ריפוי טבעי של מחלת הסוכרת

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

האם ניתן לרפא את מחלת הסוכרת???
על מנת לענות על שאלבה זו חשוב שנבחין בין שני סוגים של סוכרת,

מחלת הסוכרת נחשבת למחלה מטבולית הנקשרת – באופן שגוי, עם אכילת סוכר.

האמת העצובה היא שכמו במחלות רבות אחרות, גם בכל הקשור למחלת הסוכרת ההשקפה המדעית והרפואית רחוקה מהמציאות, וכל עוד אתה בריא אין שום קשר בין כמות הסוכר שאתה צורך לבין התפתחות הסוכרת, אך למרות זאת, אין לראות בזה עידוד לצריכת סוכר, שבכמות גבוהה עלולה לגרום לך להשמין, לריקבון השיניים, לעודד טפילים בדם ובמעיים ולגרום בעיות בריאותיות אחרות.

המלחמה של הממסד בסוכר היא חסרת תועלת לחלוטין בכל הקשור במניעת הסוכרת. יתרה מכך, הממסד עצמו הוא מהגורמים למחלת הסוכרת, וככל שהוא מעלה את לחץ כך יעלה מספר החולים כפי שתבין מקריאת המאמר ” מחלת הסוכרת – איך זה קשור לאנרגיות”.

מה שמבלבל הוא העובדה שאם אתה כבר חולה בסוכרת, אתה חייב לשמור בקפידה על איזון הסוכר שבדם, מאחר שמזון עתיר סוכר עלול להעלות את הסוכר בדם לרמה מסוכנת העלולה לגרום לסיבוכים רבים – ואף למוות.

מחלת הסוכרת מתפתחת כתוצאת מכשל של הלבלב, ללא קשר לכמות הסוכר שאתה אוכל.

הלבלב הוא בלוטה המפרישה אל זרם הדם הורמון בשם אינסולין, שהוא חיוני על מנת שהסוכר מן המזון יוכל לחדור אל התאים, ושם להפוך לאנרגיה שתאפשר לגוף לעשות את עבודתו.
ללא האינסולין, הסוכר, שאינו יכול לחדור לתאים, מצטבר בדם ותאי הגוף נותרים חסר אנרגיה, מה שעלול להתבטא בתסמינים רבים ושונים כמו נימול (נוירופתיה), עייפות, אבדן-הכרה ובמקרים קיצוניים אף להביא למוות.

כשל של הלבלב מתפתח מאחת משני סיבות עיקריות – אף אחת מהן אינה קשורה לתזונה.
האחת, והיא הנדירה יותר היא דלקת הלבלב, וככל שהיא חריפה היא גורמת נזק גדול יותר, ופוגעת ביכולתו של הלבלב לייצר את האינסולין.
סוג זה של סוכרת מתפרץ לאחר שהאדם סובל מעליית חום גוף בלתי מוסברת ומכאבי בטן.
מאחר והרפואה לא כל כך טובה בלזהות באיזה איבר פנימי הדלקת ובריפויה, בשלב ראשון הרופא יודע שיש דלקת אך הוא אינו יודע איזה איבר בגוף נפגע ממנה. אם אחרי שהחום עובר האדם לפתע סובל מהתסמינים של מחלת הסוכרת, ברור שהאיבר שסבל מהדלקת הוא הלבלב. בסוכרת מסוג זה, אם פגיעת הדלקת אינה חמורה והלבלב מסוגל להשתקם ממנה, תהיה החלמה גם מהסוכרת, אך במידה והנזק חמור, הסוכרת עלולה להיות כרונית ולהתקיים לאורך כל החיים.

הסיבה השנייה למחלת הסוכרת, שהיא הנפוצה יותר, היא סטרס, שכמצוקה אנרגטית, בתרבות הכלכלית שבה אנו חיים המדע והרפואה מתעלמים ממנה באופן שיטתי, מאחר שהיא אינה פוליטיקלי קורקט, אולי מהסיבה שבתרבות שלנו העושק והגזל הפכו לנורמה נוחה לממסד. במקרה זה, במידה ותופסים את המחלה בשלביה הראשונים, יש אפשרות לרפא אותה באחוז לא מבוטל מהמקרים.

בתנאי קיום נורמליים, הגוף נזקק לרמות משתנות של אנרגיה לצורך תפקודיו השונים, והלבלב, שהוא איבר דינמי, מגיב למצבים השונים על ידי ויסות כמות האינסולין שהוא מפריש למחזור הדם.
ככל שאנו נזקקים ליותר אנרגיה לצורך פעולה או תגובה למצב זה או אחר, הלבלב עובד קשה על מנת לייצר יותר אינסולין שיאפשר ליותר סוכר לחדור אל התאים, במטרה לייצר את האנרגיה לצורך הפעילות שלה הגוף מכין את עצמו.

על מנת להבין איך מתפתחת מחלת הסוכרת, חשוב שנדע שכל אבר בגוף, ככל שהוא במאמץ, כלי הדם שבו מתכווצים והוא זקוק למנוחה מפעם לפעם, על מנת לאפשר לכלי הדם לחזור למצב נורמלי ולהתאושש מהלחץ.

מאחר שבחברה קפיטליסטית תחרותית ופרועה של חוקי עושק מצבים רבים מעמידים אותנו במצוקות מסיבות רבות ושונות, וככל שמתרבים החוקים המצוקות הקבועות הולכות ומתרבות ונעשות קשות יותר – בזמן שאנו מנועים מלהגיב להן, במציאות שבה אנו חיים, הלבלב נאלץ לעבוד קשה ובמקרים רבים ללא הפסק.

תחושות כמו מתח, כעס, זעם, קנאה, ניצול, פגיעה, תחושת קיפוח, השפלה, כישלון – ורבות אחרות, יוצרות בנו את הדחף להגיב (נקמה=איזון).
חלק מהדחף להגיב לפגיעה או לעוולה, הוא למעשה תוצאה מכך שהלבלב עובד קשה יותר על מנת לייצר את האינסולין לצורך יצירת האנרגיה הנחוצה לשם תגובה. אנו חשים בצורך להשתמש באנרגיה, אבל מכיוון שאנו חיים בחברה של חוק וסדר, אין לנו אפשרות להשתמש באנרגיה על מנת להגיב, והמתח הקבוע גורם לכך שהלבלב עובד ללא הפסקה, וכלי הדם שבו מתכווצים והוא הולך ומצטמק.

מחלת הסוכרת אינה דבר שניתן להקל בו ראש, מאחר ומעבר לסבל האישי שהיא גורמת, כאשר מדובר בנשים בהיריון החולות בסוכרת, כמו גם במחלות אנרגטיות אחרות, גדלים הסיכויים להריונות בעיתיים שיסתיימו במומים מולדים. היא גורמת לכריתת אברים ולפגיעה קשה באיכות החיים של הסובלים ממנה, החייבים לנטר את רמת הסוכר בדם באופן קבוע ולספק לגוף אינסולין באמצעות הזרקה למחזור הדם.
הטיפולים הרפואיים, המקובלים, מטפלים בסימפטומים ולא בבעיה עצמה – ולכך יש לא מעט חסרונות, מאחר והוא כרוך בשינוי קיצוני באורח החיים למשך כל החיים, תוך הידרדרות מתמשכת.
סוג אחד הוא מתן אינסולין באופן מלאכותי, המאפשר לגוף לתפקד אך מנוון את מה שנותר מהלבלב, ומפחית את הסיכויים שאי-פעם ניתן יהיה לשקם אותו.

הסוג השני של טיפולים ניתן ככדורים המאיצים את עבודת הלבלב על מנת לייצר יותר אינסולין, ותוך שהם גורמים לו לעבוד במאמץ יתר, הם הורסים את מה שנותר ממנו.
על מנת למנוע את מחלת הסוכרת או למנוע את החרפתה, השתדל להימנע מכעסים ומאנרגיות שליליות. נשום עמוק והרבה לפהק – במיוחד במצבי מצוקה.

כמו כל מחלה של אי ספיקה, הדרך היעילה ביותר לרפא סוכרת – ולפחות לתפיסתי, היא טיפולי הילינג ורייקי ממוקדים ללבלב, על מנת לשקם את זרימת הדם שבו ולשפר את תפקודו.

במידה ואתה סובל מסוכרת, כמו כל מחלה הקשורה באי-ספיקה, על מנת לשפר את המצב – ואולי גם להביא להחלמה, נסה טיפולי הילינג או רייקי, שהם הדרך היעילה והידידותית ביותר, המאזנים את האנרגיות משפרים את זרימת הדם ומעודדים את חילוף החומרים ועשויים לסייע לגוף לשקם את הלבלב.

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר. טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כל הזכויות שמורות למחבר