ריפוי טבעי של שחיקת סחוס

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

שחיקת סחוסים מתפתחת על פי רוב במפרק הכתף, הברך או הירך, כתוצאה מפעילות מאומצת במצב של עייפות – או מאמץ ללא מנוחה מספקת. הסיבה לכך היא שככל שאנו עייפים זרימת הדם בגוף נחלשת, ולכן הסחוסים מקבלים פחות חומרים שלהם הם זקוקים על מנת להשתקם, ונוצר נזק שהולך ומצטבר ככל שאנו פעילים.

שחיקת סחוסים עלולה להתפתח גם במצבים של חוסר איזון הגורם לעומס יתר על חלק מהמפרקים, כמו במקרים של צליעה מסיבות שונות או עקמת.

האם סחוסים יכולים להשתקם???

למרות שהרפואה אינה מכירה ביכולת של סחוסים שחוקים להשתקם באופן טבעי, חשוב שתדע שהסחוסים שבמפרקים נשחקים כל הזמן כתוצאה מעומסים שונים הפועלים עליהם בזמן פעילות, ומשתקמים בזמן מנוחה או בזמן שינה.

ניתן למנוע את השחיקה, אם נהיה קשובים לגוף ונרסן את התנועה באופן שימנע הופעת כאב, על מנת לאפשר לסחוס מנוחה שתאפשר לו להשתקם בכל פעם שהוא ניזוק מבלי לגרום לנזק מצטבר, אך האדם הנורמטיבי, שחי בעולם מהיר, חונך שלכל כאב ובעיה בריאותית יש פתרון רפואי, ובמקום “לבזבז זמן” על מנוחה, כאשר הוא סובל מכאב במפרק, הוא הולך לרופא שנותן לו תרופה נגד הכאב, ותחת השפעת התרופה הוא חוזר לתפקד שמח ומאושר.

הבעיה היא שבמהלך כמה שבועות או אפילו חודשים של פעילות נמרצת תחת השפעת הכדור, למרות שאותו אדם אינו מרגיש את הכאב, השחיקה של הסחוס מתגברת עד לשלב שהכדור כבר אינו משפיע – והכאב חוזר בעוצמה גבוהה יותר.

 אז אותו אדם הולך שוב לרופא ואומר לו, “דוקטור, הכדור שנתת לי כבר לא מועיל ואני שוב לא יכול לתפקד”, והדוקטור בתגובה נותן לו כדור חזק יותר לדיכוי הכאב. אותו אדם שוב חוזר לשגרת יומו שמח וטוב לב, אך לרוע המזל, מבלי שהוא מודע לכך, גם הפעם ההקלה היא זמנית, מאותה סיבה שכל עוד הוא מדכא את הכאב ואינו מאפשר לגופו מנוחה, השחיקה תוסיף להחמיר והכאב ילך ויגבר עד לשלב שבו גם הכדור הזה כבר לא יעזור…

הדבר הגרוע ביותר שאתה יכול לעשות לעצמך כאשר אתה סובל משחיקת סחוס, הוא להשתמש בכדורים נגד כאבים, מכיוון שהגוף מדבר אליך באמצעות תחושת והכאב הוא תחושה שיש לה משמעות, והוא למעשה נועד להגביל את התנועה על מנת למנוע ממך להחמיר את הנזק. אם תתעלם מהכאב באמצעות תרופות נגד כאבים, השחיקה תימשך במהירות עד לשלב שהכדורים כבר לא יועילו, ותיאלץ לעבור ניתוחים של השתלות מפרקים.

הדרך הנכונה לעצור את הכאבים משחיקת סחוסים, היא באמצעות ריפוי ולא דיכוי.

כך קורה שאחרי מספר החלפות של כדורים, העלאות מינונים ואולי גם ביקורים במרפאת כאב, שם הוא יקבל מורפיום, זריקות כרבולת של תרנגולת, או סטרואידים למיניהם, אותו אדם שב לרופא עם תלונות על כאבים במפרק ועל חוסר יכולת לתפקד. הפעם, אחרי שמיצה את כל האופציות הכימיות, לרופא כבר אין פתרונות קסם והוא שולח אותו לצילום, ועל סמך הממצאים מודיע לו שאין לו סחוס ושכתוצאה מזה המפרק נשחק, וכעת, אם ברצונו להיות מסוגל להניע את הכתף, ברך או ירך – תלוי במפרק השחוק, עליו לעבור ניתוח להחלפתו.

אינני יודע לומר כמה ניתוחים כאלו נעשים בישראל, אבל כְּמה שמוגדר “הניתוחים הנפוצים ביותר בעולם האורטופדיה”, אני משער שמדי שנה הם מוסיפים כמה עשרות אלפי מושתלי מפרקים, שעם גישה נכונה יכלו לחיות חיים בריאים עם המפרקים הטבעיים שלהם.

אם אתה סובל מכאב או ממגבלה בתנועה, ואינך מעוניין להגיע לטיפולים פולשניים, לפני הכל חשוב שתהיה קשוב לגוף ותימנע משימוש במשככי כאבים, מכיוון שהגוף מדבר אליך באמצעות תחושות, והכאב הוא תחושה שבאמצעותה הגוף מתריע על כך שנגרם לו נזק – או שהנזק הקיים מחמיר, ויש לו משמעות עצומה ביחס ליכולת שלנו לשמור על בריאותנו, למנוע שחיקה, טראומה ומחלות שונות, ולהשתקם מהם.

על מנת להימנע מטיפולים רפואיים פולשניים שעלולים להשאיר אותך נכה ומוגבל, אם אתה סובל מכאבים, בשלב ראשון נסה מנוחה וריסון התנועה לרמה שאותו מפרק לא יגיע לכאב  בהליכה/ בעומס או במאמץ. מומלץ גם להשתמש בתחבושת אלסטית לתמיכה, אם כי חשוב להקפיד שהתחבושת לא תהיה מתוחה ברמה שתפעיל על המפרק לחץ שעלול לפגוע בזרימת הדם.

אם מנוחה אינה מספיקה על מנת להעלים את הכאב ולהשיב את המפרק לתפקוד, טיפולי הילינג המשפרים את זרימת הדם ואת חילוף החומרים, עשויים להפחית משמעותית את הכאב, לאפשר לגוף לתקן נזקים שנגרמו למפרק ולהחזיר אותו לתפקוד. מתוך עשרות מקרים של טיפולים בשחיקת סחוסים, בלמעלה מתשעים אחוז מהסובלים שהגיעו לטיפול, הצלחנו (הכוונה ברבים היא המטופלים ואני) לחסוך כאב, מוגבלות וסבל, ולמנוע ניתוחי השתלה, נכות, שיקום – ופגיעה באיכות החיים. לחלק מן המקרים תוכל למצוא עדויות באתר האינטרנט שלי ובקבוצת הפייסבוק “איל כהן – ריפוי טבעי“, ולרבים אחרים יש בידי עדויות שלא פורסמו מטעמי צנעת הפרט.

במידה שטיפולי הילינג לא פותרים את הבעיה, לפני שרצים לעבור ניתוחים להחלפת מפרקים, כדאי לנסות לחפש דרכים אחרות לריפוי טבעי שייתכן שיתאימו לך יותר, וכולי תקווה שתצליח להשיב את גופך לקו הבריאות ללא טראומות מיותרות.

במהלך למעלה מעשרים שנות ניסיון בריפוי, ראיתי לא מעט מקרים שגרמו לי להבין שבניגוד לתפיסה המקובלת, שחיקת סחוס היא בעיה קלה לריפוי באופן יחסי, ושבאמצעות תמיכה אנרגטית הגוף יודע להשתקם ממנה במהירות וביעילות. גם כאשר היה מדובר על מצבים של לפני ניתוח, הניתוח התבטל.

הניסיון הראשון שלי בטיפול בשחיקת סחוסים  ב2011, עם תמר לפיד שעמדה לפני ניתוח בגלל שחיקת סחוס בכף היד. כבר אחרי הטיפול הראשון תמר דיווחה שהכאבים פחתו באופן משמעותי והשינה בלילה הייתה רצופה אחרי הרבה לילות של חוסר שינה כתוצאה מכאבים, ולאחר טיפול נוסף הבעיה נפתרה לחלוטין והתפקוד חזר לנורמלי…

מאז כבר הצטברו עשרות עדויות, וככל שחולף הזמן מצטברות עדויות נוספות של החלמה ספונטנית מדהימה ממצבים קשים של כאב ומוגבלויות גופניות כתוצאה משחיקת סחוסים.
רבים מבין האנשים שהגיעו אלי עם כאבים עזים ומגבלות תפקודיות כתוצאה משחיקת סחוס במפרק הירך או בכתפיים, דווחו על היעלמות הכאבים לחלוטין, ללא כדורים וללא ניתוחים, במקרים רבים אחרי שניים או שלושה טיפולי הילינג, וממצב של כאבי תופת וחוסר תפקוד, חזרו לתפקוד נורמלי.

לכן אני מציע גם לך: לפני שאתה רץ לעבור ניתוח שבו יכניסו לך מתכות או פלסטיקים לגוף, נסה טיפולי הילינג או רייקי, ותרגיש איך שהכאב פשוט נעלם ללא עומסים על הגוף וללא סיכונים.

הקצב לעצמך שלושה טיפולים לכל היותר, מכיוון שלא יכול להיגרם נזק, ואין לך מה להפסיד. אם הבעיה נפתרה – הללויה. אם יש שיפור אבל הבעיה לא נפתרה, המשמעות היא שמתחולל תהליך של ריפוי וכדאי להמשיך בטיפולים ובמגמת השיפור עד שהכאב והבעיה התפקודית יחלפו לגמרי. במקרה הגרוע ביותר זה לא יעבוד תמיד תוכל ללכת לניתוח, אבל מניתוח אין כבר דרך חזרה.
פשוט, תנו לגוף את התמיכה שתאפשר לו לעשות את העבודה כמו שרק הגוף יודע, ובואו נבנה לנו חברה בריאה יותר!

card_reiki

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.

טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *