ריפוי טבעי של COPD

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

Chronic Obstructive Pulmonary Disease) COPD) או בעברית “מחלה חסימתית כרונית של הריאות”, כמו מחלות כרוניות אחרות, נחשבת על ידי הרפואה למחלה כרונית פרוגרסיבית, כזו שהולכת ומחמירה עם השנים ואינה ניתנת לריפוי.

מחלת ה COPD הפוגעת בעיקר במעשנים או באנשים שחוו טראומות כתוצאה מחשיפה לזיהומים נשימתיים, באה לידי ביטוי בקושי לנשום, בהתקפי קוצר נשימה במאמץ, בשיעול עם ליחה מרובה, בחרדה, במאמץ בכל תנועה ובמגבלות רבות ומתאפיינת בסטורציה (רוויית חמצן בדם) נמוכה כתוצאה מאי-ספיקה (זרימת דם לקויה) של הריאות הפוגעת ביכולת שלהן לספוח חמצן.

סטורציה תקינה היא בין 95 אחוז למאה אחוז רוויית חמצן בדם. מתחת לתשעים אחוז נחשב לסטורציה נמוכה, העלולה להתבטא בקושי לנשום, במאמץ בכל תנועה ובתפקוד לקוי בכל המובנים.

אם אתה סובל מ COPD או מכיר כאלו שסובלים מהמחלה, אתה בוודאי יודע שלרפואה אין מה להציע לשיפור התפקוד של הריאות, פרט לטיפולים סימפטומטיים שגורמים להידרדרות מתמשכת, לסבל, ובסופו של דבר מביאים את החולים להשתלת ריאות.

זה מכיוון שהטיפול הרפואי מלכתחילה אינו מיועד לרפא, אלא הוא טיפול תומך המיועד להקל על הסימפטומים.

בשלב הראשון הטיפול הרפואי הניתן לחולי COPD מתחיל בשילוב של סטרואידים, שהם חומרים המרחיבים את קנה הנשימה ואת הסימפונות – ותרופות נגד דלקת בדרכי הנשימה, הניתנות במשאפים מסוגים שונים המותאמים לחולה, ביניהם ונטולין, אטרובנט, סימביקורט, ספיריבה, סרטייד ו־QVAR. כולן, יש לציין, מטפלות בסימפטומים בזמן שמצבם של הריאות מוסיף להידרדר בהתמדה.

ככל שמצב המחלה מידרדר החולה מתקשה לנשום, עד שבשלב כלשהו הוא מקבל לביתו מכשיר הנקרא “מחולל חמצן” המעלה את ריכוז החמצן, אך לרוע המצב, כמו התרופות, גם טיפול זה סימפטומטי, ונועד לאפשר לחולה להמשיך לחיות עם המחלה, ואין לו שום השפעה מיטיבה על מצב בריאותן של הריאות. אם להיות כנים, למעשה, מחולל החמצן מחמיר את מצבן של הריאות, מכיוון שמטבען הן בנויות לקבל ריכוז מדויק של חמצן באוויר שאנו נושמים, וכל שינוי עלול לגרום להן לנזק כמו לשרוף ולצלק אותן, ומביא להידרדרות מתמשכת בתפקודן.

כתוצאה מכך, מפעם לפעם מעלים את ריכוז החמצן, עד שמחולל החמצן כבר אינו מספק, והחולה נאלץ להגיע לבית החולים, שם הוא מוצא את עצמו מחובר למכונת הנשמה, שגם היא מהווה טיפול סימפטומטי – אם כי פולשני יותר. בדומה למחולל החמצן, גם במכונה ההנשמה מעלים את מינון החמצן בהדרגה, מה שמוסיף לדרדר את המצב של מה שנשאר מהריאות עד שהן קורסות והחולה נזקק להשתלת ריאות. ככל שהחולה מבוגר, הסיכוי לעבור את השתלת הריאות הולך וקטן, ולמעשה כפי שראינו במקרה של נחמה ריבלין ז”ל שסבלה מ COPD ועברה השתלת ריאות, גם היא לא שרדה למרות שכאשת הנשיא, סביר להניח שטופלה על ידי הרופאים הטובים ביותר עם הציוד המתקדם ביותר, ולא חסכו עליה מאומה.

הבשורה הטובה שאולי תשמחו לדעת או ליידע, שישנה דרך שבמקרים רבים מאפשרת לרפא אותה בקלות, במהירות, ללא מאמץ וללא סיכונים – ובעלות זניחה, כפי שתראו בעדויות שבהמשך המאמר…

אף על פי כן, מניסיוני בטיפול בחולי COPD, זו אחת מהבעיות שנפתרות במהירות וביעילות הגבוהות ביותר, ומכל אחת מן העדויות המצורפות פה תוכלו להבין עד כמה שדרך הריפוי הזו יעילה לעומת הטיפולים הסימפטומטיים, שלא זו בלבד שאינם פותרים את הבעיה, אלא שהם גם מובילים להחמרתה. עדויות אלו הם חלק קטן מתוך התנסויות רבות במהלך למעלה מעשרים שנה, שכולן הובילו לריפוי.

טיפולי הילינג פועלים באמצעות תמיכה אנרגטית המורידה סטרס מן הריאות, משפרת את זרימת הדם את חילוף החומרים, והתוצאה היא הקלה ממשית מטיפול לטיפול, על לשלב שבו החולה מתנתק ממחולל החמצן וחוזר לתפקוד תקין.

להבדיל מהטיפולים התרופתיים הפועלים על הסימפטומים, השיפור בתפקוד בעקבות טיפולי הילינג נובע משיפור בתפקודן של הריאות, וככל שטיפולים אלו יימשכו, תפקוד הריאות יוסיף להשתפר, עד להחלמה.

טיפולי הילינג מאפשרים לריאות לשוב לתפקוד תקין מבלי לאתגר את הגוף ללא סיכונים, ללא סבל, ללא כאבים וללא שום פוטנציאל נזק.
כל עוד החולה לא מגיע לבית החולים ולמכונת הנשמה, להערכתי, במרבית המקרים ניתן לרפא את המחלה בעשרה טיפולים לכל היותר, ולמנוע את הסבל הכרוך בה, את המגבלות ואת ההידרדרות המתמשכת…
אם הבנת את הרעיון ואכפת לך מאנשים, אתה מוזמן לשתף ותבוא עליך הברכה

חשיבות הפיהוק למניעת COPD.

הפיהוק מרחיב את קנה הנשימה ומסייע לנשימה טובה יותר, אך במקביל לכך הוא מרחיב כלי דם, משחרר סטרס, עשוי להוריד לחץ דם, למנוע מחלות רבות, כאבים רבים – ואפילו מוות כתוצאה מדום לב או מקצרת.

בתרבות שבה אנו חיים הפיהוק נחשב כהפגנת שעמום וכהטחת עלבון, חוסר נימוס או חוסר כבוד, ומאחר ומיוחסת לו משמעות שלילית, רבים לומדים לכבוש אותו ולהדחיק אותו, מה שגורם לקנה הנשימה לאבד את הגמישות עד שבשלב כלשהו הם מאבדים את היכולת לפהק גם כשהגוף מאד זקוק לזה, וכתוצאה מכך הם עלולים לפתח בעיות בריאותיות רבות ושונות.

הפיהוק הוא אינסטינקט שהגוף מפעיל במצבי מצוקה, לחץ ומתח ובמצבי עייפות, ומהווה מעין זריקת אנרגיה לרקמות הזקוקות לאנרגיה, כאשר השיפור בזרימת הדם בריאות, עשויה לסייע במניעת מחלות כמו COPD, אסטמה – ומחלות נשימה אחרות.

מניסיוני בטיפול בחולי COPD, באמצעות טיפולי הילינג המשפרים את זרימת הדם הצלחנו להגיע בכל פעם מסטורציה שבין 70 ל 80, לסטורציה תקינה (97), להסיר מהחולים את מסיכות החמצן, ולאפשר להם לחזור לחיים תקינים.

  • חשוב שאבהיר שהדברים נכתבו כאן מתוך הניסיון שלי עד כה, אך מכיוון ש COPD הוא שם למשפחה גדולה של מחלות המתפתחות מגורמים שונים וגורמות לחסימת הריאות, בהחלט ייתכנו מקרים שבהם לא נצליח לעזור לחולים. לאור האמור לעיל אני מאמין שלא לנסות טיפולים מסוג זה הוא גזר דין מוות בייסורים עבור החולים, ופספוס הדרך לשנות את הגורל.

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.


ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.

טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר