ריפוי טבעי של דלקת גרון

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

לפני שנעסוק בדרך לריפוי דלקת בגרון, חשוב שנבין שלא כל כאב גרון הוא דלקת, כך שבחלק גדול מהמקרים שבהם אנשים משתמשים באנטיביוטיקה, השימוש מלכתחילה מיותר ועלול להזיק !

במצב של מאמץ של כל איבר בגוף, כלי הדם שבו מתכווצים, ומפעם לפעם אנו חייבים לעשות פעולות של שחרור על מנת להשיב את כלי הדם לקוטרם המקורי ולשקם את זרימת הדם, בכדי למנוע טראומה.

בעידן שבו הפעילות הגופנית הולכת ומצטמצמת ואילו התקשורת המילולית תופסת תפקיד יותר ויותר מרכזי בחיינו, במיוחד כאשר מדובר באנשים העובדים עם הקול כמו זמרים, שחקנים, מרצים, אנשי מכירות, מורים וכד’, העומס היחסי על מיתרי הקול הולך וגדל, והלחץ והמאמץ המופעלים עליהם – לעתים במשך שעות ארוכות מדי יום, במקרים רבים גורמים לכלי דם שבהם להתכווץ ולהגיע למצב של אי-ספיקה. מצב זה, שבו זרימת הדם שבמיתרי הקול אינה מספיקה לצורך תפקודם, עלול להוביל לבצקת כתוצאה מכך שזרימת הדם המשובשת אינה יכולה לפנות את הנוזלים המצטברים וגורמים לנפיחות, ועם זה לפגיעה בתפקודם, לפגיעה בגמישותם וביכולת הדיבור, ולסבל ממתח, מצרידות ומכאב. במקרים שונים זרימת הדם לקויה עלולה לגרום להתפתחות יבלות, ואף להתפתחות דלקת עקב השיבושים בתפקוד המנגנון החיסוני.

כאשר הצרידות והמיחושים במיתרי הקול נובעים מאי ספיקה כתוצאה ממתח וממאמץ קולי, הם עשויים להיפתר באמצעות עיסוי מיתרי הקול ובאמצעות פיהוק רחב, המרחיבים את כלי הדם ומחוללים פלאים למיתרי קול מתוחים או כואבים. הפיהוק, כמנגנון לשחרור לחץ, משפר את תפקודן של מערכות רבות בגוף, ובכל הנוגע לתפקוד הקולי, הוא עובד כמו קסם, כאשר הוא מרחיב את קנה הנשימה ואת כלי הדם במיתרי הקול, תורם לשיפור הנשימה וזרימת הדם, מפחית סטרס וכאבים ומאפשר גמישות ותפקוד טוב יותר של מיתרי הקול.

סביר להניח שמניסיונו, רופא המשפחה יודע שבמצבים מסוג זה אנטיביוטיקה לא תועיל, ומכיוון שאינו מכיר את מהות הפיהוק ולא יעשה לך עיסוי, לעתים קרובות הוא ממליץ להשתמש בתרופות סבתא, כמו שתיית תה עם לימון, מרק עוף וכיוצא באלה, אך אלו אינם יעילים במיוחד, מכיוון שמיתרי הקול הכואבים מצויים בקנה הנשימה, ואילו המשקה החם או המרק החם, עוברים דרך הוושט אל מערכת העיכול.

אם אתה צרוד, נסה לפהק ככל שתוכל, אבל שים לב: הפיהוק צריך להיות מלא, לא כאילו, לא על יד ולא בערך. כמו שפיהקת כשהיית ילד, לפני שחינכו אותך שהפיהוק אינו מנומס ושהוא מעליב ופוגעני.
אם תצליח, קרוב לוודאי שמפיהוק לפיהוק תחוש שמצבך משתפר כבאורח פלא.

הדרך הטובה ביותר לרפא דלקת גרון – מניסיוני, היא באמצעות טיפולי הילינג או רייקי, המספקים לרקמות תמיכה אנרגטית, מאפשרים להן להוריד סטרס, לשחרר את כלי הדם ולשפר את זרימת הדם, לעודד את חילוף החומרים ואת עבודת המנגנון החיסוני, ולהראות תוצאות שהן לא פחות ממדהימות של ריפוי בתוך שעה.

נכון שזה נראה כאילו שאני מרפא באיומים, אבל בפועל, בדרך כלל במהלך הטיפול המטופלים ישנים או נמצאים במנוחה עמוקה.

יהלי מקבלת טיפול בדלקת גרון. בכל מקרה שהילדה מרגישה לא טוב, אימא שלה יודעת בדיוק מה לעשות כדי לחסוך ממנה תרופות, ימי מחלה, סבל וכאב מיותרים.

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייך לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.

טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *