפרסמים שכל אחד יכול ללמוד – וזה נכון, אבל מה שהם לא טורחים לספר זה שלא כל אחד מהלומדים יוכל לטפל.
רייקי מבוסס על הילינג, ואם אין לך את הכישרון הטבעי, לא יעזור קורס רייקי ולא משנה אצל מי תעבור אותו או איזו דרגה יש לך. זה פשוט לא יעבוד.

קורס רייקי אמנם נותן לכל אחד מהמשתתפים תעודה יפה לתלות על הקיר, אבל היא לא תגרום לכך שאותו אדם יהיה מסוגל לרפא – אם מלכתחילה לא הייתה לו היכולת הטבעית.

הגורם להתנגדות :

בקורס רייקי ממוצע משתתפים בין עשרה לחמישה עשר תלמידים, מתוכם, להערכתי, לאחד או לשניים יש יכולת לרפא – וגם הם ברמה שונה זה מזה, אבל כל החמישה עשר יצאו עם תעודות.
חלקם, מן הסתם יחליטו לממש את התואר החדש שרכשו, וינסו לטפל באנשים – וכאן בעצם מתחיל מסע האכזבה שלהם ושל מטופליהם, המאבדים את האמון ראשונים מחוסר תוצאות, אבל אחרי כמה וכמה ניסיונות מאכזבים, גם המטפל מבין שזה לא עובד, מרגיש שמכרו לו "לוקש" והופך להיות מתנגד. כך, המעגלים של ההתנגדות והשלילה גדלים בקצב הרבה יותר מהיר מאלו של המאמינים בשיטה ונהנים ממנה.
על מנת שלא להגדיל את הפגיעה בדימוי של אותה שיטת ריפוי מופלאה, שהוא בעייתי ממילא בגלל שטיפת המוח בחברה שבה אנו חיים, אני מציע לכל אלו שלומדים רייקי, להתנסות קודם כל בטיפול בעצמכם במצבים שונים ותראו אם יש אפקט של הפגת כאבים ושל ריפוי. מצליח?? קחו לכם כמה שנים להתנסות על משפחה וחברים ללא תשלום, על מנת לבדוק את עצמכם ככל שמתאפשר, ולדעת מה ביכולתכם להציע ובאילו מצבים. למרות שזה חינם, תגלו שזה לא פשוט.
לאחר שתהיו מגובשים ויהיה לכם מספיק ביטחון על סמך ניסיון, יהיה זה ראוי להפוך את זה לעיסוק שתוכלו לגבות תשלום עבורו.

מאחל לכם בכל לבי הצלחה – ומי ייתן ותימלא הארץ מטפלים…

Comments are closed.