הנזק האמיתי של משככי הכאבים…

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

מחקרים רבים שנעשו על תרופות משככות כאבים, הראו קשר בין השימוש בהן לבין בעיות שמיעה, הפלות, נזק לכבד, נזק לכליות, נזק לקיבה ואפילו למוות, אבל אנחנו רגילים לחפש את הגורם הישיר בחומר. בנוסף לנזק מפגיעת התרופות באברים פנימיים שהתרופה משפיעה עליהם ישירות, ישנו נזק עקיף שאנשים אינם מודעים לו אך הוא אינו פחות חמור, והוא הגורם העיקרי לכך שניתוחים להחלפות מפרקים הם הניתוח הנפוץ ביותר בעולם האורטופדיה.

אם אתם שואלים את עצמכם מה הסיבה לכך וכיצד ניתן להימנע מלהיכנס לתוך המערכת הזאת, חשוב שתדעו שהגורם העיקרי לזה הוא לא אחר מאשר תרופות נוגדות כאב, ולמעשה, חלק גדול מהתעשייה חובקת העולם של שתלי פרקים, חב את קיומו לזכות נטילה פרועה ובלתי מרוסנת של משככי כאבים.

לעתים, כאשר אנו סובלים מכאב שמפריע לנו לתפקד או שגורם לסבל, אנו עומדים מול הפיתוי של חיסול הכאב באופן מיידי באמצעות נטילת אספירין / פרצטמול על נגזרותיו השונות או סטרואידים למיניהם.
לפני שאנו נוגעים בכדורים, במשחות ובזריקות למיניהן, חשוב שנהיה מודעים להשלכות של השימוש בהם.

הגוף מדבר אלינו באמצעות תחושות – ולפעמים יש לו דברים חשובים לומר, וכדאי מאד שנקשיב לו, גם אם זה לא נעים או שלא מתאים לנו באותו רגע…

הכאב הוא מסר שרקמות פגועות מעבירות לתודעה, שהן נמצאות במצוקה ועליהן לנוח על מנת להשתקם, והוא נועד למנוע מאיתנו להפעיל עומס על אותן רקמות, על מנת למנוע מהן נזק. מנגנון זה בעל חשיבות עצומה ליכולת השיקומית שלנו.

שימוש במשככי כאבים על מנת לנטרל את התחושה, אכן ישפר את הרגשתנו במישור המיידי, אך מאחר ואנו בעצם אוטמים את התודעה למסרים שהגוף מעביר שהוא זקוק למנוחה על מנת להשתקם, נמשיך להפעיל על הרקמות השחוקות לחץ מבלי להתחשב במצבן. בכך אנו גורמים להגברת השחיקה, וככל שהנזק גדל, נזדקק למינון גדול יותר של משככי כאבים, עד שבשלב כלשהו הסחוס נעלם והמפרק נשחק – ואין מנוס מהשתלות מפרקים.

בשנים האחרונות החלפת מפרקים כמו ירך או ברך למפרקי טיטניום הפכה להיות דבר שבשגרה, ומערכת הבריאות שלנו עסוקה בלהחליף לאנשים את המפרקים בשתלים.

על מנת להתגבר על הכאב באמצעים טבעיים, ראשית, עלינו להבין את מהותו ולרפא אותו. לעולם אין להתנגד לכאב / לנסות להתרגל אליו, או לפעול על כאב, בהפעלת לחץ או בתנועה.

כמטפל שראה אינספור מקרים שהאדם המחונך לחשוב באופן נורמלי יגדיר כ”נסים”, כולל ריפוי של שחיקת סחוסים ומפרקים, אני ממליץ בלב שלם במקרים של כאב מכל סוג שהוא, לנסות טיפולי הילינג או רייקי, לפני שפונים לפתרונות פולשניים ורעילים שמציעה הרפואה. בכל מקרה, זה לא יכול להזיק.

ממש כמו טיפולים תרופתיים, טיפולי הילינג ורייקי מפחיתים את כאב באופן משמעותי ובמקרים רבים מעלימים אותו, אבל ההבדל העצום הוא שבזמן שטיפולים רפואיים מכהים תחושה ופועלים נגד הגוף, הפגת הכאב מטיפול רייקי היא תוצאה ישירה של ריפוי ושל שיפור במצבו של הגוף כתוצאה משיקום טבעי .

https://www.mako.co.il/health-news/local/Article-084335891b68e41006.htm

————————————————————

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.


ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר. טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כל הזכויות שמורות למחבר

מחקר חדש גילה קשר בין נטילת משככי כאבים בהריון לסיכון לאוטיזם ביילוד

 

Comments (2)

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) Reply

  משככי הכאבים גורמים לתופעות לוואי ולנזקים שאין להן פתרון בשום דרך. החברה המייצרת היא המרוויחה הבלעדית ממכירת משככי הכאבים ו.
  אני סבלתי משחיקת סחוס ביד והגעתי לאיל לטיפול רייקי לאחר שכל התרופות שקיבלתי מלנד תופעות מלוואי וכאבי תופת לא עזרו במאומה. הטיפול ברייקי שניתן ע”י איל הנפלא באדם ריפא אותי לחלוטין ולא הייתי צריכה לנתח.
  איל תבורך ויישר כוח!

  4 במרץ 2017 at 13:03
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) Reply

  יישר כוח איכולה רק להוסיף ולומר שהגעתי לאיל כיון שלא יכולתי ללכת בגלל כאבים שטפי דם ורגלים נפוחות כתוצאה מאי ספיקת דם לורידים ולאחר הטיפול הראשון התחלתי לדרוך והנפיחות ירדה והתוצאה הסופית שאני הולכת ודורכת כאילו לא היה דבר מעולם. איל אתה מלאך בטיפולך וביחסך לכל אדם באשר הוא אדם

  4 במרץ 2017 at 13:38

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *