ריפוי טבעי של COPD

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

אם אתם סובלים מ Chronic Obstructive Pulmonary Disease) COPD) או בעברית “מחלה חסימתית כרונית של הריאות”, או שמכירים כאלו שסובלים מהמחלה, חשוב שתדעו שלרפואה אין הרבה מה להציע לכם לשיפור המצב, פרט לטיפולים סימפטומטיים שגורמים להידרדרות מתמשכת, לסבל, עד למוות מהמחלה.
הבשורה הטובה שאולי תשמחו לדעת או ליידע, שישנה דרך לרפא אותה בקלות, במהירות, ללא מאמץ וללא סיכונים – ובעלות זניחה, כפי שתראו בעדויות שבהמשך המאמר…

מחלת ה COPD פוגעת בעיקר במעשנים או באנשים שחוו טראומות כתוצאה מחשיפה לזיהומים נשימתיים (בעיקר עשן סיגריות), ומתבטאת בקושי לנשום, בהתקפי קוצר נשימה במאמץ, בשיעול עם ליחה מרובה, בחרדה, בקושי בכל תנועה ובמגבלות רבות, אך בכל המקרים הCOPD באה לידי ביטוי באי-ספיקה של הריאות (זרימת דם לקויה בריאות) ובירידה ביכולת שלהן לספוח חמצן.

הטיפול הרפואי מלכתחילה אינו מיועד לרפא, אלא הוא טיפול תומך – סימפטומטי.

בשלב הראשון הטיפול הרפואי הניתן לחולי COPD מתחיל בשילוב של סטרואידים המיועדים חומרים להרחבת קנה הנשימה והסימפונות – ותרופות נגד דלקת בדרכי הנשימה, הניתנות במשאפים מסוגים שונים המותאמים לחולה, ביניהם ונטולין, אטרובנט, סימביקורט, ספיריבה, סרטייד ו־QVAR. כולן, יש לציין, מטפלות בסימפטומים בזמן שמצבם של הריאות מוסיף להידרדר בהתמדה.

ככל שהמחלה מידרדרת וטיפולים אלו כבר אינם עוזרים, בשלב שהחולה מתקשה לנשום, הוא מקבל לביתו מכשיר הנקרא “מחולל חמצן”, המעלה את ריכוז החמצן באוויר שהוא נושם. כמו התרופות, גם טיפול זה סימפטומטי, ונועד לאפשר לחולה להמשיך לחיות עם המחלה, ואין לו שום השפעה מיטיבה על מצב בריאותן של הריאות. למעשה, הוא מחמיר את מצבן, של הריאות, מכיוון שבטבען הן בנויות לריכוז מדויק של חמצן, וכל שינוי עלול לגרום להן לנזק.

ריכוז גבוה של חמצן מנוון את הריאות, והחמצן העודף מצלק אותן ומביא להידרדרות אטית בתפקודן. בתהליך זה, מפעם לפעם מעלים את ריכוז החמצן, עד שמחולל החמצן כבר אינו מספק, והחולה נאלץ להגיע לבית החולים, שם הוא מוצא את עצמו מחובר למכונת הנשמה, שגם היא מהווה טיפול סימפטומטי – אם כי פולשני יותר. בדומה למחולל החמצן, גם במכונה ההנשמה מעלים את מינון החמצן בהדרגה והיא מוסיפה לדרדר את מצבן של הריאות עד שהן קורסות וחולה נזקק להשתלת ריאות. ככל שהחולה מבוגר, הסיכוי לעבור את השתלת הריאות הולך וקטן, ולמעשה כפי שראינו במקרה של נחמה ריבלין ז”ל שסבלה מ COPD ועברה השתלת ריאות, גם היא לא שרדה למרות שכאשת הנשיא, סביר להניח שטופלה על ידי הרופאים הטובים ביותר עם הציוד המתקדם ביותר, ולא חסכו עליה מאומה.

המדד לחמצון נקרא “סטורציה” (רוויה), וסטורציה תקינה היא בין 95 אחוז למאה אחוז. מתחת לתשעים אחוז נחשב לסטורציה נמוכה ועלול להתבטא בקושי לנשום ובתפקוד לקוי בכל המובנים.

כמו מחלות כרוניות אחרות, COPD נחשבת על ידי הרפואה למחלה פרוגרסיבית, כזו שהולכת ומחמירה עם השנים ואינה ניתנת לריפוי.

ריפוי טבעי של COPD

טיפולי הילינג פועלים באמצעות תמיכה אנרגטית המשפרת את זרימת הדם בריאות, ואת חילוף החומרים, והתוצאה היא הקלה ממשית מטיפול לטיפול, על לשלב שבו החולה מתנתק ממחולל החמצן וחוזר לתפקוד תקין.

להבדיל מהטיפולים התרופתיים, השיפור בתפקוד בעקבות טיפולי הילינג איננו סימפטומטי, אלא הוא נובע משיפור בתפקודן של הריאות, וככל שטיפולים אלו יימשכו, תפקוד הריאות יוסיף להשתפר, עד להחלמה.

לעומת הטיפול הרפואי, הסימפטומטי, טיפולי הילינג מאפשרים לריאות לשוב לתפקוד תקין מבלי לאתגר את הגוף, ללא סיכונים, ללא סבל, ללא כאבים וללא שום פוטנציאל נזק.
כל עוד החולה לא מגיע לבית החולים ולמכונת הנשמה, להערכתי, במרבית המקרים ניתן לרפא את המחלה בעשרה טיפולים לכל היותר, ולמנוע את הסבל הכרוך בה, את המגבלות ואת ההידרדרות המתמשכת…
אם הבנתם את הרעיון ואכפת לכם מאנשים, אתם מוזמנים לשתף ותבוא עליכם הברכה

חשיבות הפיהוק למניעת COPD.

הפיהוק מרחיב את קנה הנשימה ומסייע לנשימה טובה יותר, אך במקביל לכך הוא מרחיב כלי דם, משחרר סטרס, הוא עשוי להוריד לחץ דם, למנוע מחלות רבות, כאבים רבים – ואפילו מוות כתוצאה מדום לב או מקצרת.

בתרבות שבה אנו חיים הפיהוק נחשב כהפגנת שעמום וכהטחת עלבון, חוסר נימוס או חוסר כבוד, ומאחר ומיוחסת לו משמעות שלילית, רבים לומדים לכבוש אותו ולהדחיק אותו, מה שגורם לקנה הנשימה לאבד את הגמישות עד שבשלב כלשהו הם מאבדים את היכולת לפהק גם כשהגוף מאד זקוק לזה, וכתוצאה מכך עלולות להתפתח בעיות בריאותיות רבות ושונות.

הפיהוק הוא אינסטינקט שהגוף מפעיל במצבי מצוקה, לחץ ומתח ובמצבי עייפות, ומהווה מעין זריקת אנרגיה לרקמות הזקוקות לאנרגיה. עם השיפור בזרימת הדם בריאות, הפיהוק עשוי לסייע במניעת מחלות כמו COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית) – ומחלות ריאות אחרות.

בחולי COPD, באמצעות טיפולי הילינג המשפרים את זרימת הדם, הצלחנו להגיע בכל פעם מסטורציה שבין 70 ל 80, לסטורציה תקינה (97), להסיר מהחולים את מסיכות החמצן, ולאפשר להם לחזור לחיים תקינים.

מניסיוני בטיפול ב COPD, זו אחת מהבעיות שנפתרות במהירות וביעילות הגבוהות ביותר, ומכל אחת מן העדויות המצורפות פה תוכלו להבין עד כמה שדרך הריפוי הזו יעילה, לעומת הטיפולים הסימפטומטיים, שלא זו בלבד שאינם פותרים את הבעיה, אלא שהם גם מובילים להחמרתה, ועדויות אלו הם חלק קטן מתוך התנסויות רבות במהלך למעלה מעשרים שנה, שכולן הובילו לריפוי.

שמישהו ידבר עם נחמה ריבלין ועם יעל דיין שמסתובבות בכל מקום עם בלון החמצן ועם הצינורות כאילו שזה איזו גזירת גורל. אני לא הצלחתי…

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.


ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.

טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר