ריפוי טחורים

מאת : איל כהן

לא נעים, אבל אם נדבר רק על מה שנעים לא נפתור שום בעיה, ומאחר וזה חלק מהחיים של חלק גדול מהציבור בעולם המערבי, אסביר את התופעה על מנת לנסות להביא מרפא ולהקל על הסובלים, ולמנוע אותה ממי שעדיין לא נכנס למעגל…

הטחורים הם תוצאה של שבר (קילה / הרניה) בשריר הטבעתי של החלחולת, הנוצר כתוצאה ממאמץ ומלחץ המופעל על מערכת העיכול, המביא לכך שחלק ממערכת העיכול מבצבץ מקרע בשריר שבפי הטבעת. מאחר ובחלק מהמקרים הטחורים פעילים, הם מפרישים מיצי עיכול וצואה מחוץ לגוף, והדבר גורם לריח דוחה, לאי-נוחות, לכאב ולסבל ולעתים גם לדימום.

על מנת להבין רבים מהתחלואים ומהבעיות התפקודיות מהם סובלים רבים מבני האדם – ביניהן גם את הבעיה הזאת, חשוב שנסתכל היכן הוצאנו את עצמנו מהטבע, מכיוון שלכל שינוי התנהגות יש משמעות.
למעשה, הסיבה ליציאת הטחורים היא שינוי התנהגות, הכרוך במשך הזמן שאנו מבלים בשירותים.

אם נתבונן בטבע, נבחין שכל בעל חיים מרוקן את מעיו במשך שניות. לדוגמה, בטבע, אם איילה תעשה את צרכיה במשך עשר או עשרים דקות, קרוב לוודאי שזאת הפעם האחרונה שהיא תעשה אותם מכיוון שהיא תהפוך לטרף תוך כדי המעשה…

האדם, לעומת זאת הפך את הישיבה בשירותים לבילוי. למקום של  נוחות ושקט שבו אנו יכולים להתרכז, להכין שיעורים, לקרוא עיתון… לא מעט אנשים עשו אחוז ניכר מהתואר האקדמי שלהם תוך כדי ישיבה בבית השימוש. במקרים רבים הישיבה בשירותים והלחץ על הקיבה אורכים למעלה מחצי שעה – וזה עשוי להיות מספר פעמים ביום… אתם בוודאי יכולים לתאר לעצמכם את הלחץ האדיר המופעל על הקיבה ודוחף החוצה את תוכנה.

אנשים רבים, אחרי ארוחות כבדות מבלים יותר זמן בשירותים, בתקווה שהמשקל שהעלו בארוחה יצא החוצה במהלך הישיבה, אך במקום זה, מה שיוצא החוצה זה הטחורים.
בנוסף לכך, מאחר ובתרבות המערבית האדם הולך ומפחית את הפעילות הגופנית, ככל שהוא נעזר באוטומציה, שרירי רצפת האגן שלנו הולכים ונחלשים ולכן קל להם יותר להיקרע…
ובכן, במידה ואינך סובל והגעת לכאן על מנת להבין את הבעיה ולמנוע אותה, פשוט, קצר את משך השהייה בשירותים.
הוצא עיתונים וספרים מחדש השירותים. השאר את המקום לייעודו המקורי והמקודש של פעולת ריקון המעיים.
במידה והנך כבר סובל מטחורים, ישנם כמה דברים שתוכל לעשות על מנת לעזור לעצמך.

ראשית, במקלחת, תחת מים זורמים, להכניס אותם חזרה למקומם בעדינות ובזהירות עם אצבע וסבון, אבל לא די בזה, מכיוון שאם נמשיך לנהוג כפי שנהגנו עד כה ולשבת פרקי זמן ארוכים בשירותים, הם יצאו שוב ושוב, והמצב ילך ויחמיר.
על מנת למנוע את הישנות התופעה, קצרו את משך הבילוי בשירותים לחמש דקות – לא יותר.
שום דבר לא באמת דחוף – ומה שלא יצא עכשיו, יצא בהמשך…

מלבד זאת, אחרי ישיבה בשירותים, לא לנוח – אלא הסתובב ועשה פעילות, ולפחות מספר צעדים, מכיוון שהאברים הפנימיים שלנו מוחזקים על ידי שרירים המסתדרים במהלך פעילות, ואילו מעבר למצב של ישיבה או שכיבה, ישאיר את המערכת באותו מצב לאורך זמן ויגרום נזק.
עשו תרגילים לחיזוק השריר של פי הטבעת, אפשר לעשות את זה תוך כדי כל סוג של פעילות ובכל מצב.

card_reiki

—————————————————————————————————————————————————————————————————–

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

ריפוי טבעי למחלות החניכיים

דברים שלא תשמע מהרופא שלך

(י)סודות הבריאה

(י)סודות הבריאה

—————————————————————————————————————————-

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר. טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כל הזכויות שמורות למחבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.