שחר נסיון

אדם העוסק במוזיקה לאירועים, בריפוי טבעי בטיפולי הילינג, בכתיבת ספרי בריאות ומודעותבפילוסופיה, ברוחניות, בהבנת החיים… איך כל זה זה מתחבר ???
למרות שמקריאה ראשונה הקשר שבין הדברים עלול לעורר תמיהה, ככל שתמשיך לקרוא, תגלה ששילוב זה של תכונות ותכנים, דווקא עשוי לעשות רק טוב לאירוע שלך – וגם לבריאות שלך…
אשתדל להסביר את הדברים בקצרה ובבהירות.

שמי איל כהן, ואתר זה משקף את עשייתי על כל ההיבטים הקשורים בה, ומכאן שמו eyalcohen.com.
אתה מוזמן לבלות בו, להתוודע לאדם שמאחוריו, לקבל טיפים יעילים להבנת בעיות שונות הקשורות בשמירה על בריאותך ועל איכות חייך, וליהנות משירותי בין אם בתחום הריפוי או במוזיקה טובה.

מיום שאני זוכר את עצמי אני מחובר למוזיקה. זמר, נגן גיטרה, מפיק ומעבד.

תחילת דרכי המקצועית כמוזיקאי הייתה בשירותי כגיטריסט בלהקה צבאית בין השנים 1980 ל 1983.

מאז הופעתי בלא מעט הרכבים מוזיקליים, ביניהם עם דני ליטני, עם שלמה מזרחי ולהקת “הבמה החשמלית”, בלהקת הליווי של וין קרדינל במלון הסלע האדום באילת – וכמייסד ושותף בלהקת הוריקן, שהופיעה בפאבים, במועדונים ובאירועים שונים ברחבי הארץ.

בסוף שנות התשעים, במקביל להתפתחות הטכנולוגיה, נפרדתי משותפי ללהקת הוריקן ויצאתי לדרך חדשה עם תזמורת וירטואלית, שאפשרה לי ליצור עיבודים לשירים ללא הגבלה ולהופיע בהופעות יחיד. מספר שנים מאוחר יותר הצטרפה אלי בגיל וברינה רעייתי גילה המדהימה, וכצמד, אנו שרים, מהנים ומשמחים לבבות באירועים משפחתיים, בערבי זמר ובאירועים רבים ושונים, המאופיינים כולם באווירת גורמה, ברפרטואר יוצא דופן, בהפקה איכותית – ובצליל ידידותי ונעים לאוזן.

איך אתה קשור לנושא של בריאות???

אפתח בהצהרה שמעולם לא למדתי רפואה ואינני רופא, אך מאז ומתמיד הייתה לי תפיסה יוצאת דופן לגבי נושאים מהותיים.

בשנת 1993, בעקבות כך שהצלחתי לרפא את עצמי מנסיגת חניכיים קשה שהתאפיינה באיבוד יציבות השיניים, רגישויות עזות וחוסר תפקוד מוחלט, חוויתי הארה רוחנית עוצמתית בצורת מבול אינסופי של מידע, שעזר לי להבין את החיים ואת הגוף מן המימד האנרגטי, שבתפיסה המקובלת – הממוקדת בעולם החומר ומתעלמת לחלוטין מהאנרגיה, אין לנו שום אפשרות להבין. ככל הידוע לי, אני האדם הראשון בעולם שהצליח לגלות את הגורם למחלה, להבין אותה – ולהירפא ממנה באופן טבעי, ללא טיפולים רפואיים, בדרך שיטתית שכל אדם שיישם יוכל לרפא את עצמו.

בהמשך לאותה תפיסה הרואה את החיים כאנרגיה, עברתי קורס רייקי והתחלתי לעסוק בריפוי בטיפולים אלו, המתבססים על מתן תמיכה אנרגטית לגוף, המחזקת אותו ומאפשרת לו להחלים ולהשתקם במהירות ובאיכות גבוהה ממצבים של חולי, טראומות, כאבים ומשברים בריאותיים רבים ושונים. למרות שאין מאה אחוז הצלחה, בכתשעים אחוז מהמקרים של דלקות שונות, פריצות דיסק, דורבן, ובעיות בריאותיות רבות אחרות, אנו משיגים ריפוי בטיפול אחד של שעה או שעתיים, וגם במקרים של פצעים, שברים, כוויות, בצקות, שחיקת סחוס, מחלות “פסיכוסומטיות” שונות כמו פיברומיאלגיה, קרוהן ורבות אחרות, טיפולים אלו מקלים כאבים ומשפרים את תפקודן של מערכות הגוף השונות, במהירות וביעילות, ומסייעים לגוף לרפא אותן בדרך ידידותית ונכונה, ללא נזק וללא סיכונים.

מאז אותה הארה, על אף הקושי העצום להעביר לתודעת הציבור מידע שאינו מקובל ושאינו מגיע מסמכות ממסדית, ללא יחסי ציבור וללא תמיכה כלשהי, אני עושה כל שביכולתי לעשות זאת במסע רוחני, בין אם  בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך“, בין אם באמצעות ריפוי בטיפולי רייקי והילינג, ובין אם במידע רב המצוי באתר אינטרנט זה ובהרצאות שאני מעביר בנושאי מודעות ובריאות במימד האנרגטי…

נניח שיש בזה איזשהו הגיון… איך זה מתקשר למוזיקה לאירועים???

באותה רוח הוליסטית של הטיפולים, באירועים שבהם אנו מופיעים אנו מקפידים שהמוזיקה תהיה איכותית, קלילה ונעימה, שעוצמת הצליל תהיה נוחה לאוזן, שלא תכביד ולא תגרום אי-נוחות או כאב למי מן המוזמנים.

הגישה שלנו היא שמוזיקה היא אנרגיה טהורה.

ככזו, היא יכולה ללטף ולרפא – או להכות ולגרום נזק בריאותי…
אנו בוחרים בדרך הראשונה.

מוזיקה ערבה ונעימה לאוזן עושה עיסוי עדין ונעים לעור התוף, ובכך היא מסייעת לשיפור זרימת הדם ולמצבו הבריאותי של הגוף כולו, ותורמת להרגשה כללית טובה של כל האורחים באירוע.

כמו כל אנרגיה, בעוצמה גבוהה, גם מוזיקה היא ביטוי לאלימות – ומסף הכאב, ככל שהעוצמה תגבר היא תגרום לנזק, לשחיקה, לטראומה (שיבושים בזרימת הדם / אי-ספיקה), למחלות – ולתסמינים שונים הקשורים בעומס המופעל על האוזניים!!!

מכאן, שהדברים לא רק קשורים זה בזה, אלא שאני רואה במוזיקה ובריפוי אנרגטי עיסוק מקביל, מכיוון שבשניהם יש חשיבות עצומה לרגישות, להרמוניה ולהשפעה של האנרגיה. ככל שהרגישות חדה, גדל הסיכוי שהטיפול יצליח ו/או שהמוזיקה תגרום יותר הנאה והרגשה טובה לאורחים באירוע – ותיתן להם אנרגיה שתסייע להתגבר על עייפות ואפילו על בעיות בריאותיות שונות.

ומה קשור רוחניות???

רוחניות היא תורת המוסר, העוסקת בדרך שבה נכון לחיות – וזה אומר גם איך צריך לטפל בבעיות בריאותיות, מבלי לגרום נזק. ישנן גישות רבות ושונות בנוגע להבנת החיים, אך הבנת החיים בממד האנרגטי תאפשר לנו לחיות נכון יותר, בהרמוניה טובה יותר במובנים רבים – וכך גם לסבול פחות ממחלות שונות ולהזדקק פחות לטיפולים רפואיים.

סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך” מתחילה בהבנת מחלות החניכיים כתוצאה של בעיה מוסרית, הנוצרת כאשר אנו כופים על רקמת החניכיים הפרה של איזונים במימד האנרגטי, וממשיכה בהסברים ברורים ופתרונות מעשיים למחלות ומצוקות בריאותיות רבות מספור, המתפתחות כ”קארמה” להתנהגות שאינה מוסרית שבמקרים רבים איננו מבינים.

חיים מוסריים יותר יסייעו במניעת סבל אנושי, ובעשיית החברה שבה אנו חיים יותר בריאה ויותר מאושרת,  ולפחות ימנעו את הידרדרותה במידת האפשר.

אני מאחל לכם סיור מהנה באתר על כל מגוון הנושאים שבו. תהיו פתוחים בראש ואל תשכחו לנשום ולפהק בכל הזדמנות.

אתם מוזמנים להירשם לאתר כדי לקבל עדכונים מעת לעת, להשאיר תגובות, רשמים, או לדון בנושאים שמעוררים בכם עניין.

תודה על הביקור, ובואו נשמור אחד על השני, שניפגש רק בשמחות 🙂

איל כהן