פייסבוק השבית לי את החשבון לצמיתות

יודעים מה מזעזע במאה העשרים ואחת?

שאין דבר כזה “חופש ביטוי”, ושהרשת החברתית הגדולה בעולם (ולמעשה – היחידה) מחנכת אותנו ומלמדת אותנו כיצד עלינו לחשוב, במה עלינו להאמין ומה מותר לנו לומר, וכל מה שאינו עולה בקנה אחד עם מה שהיא מכנה “כללי קהילה”, אסור בתכלית האיסור. מי שמעז להתבטא באופן שונה מן המקובל, נענש באופן ברוטלי עד כדי שהוא מורחק מהחברה של האנשים החושבים באופן נורמטיבי, על מנת שלא ידביק בהם מום חשיבתי…

התרבות שלנו כל כך רחוקה מהאמת שהאמת הפכה להיות בלתי נסבלת, ומי שדובר אמת הפך להיות אויב הציבור, וגם כלפי הומור איבדנו את הסובלנות. פייסבוק הענישה אותי במלוא החומרה, מכיוון שהעזתי לומר את האמת. אצל “גוגל” נראה שהדבר שונה, מכיוון שבתקנון החברה ישנו משפט “זכרו… אל תהיו רשעים, ואם אתם רואים משהו שאתם חושבים שאינו צודק – השמיעו את קולכם!“.

השבוע, אחרי למעלה מעשר שנות חברות, פייסבוק החליטה שאינני ראוי להיות שייך לקהילה, והשביתה את חשבוני לצמיתות, ללא כל התראה שתאפשר לי להיפרד לשלום מקרוב לארבעת אלפים חברים, ו/או לפחות גישה לשמור את המידע שהזנתי בו במשך השנים, הכולל פוסטים, סרטוני וידאו, אלבומי תמונות, שידורים חיים ועוד שהעליתי, שלרבים מהם אין לי גיבוי.

ברור לי שבזמן ההצטרפות פייסבוק מבקשת לאשר הסכם משתמש שבו סעיפים שונים ומשונים, וגם ברור לי שנדיר שמישהו מהמשתמשים אכן קורא את כל פרטי ההסכם, מכיוון שאנו מניחים מראש שהסכם צריך להיות במסגרת החוק, שחופש הביטוי הוא חוק יסוד, ושחברת ענק לא תחתים את המשתמשים במוצריה על הסכם שאינו חוקי, אבל מסתבר שבמסגרת ההסכם, פייסבוק הפכה את עצמה למחוקק, לשוטר ולשופט, ונטלה לעצמה את הזכות להעניש משתמשים הכותבים פוסטים או מגיבים לדיונים באופן שאינו תואם את חוקותיה, ומענישה ללא התראה מוקדמת עד כדי הרחקה מהחברה, שהיא העונש החמור ביותר שאפשר להשית על אדם בחברה חופשית. לא פחות גרוע מההרחקה, נמנעת מהגולש גישה לחומרים רבים שהעלה לפייסבוק במשך שנים, כך שכל מה שכתב, צילם, שידר וכו’, הלך לאיבוד.

גם אם הרשת החליטה להסיר את המשתמש, עדיין, לדעתי, חובתה להשאיר דף “אנדרטה” בפרופיל שלו, שבו יהיה כתוב שהמשתמש הוסר מכיוון שלא עמד בקריטריונים של “הקהילה”, ולא להעלים אותו ולהשאיר חלל ריק – האדם נעלם ואיננו, וארבעת אלפים חברים לא מבינים להיכן הוא נעלם ומאיזו סיבה. מן הסתם, חלקם בטוחים שהאדם שמשך שנים היה חבר שלהם החליט לחסום אותם, ולכן הוא נעלם מהנוף, ומרגישים פגועים. טיפת אנושיות לא הזיקה עד היום, וסביר להניח שלא תזיק גם בעתיד, וראוי לצפות לה ממי שמשמש כרשת חברתית…

מדוע רשת חברתית צריכה בכלל להעניש משתמשים, אם יש באפשרותם של אנשים שחשים מוטרדים מהם לחסום אותם? אם הפוסטים שלי או שהתגובות שלי לא מצאו חן בעיני מישהו או קבוצת אנשים חברי כת זו או אחרת, הם יכלו ללא כל מאמץ לחסום אותי, ולמנוע ממני להשפיע עת תפיסתם באופן זה או אחר.

מצד שני, אם הפוסטים של משתמש פלוני או שהתגובות של משתמש פלוני לפוסטים אינן חוקיות, הרשת החברתית יכולה להסירן ולכתוב למשתמש אזהרה, או, במידה והוא מגזים, לשלוח את הפוסטים למשטרה, על מנת לבדוק אם יש עילה להגיש נגדו תלונה, ושם המשתמש הדעתן יטופל במסגרת החוק.

יש כל כך הרבה דרכים אלגנטיות לטפל בבעיות מסוג זה, והרשת החברתית בחרה דווקא באלימות ובברוטליות ביותר, בטיעון של “מלחמה באלימות”. כמה ציני זה עוד יכול להיות.

הענשת המשתמש על ידי הרשת החברתית באמצעות השבתת החשבון, היא צעד שנוגד את הדמוקרטיה, ונוגד גם את החוק, לתפיסתי, מאחר והוא פוגע בחופש הביטוי ובחופש העיסוק, הוא פגע בפרנסתי כמרפא אלטרנטיבי כאשר ניתק אותי מקבוצה שניהלתי, שבה ישנם למעלה משבע מאות חברים ומאות פוסטים של מטופלים שמסייעים לאנשים להבין במה אני יכול לעזור להם. הצעד הזה פגע גם באנשים רבים הסובלים מבעיות בריאותיות, בכך שהוא מנע מהם לדעת על הדרכים שאני מציע לפתרון בעיות שמהן הם סובלים, ובכך הרשת החברתית שללה מכל אותם משתמשים מהם את הגישה לפתרון הטבעי למצוקתם.

אני מקווה שיקום עורך דין או משרד עורכי דין שיתמחה בתביעות פייסבוק, מכיוון שלרשת יש משאבים כבירים, והיא יכולה לעמוד בתביעות של מיליארדים, שאולי ילמדו אותה פרק בהלכות דמוקרטיה, ובסופו של דבר כולם ירוויחו.

מי ששוטט באתר הזה, מבין בוודאי שכמי שעוסק בכתיבת ספרי פילוסופיה ובריפוי טבעי של מחלות, מגבלות ומשברים בריאותיים רבים ושונים, החשיבה שלי שונה מן המקובל במובנים רבים, ודי בכך כדי לעורר אצל אנשים רבים חוסר סובלנות ואף תוקפנות, והעובדה  הורחקתי מהרשת החברתית, משמעותה שהרשת החברתית לא רוצה אנשים חושבים באופן שונה מן המקובל, ואם הם מגזימים, הם מורחקים מהחברה לצמיתות…

לעת עתה החלטתי שלא לנסות להתחבר שוב לרשת האלימה והלא סובלנית, ובמקום להעשיר אותה בתכנים ולהיות תלוי בחסדיה, כשבתמורה מחליטה להעניש אותי כשהמחשבות שלי לא עולות בקנה אחד עם האג’נדה שלה או כשכמה אנשים בעלי חשיבה מנוגדת לשלי מחליטים לעשות סיכול ממוקד, החלטתי להשקיע את האנרגיה באתר שלי, בשדרוגו, בקידומו, ובשיפורו, בתקווה שמכאן אף אחד לא יזרוק אותי.

אתם מוזמנים להצטרף ולהירשם לאתר, ולהתעדכן על שינויים, על נושאים חדשים לדיון ולשמור על קשר.


רק שנבין על מה פייסבוק השביתו לי את החשבון, בפעם הראשונה על כתבה שהייתה על אלימות של ערבים שהתפרעו בבריכת השחייה בכפר סבא, אחרי מספר מקרים שערבים התפרעו בבריכות שחייה ביישובים יהודיים, הגבתי.

אחרי את התגובה הזו נחסמתי ל 24 שעות.

בפעם השנייה נותקתי לשלושה ימים בגלל תגובה שכתבתי בהומור, על כתבה שצייד בטעות ירה באישה, מכיוון שחשב שהיא הייתה חיה…

בפעם השלישית החשבון הושבת לצמיתות, מבלי שטרחו ליידע אותי אפילו על מה. להערכתי הסיבה לכך היא קבוצה שהייתה לי בשם “מעללי הקרן“, שעסקה בפעילותה של “הקרן לישראל חדשה”, שהיא קרן התומכת בכל ארגוני השמאל בישראל, (ומדובר פה על למעלה משלוש מאות עמותות וארגונים) וממומנת על ידי מדינות אירופאיות שמן הסתם שאינן חובבות ציון, ועל ידי המיליארדר ג’ורג’ סורוס, שהוא אבי השמאל העולמי, שבמקרה או שלא, הוא גם אחד מבעלי המניות הגדולים של הפייסבוק …


הסיבה שאני מאמין שבגלל הקבוצה הזאת נחסמתי, היא שקבוצות אחרות שהיו לי בפייסבוק שרדו את ההשבתה שלי, אבל הקבוצה הזאת פשוט נעלמה כלא הייתה.

חסימה רביעית, ל 24 שעות
הפעם נחסמתי מכיוון שהגבתי לפוסט שבו היו שלוש תמונות, אחת של בגין וסעדאת, ומתחתיה כתוב “הסכם השלום על מצריים”,
התמונה השנייה הייתה של רבין ועבדאללה, ומתחתיה היה כתוב “הסכם השלום עם ירדן”
התמונה השלישית הייתה של בנימין נתניהו עם דונלד טראמפ ומתחתיה היה כתוב “הסכם השלום של ישראל ופלסטין”.
כתבתי את התגובה הבאה.

אינני ימני קיצוני בדעותיי, אין לי חלומות בל בית מקדש – ואני אפילו לא מאמין באלוהים, אך אני מגדיר עצמי כשפוי – וכאדם שמבין את החיים, ובמשך עשר שנות פעילות בפייסבוק נוכחתי לדעת שמי שמתעמת עם שמאלנים, סופו להיענש או אף שחשבונו יושבת לצמיתות. אינני יודע אם זה בגלל השקפת העולם, או בגלל שאנשים בעלי גישה שמאלנית אינם סובלים דעות שונות והם ממהרים להתלונן, והאלגוריתם כבר עושה עבורם את מה שנקרא “סיכול ממוקד”, ואין עם מי לדבר, מלבד, במקרה הטוב, עם מכונה שמכניסה אותך ללופ מתיש.

הפייסבוק לא מסירה תכנים של מכחישי שואה, מכיוון שלדעתה מדובר ב”דעה לגיטימית”, וגם אם מכחישי השואה טועים או פוגעים, זו עדיין לא סיבה שמצדיקה להסיר פוסטים שלהם או לחסום אות. גם לא מעט קבוצות שנקראו Fuck Israel, פעלו במשך שנים בפייסבוק ללא  הפרעה ולא הוסרו למרות לא מעט פניות ותלונות, אבל על מוסלמים שמתפרעים בבריכות שחייה ביישובים יהודיים וגורמים טראומות לאוכלוסייה אסור לכתוב.
מישהו אמר פוליטיקה? שמאל??? ימין??? איפה האיזון?

בזמן שפייסבוק השבית לי ללא התראה מוקדמת את החשבון, אני מקבל בקשות חברות ללא סוף מזונות בלבוש של בית זונות, ולמרות שעל כל בקשת חברות כזאת אני מדווח, האלגוריתם של פייסבוק לא רואה את זה בעייתי…

בקישור הבא תראה כמה צילומי מסך של כמה דוגמאות לבקשות חברות שאני מקבל, כולן עברו את האלגוריתם של פייסבוק, וגם אחרי שאני מדווח הם לא רואים לנכון להסיר…
ממליץ לא ללחוץ על הקישורים מכיוון שייתכן שהם יובילו לוירוסי מחשב למיניהם

בורדל פייסבוק לשרותך

רק טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *