ריפוי טבעי של COPD

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

אם אתם סובלים  מ COPD או שמכירים כאלו שסובלים מהמחלה, אולי תשמחו לדעת או ליידע, שישנה דרך לרפא אותה בקלות, במהירות, ללא מאמץ וללא סיכונים – ובעלות זניחה, כפי שתראו בעדויות שבהמשך המאמר…

מחלת ה Chronic Obstructive Pulmonary Disease) COPD) או בעברית “מחלה חסימתית כרונית של הריאות”, פוגעת בעיקר במעשנים או באנשים שחוו טראומות כתוצאה מחשיפה לזיהומים נשימתיים, ומתבטאת בקושי לנשום, בהתקפי קוצר נשימה במאמץ, בשיעול עם ליחה מרובה, בחרדה, בקושי בכל תנועה ובמגבלות רבות.

המדד לחמצון נקרא “סטורציה” (רוויה), וסטורציה תקינה היא בין 95 אחוז למאה אחוז. מתחת לתשעים אחוז נחשב לסטורציה נמוכה ועלול להתבטא בקושי לנשום ובתפקוד לקוי בכל המובנים.

כמו מחלות כרוניות אחרות, COPD נחשבת על ידי הרפואה למחלה פרוגרסיבית, כזו שהולכת ומחמירה עם השנים ואינה ניתנת לריפוי.

בדרך כלל, הטיפול הרפואי הניתן לחולי COPD מתחיל בסטרואידים המיועדים להפחתת דלקת בדרכי הנשימה, חומרים להרחבת קנה הנשימה והסימפונות וכן שילוב של שני סוגי התרופות – גם נגד דלקת וגם להרחבת דרכי האוויר, הניתנים במשאפים מסוגים שונים המותאמים לחולה. ביניהם ונטולין, אטרובנט, סימביקורט, ספיריבה, סרטייד ו־QVAR. כולם, יש לציין, כולן, יש לציין מטפלות בסימפטומים ואין להם כל השפעה על מצבה של המחלה עצמה.
בשלב מאוחר יותר, ככל שהמחלה מידרדרת וטיפולים אלו כבר אינם עוזרים, הרופאים מחברים את החולה למיכל חמצן ומעלים את ריכוז החמצן באוויר שהוא נושם, אך כמו טיפולים רפואיים רבים אחרים, גם טיפול זה סימפטומטי, ונועד לאפשר לחולה להמשיך לחיות עם המחלה עד סוף חייו, ואין לו שום השפעה על מצב בריאותן של הריאות, ובדרך כלל הוא אף מחמיר את מצבן, מכיוון שהריאות בטבען בנויות לריכוז מדויק של חמצן, וכל שינוי עלול לגרום להן לנזק.

חשיבות הפיהוק למניעת COPD.

הפיהוק מרחיב את קנה הנשימה ומסייע לנשימה טובה יותר, אך במקביל להגברת הנשימה הוא מרחיב כלי דם, משחרר סטרס, הוא עשוי להוריד לחץ דם, למנוע מחלות רבות, כאבים רבים – ואפילו מוות כתוצאה מדום לב או מקצרת.

בתרבות שבה אנו חיים הפיהוק נחשב כהפגנת שעמום וכהטחת עלבון, חוסר נימוס או חוסר כבוד, ומאחר ומיוחסת לו משמעות שלילית, רבים לומדים לכבוש אותו ולדחיק אותו, מה שגורם לקנה הנשימה לאבד את הגמישות עד שבשלב כלשהו הם מאבדים את היכולת לפהק גם כשהגוף מאד זקוק לזה, וכתוצאה מכך עלולות להתפתח בעיות בריאותיות רבות ושונות.

הפיהוק הוא אנסטינקט שהגוף מפעיל על מנת ליצור התמתחות פנימית המרחיבה כלי דם, משפרת את זרימת הדם ומזריקה אנרגיה לרקמות הזקוקות לאנרגיה. בעצם שיפור זרימת הדם בריאות, הפיהוק עשוי לסייע במניעת מחלות כמו COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית) – ומחלות ריאות אחרות.

בחולי COPD, באמצעות טיפולי הילינג המשפרים את זרימת הדם, הצלחנו להגיע בכל פעם מסטורציה שבין 70 ל 80, לסטורציה תקינה (97), להסיר מהחולים את מסיכות החמצן, ולאפשר להם לחזור לחיים תקינים.

מניסיוני בטיפול ב COPD, זו אחת מהבעיות שנפתרות במהירות וביעילות הגבוהות ביותר, ומכל אחת מן העדויות המצורפות פה תוכלו להבין עד כמה שדרך הריפוי הזו יעילה, לעומת הטיפולים הסימפטומטיים, שלא זו בלבד שאינם פותרים את הבעיה, אלא שהם גם מובילים להחמרתה, ועדויות אלו הם חלק קטן מתוך התנסויות רבות במהלך למעלה מעשרים שנה, שכולן הובילו לריפוי.

שמישהו ידבר עם נחמה ריבלין ועם יעל דיין שמסתובבות בכל מקום עם בלון החמצן ועם הצינורות כאילו שזה איזו גזירת גורל. אני לא הצלחתי…

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.


ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.

טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר