מיתוס השפעת

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

 ווירוס השפעת – אין חיה כזו

קרוב לוודאי שמעת לא פעם את הטענה הלעוסה, שמחלת השפעת היא תוצאה של וירוס המשתנה ללא הרף.
סליחה, טעות… שלא לומר שקר – או הטעיה, שמאחוריה עומדים גורמים כלכליים מושחתים…

שלא כפי שחינכו אותנו להאמין, מחלת השפעת אינה תוצאה של ווירוס או חיידק, והנימוק הראשון להצדיק את הטיעון הוא שאילו השפעת הייתה מתפתחת כתוצאה מווירוס, הרי שהיינו סובלים ממנה גם בחודשי הקיץ, מאחר והווירוס לא יחדל מניסיונותיו להתפתח ולהרוס רקמות בתקופת הקיץ.

האמת היא שמחלת השפעת שייכת לקבוצת מחלות שאנו מכנים “מחלות אנרגטיות”, המתפתחת כתוצאה מהפרת האיזון החמקמק ביותר בגוף, שהוא איזון החום – או איבוד היציבות של רמת האנרגיה באברי גוף שונים, הקורה בעיקר בחורף ובזמנים בהם מזג האוויר אינו יציב, כמו גם במקרים של שימוש בלתי אחראי במזגן המופעל על קירור יתר.

גוף מאוזן בעל מנגנון חיסוני תקין, באופן טבעי בנוי להתקיים בסביבה מורכבת בה מצויים מזהמים רבים ושונים, ולהתמודד אתם בלא בעיות מיוחדות. פגיעה במנגנון החיסוני מעמידה את הגוף במצב רגיש ופגיע, ואחד מן הגורמים הפוגעים בפעולת המנגנון החיסוני, הוא התקררות – או איבוד איזון החום של הגוף.

עד לפני כארבעה עשורים, המושג “מחלת השפעת” לא היה נפוץ והרבו להשתמש בשמות ‘התקררות’ – או ‘הצטננות’, המעידים על התייחסות של בני אדם בעלי ראייה יותר טבעית (בתקופת ה”טרום אמונה עיוורת במדע”), אל איבוד החום – כגורם המחלה כפי שאסביר מיד.

ככל שהכלכלה השתלטה על המדע ועל הרפואה, משעמדו חברות התרופות ואנשי המחקר והמדע על כך ששמירת חום הגוף על ידי סוודר, שמיכה עבה או תנור חימום אינו עניין המייצר רווחים, הוחלף שם המחלה מ”התקררות” ל”שפעת”, וההתייחסות אליה השתנתה לחלוטין, ועובדה שהיום כבר לא משתמשים במושגים כמו “התקררות” – או “הצטננות”, אלא מיד כשמתחילים התסמינים המצב מוגדר כ”שפעת”.
השם החדש והמסתורי שהושאל לווירוס מומצא, יוצר את הרושם שהמחלה היא מעין מגיפה המתפרצת בשל נגיף אלים ההולך ומתחזק, מקביל לרגישות הגדלה והולכת של האוכלוסייה להפרת איזון האנרגיה, בשל אורח החיים המלאכותי ושינויי האקלים המאתגרים את גופנו, ומכיוון שהתרופה אינה יעילה, עוסקים אנשי הרפואה והמדע כל העת בפיתוח תרופות וחיסונים חדשים ל”מוטציות” השונות של הווירוס.

מאפיינים של ההתקררות, הם בעיקר ירידה של חום הגוף, חולשה כללית (חוסר אנרגיה), תחושת קור, כאבים בשרירים, ליקויים בתפקוד הכללי – ותסמינים כמו נזלת, דמעות, ועיטוש, שעל מהותם נעמוד בהמשך.

בשלבים מאוחרים של ההתקררות, מופיעה עלייה בחום הגוף, בשל העובדה שהירידה ברמת חום הגוף במהלך ההתקררות פוגעת בתפקוד המנגנון החיסוני, ומאפשרת לחיידקים שונים להתרבות, ומהווה פתח להשתלטות מיקרואורגניזמים הגורמים מחלות וסיבוכים רבים ושונים לרקמות שונות בגוף.

המקומות המועדים להתפתחות זיהומים ודלקות הן בעיקר רקמות רכות החשופות לעולם החיצוני, כמו דרכי הנשימה, עיניים ואוזניים, הלוקים תדיר בדלקות במצבי התקררות, בשל היותן חוליה חלשה המקשרת בין הסביבה הפנימית – היציבה והמוגנת, לעולם החיצוני. התקררות חמורה יותר תגרום להתפתחות דלקת ראות, דלקת שריר הלב או דלקת קרום המוח ועלולה להביא למוות ממה שהרפואה מגדירה כ”סיבוכי השפעת” / “קריסת מערכות” , ולעתים ממה שמוגדר כ”חיידק טורף”.


תסמיני השפעת

הנזלת;

שלא כפי שרבים חושבים, הנזלת אינה הפרשה דלקתית – או מוגלה העשויה מחיידקים ומזהמים שונים.

הנזלת המלווה את מחלת השפעת, היא חומר רירי, המיוצר על ידי הגוף במכוון, ומופרש דרך דרכי הנשימה במטרה ללכוד חיידקים, וירוסים, וזיהומים שונים המצויים באוויר, על מנת להיפטר מהם עוד לפני שהם פולשים לגוף.

הנזלת היא אמצעי חירום להתגוננות שהגוף מפעיל בשעה שתפקוד המנגנון החיסוני ליקוי, בתנאים שכושר ההתמודדות של הגוף עם גורמים סביבתיים שונים, איננו מיטבי.

אנו נתקלים בתופעת הנזלת – שבהיבט המהותי זהה לנזלת של השפעת, גם בתגובת הגוף לאלרגנים וחומרים שונים שהגוף רגיש אליהם.

הגוף יוצר את ההפרשות הריריות מדרכי הנשימה ואת הדמעות מהעיניים, כאשר בסביבה ישנם גזים, חומצות או חומרים שהוא מתקשה – או אינו יכול להתמודד עמם. בין אם הסיבה לקושי בהתמודדות היא ירידת הטמפרטורה של הגוף – או כשל של מנגנון כלשהו (חוסר אנזים – או כשל של מנגנון האמור לתת מענה לאותו גורם סביבתי), המתבטא באלרגיה.
מטרת הגוף בהפרשת הנזלת, להדביק את החומרים השונים שאנו נושמים, לשכבה הרירית, על מנת למנוע מגורמי מצוקה שונים לחדור אל הסביבה הפנימית – ולגרום להתמודדות ולנזקים פנימיים.
אל תתבייש לקנח…

במידה ואנו מניחים לאותה שכבה רירית להתקיים – ואיננו מייבשים אותה באמצעות תכשירים שונים, מכיוון שהיא כבר מכילה חיידקים, ווירוסים וזיהומים שונים המצויים באוויר, הרי שאין שום טעם להכניס אותם פנימה על ידי משיכות.
המשיכות באף גורמות לחומר הרירי – על הזיהומים השונים שנלכדו בו, לעלות אל הסינוסים, להצטבר שם, ולגרום להתפתחות דלקת הסינוסים (“סינוסיטיס”).

במידה והנזלת כהה או ירוקה, סביר להניח שהיא תוצאה של מוגלה המצטברת בגלל דלקת בדרכי הנשימה או בסינוסים, ואז חשוב לטפל בזה כמו בדלקת.

העיטוש;

בדומה לנזלת, העיטוש הוא מנגנון נוסף הנכנס לפעולה כאשר אנו מקוררים – או כאשר אנו מצויים בסביבה בה ישנם כימיקלים או מיקרואורגניזמים, שגופנו רגיש כלפיהם.

בשעה שתפקוד המנגנון החיסוני לקוי, הגוף דוחה מזהמים שונים, שבימים כתקנם אינם מהווים עבורו בעיה, ומסלק אותם באמצעות העיטוש. שימוש במנגנון העיטוש, בין אם במקרי התקררות – ובין אם כתוצאה מרגישות לאלרגנים שונים המצויים בסביבה, נועד לנקות את דרכי הנשימה מאותם גורמים, על מנת שלא לאפשר להם לחדור לגוף ולהביא להתמודדות ולתגובות לא רצויות.

כאשר העיטוש או הנזלת – מופיעים תדיר בתגובה לירידת טמפרטורת הסביבה, ראוי להתייחס אליהם כאל תסמינים של רגישות לקור, שככל שמנגנוני שימור האנרגיה מאבדים מחוזקם ומיעילותם, עלולה להגיע לממדים של אלרגיה.

הדמעות;

לדמעות המופרשות מן העיניים במהלך השפעת – או בתגובה אלרגית, יש מהות דומה.
בהפרשתן, הגוף מנקה את רירית העיניים על מנת למנוע מחיידקים, וירוסים – ואלרגנים שונים, לחדור מבעדן לסביבה הפנימית ולגרום לדלקות בעיניים – ולמנוע התמודדויות מיותרות מהמנגנון החיסוני, המצוי במצב מעורער ממילא.
_____________________________________________________________________

חשיפת הגוף לטמפרטורות סביבה נמוכות, בשלבים הראשונים מתבטאת בהתקררות קלה שחולפת לאחר מנוחה ואיזון חום. ככל שתהליך התקררות מתמשך לאורך זמן ומנגנונים פנימיים מאבדים חום – ויורדים אל מתחת לטמפרטורת השאיפה לבעירה, גדל הקושי להחזיר אותם לאיזון. בתהליך איבוד החום, משלב בו כמות חום הגוף יורדת אל מתחת לטווח השאיפה לבעירה, הולך וגדל הקושי של הגוף לקיים את חילוף החומרים (להלן-הבעירה) ולהשיב את איזון החום הנחוץ לשם תפקוד תקין של המערכות השונות.

ככל שה”קור חודר”, כלי דם באברים פנימיים מתכווצים בהדרגה, ומביאים את אותם אברים למצב של אי -ספיקה הפוגע בתפקודם. יכולתם התפקודית נפגעת – ומצבם הבריאותי עלול להוסיף ולהידרדר בשל זרימת הדם הלקויה, אותם אברים רגישים להתפתחות דלקות, ואנו עלולים ללקות בדלקת ראות, דלקת שריר הלב, דלקת קרום המוח, דלקת בדרכי השתן וסוגים אחרים של דלקות.

עם ההידרדרות התפקודית של מנגנונים פנימיים, ככל שתהליך איבוד החום מתמשך, הדרך לקריסת מערכות ולחוסר תפקודן – ואף למוות, קצרה.

חשוב שתדע שאת כל סיבוכי השפעת ניתן לרפא בטיפולי רייקי, ביעילות ובמהירות – ללא תופעות לוואי וללא סיבוכים מיותרים.


האם מחלת השפעת מדבקת

מקובל להאמין שהשפעת נגרמת בשל ווירוס – ולכן קיימת פאניקה של הידבקות סביב אנשים חולים.

האמת היא שמחלת השפעת אינה מחלה מדבקת.

מה שגורם לנו לחשוב ואף להאמין שהשפעת אכן מדבקת, זו העובדה שהיא פוגעת בקבוצות אנשים שמתקיים ביניהם קשר מתוקף זה שהם מצויים בסביבה שבה הטמפרטורה נמוכה.

ההתייחסות אל השפעת כאל מחלה מדבקת, נובעת מן הנטייה של כולנו, למצוא את האשם בכל בעיה בחומר, בחיידק או בווירוס, ולכן, באופן טבעי, אנו מפנים את האצבע המאשימה לכיוון אלו שגופם רגיש יותר להפרת איזון האנרגיה, ומכאן שהם הראשונים לאבד את איזון האנרגיה – וללקות במחלה.

הבנה זו, ממחישה שהיסטריית השפעת (כמחלה מידבקת) מיותרת… ככל שנעשה לשמור על חום גוף מאוזן ועל רמת אנרגיה חיובית, פחותים הסיכויים שנסבול מן המחלה – גם אם נבוא במגע יומיומי עם חולים, נתחבק ונתנשק אתם.

מכיוון שהגורם העיקרי להתפרצות מחלת השפעת הוא השיבושים לכיוון השלילי באיזון האנרגיה של הגוף בעונות המעבר ובחורף, הנגרמים כתוצאה מחוסר היציבות של מזג האוויר ומירידת הטמפרטורה של הסביבה, נוכל למנוע אותה ככל שנהיה מודעים להשפעת הסביבה, וקשובים וערניים למסרים שגופנו מעביר לתודעתנו באמצעות התחושות.
הווי אומר, נימנע ככל האפשר מחשיפה לקור ומהפרת איזון אנרגיה לרמות שליליות, נהיה מוכנים בעונות המעבר לקראת שינויי מזג האוויר. נתלבש בהתאם, נתכסה בהתאם, ונשמור על חום הגוף מאוזן, תוך הסתגלות הדרגתית לשינויים בטמפרטורות של הסביבה.

ככל שאנו יותר מודעים לצורך הקריטי של הגוף להתקיים באיזון אנרגיה, ישנה סבירות גדולה יותר שנגיב באופן טוב יותר להפרת איזון האנרגיה ולירידת הטמפרטורות. כך, נסבול פחות ממחלות רבות ושונות, המתפתחות כתוצאה מהפרת איזון האנרגיות שבין הגוף לבין הסביבה.

כאשר אתה חש את השפעת מתחילה (בצורת התקררות), תוכל לנקוט בצעדים שירחיקו ממך את המחלה – ואף יזרזו את ההחלמה:

ככל שתבין את המחלה, תוכל להחלים ממנה במהירות יחסית, ולהימנע מסיבוכיה ללא תלות בטיפולים תרופתיים גם כאשר אתה כבר בתוך השפעת, באמצעות תגובה נאותה.

סיכויי ההחלמה ללא סיבוכים מן השפעת תלויים במידה הרגישות וההקשבה של כל אדם ואדם לגופו, והם גדולים ככל ששלבי המחלה מוקדמים:

בתקופה של תחילת המחלה – כמו גם בסופה, איזון האנרגיה של הגוף שברירי. הימנע מלהיתקל בתחושות המבשרות על איבוד חום – גם ברמה של חוסר נוחות קלה (סימפטומים כמו צמרמורות, עור ברווז וכד’).

נסה לישון לילה אחד – או מספר לילות, לבוש ומכוסה היטב. אל תתבייש לישון עם סוודר ועם גרביים עבות. חום הגוף המצטבר בתוך הכיסויים חודר במשך הלילה באטיות אל הרקמות הפנימיות השונות, ומשיב להן את איזון האנרגיה הנחוץ לשם קיום השאיפה לבעירה, וחזרה לתפקוד תקין.

  • שמור על חום גוף ברמה חיובית כל הזמן – הימנע מתחושת הקור.
  • נסה לישון מוקדם. בלילה טמפרטורת הגוף יורדת, והירידה שלה ביחד עם ההתקררות של הסביבה מסכנים את בריאותנו. במידה ואתה רגיל לישון מאוחר, נסה ללכת לישון לפני שאתה קורס למיטה – שזה שלב שבו שטמפרטורת הגוף יורדת.
  • הימנע מפעילות גופנית עד כמה שאפשר! במצב של רמת אנרגיה נמוכה, הגוף זקוק לכל האנרגיה שהוא מסוגל לייצר על מנת להשתקם מהפרת האיזון – ולהלחם בגורמי מחלות שונים.
  • הימנע ממשיכות באף, ועזור לגוף להיפטר מן הליחה באמצעות ממחטה – או ממחטת נייר.

שתה מים ככל האפשר, והמעט בדיבור, על מנת שלא לגרום למיתרי הקול ולגרון לאבד אנרגיה – ועקב כך, להביא אותם לרגישות גבוהה להתפתחות דלקת.

גם במצבים קריטיים של קריסת מערכות בשל סיבוכי השפעת, כל זמן שהנזקים אינם בלתי הפיכים, סביר להניח שניתן יהיה לרפא את החולה באמצעות שאיבת דמו במתקן דיאליזה – והזרמתו חזרה לגופו, תוך חימומו בהדרגה עד לרמה גבוהה של איזון חיובי, שתאפשר לו להתייצב על מידת החום התקינה – הנחוצה לשם קיום השאיפה לבעירה.


כשהחום עולה

להווי ידוע, שגוף האדם מהווה מושבה ענקית. עולם מיניאטורי המקיים מגוון עצום של מיקרו אורגניזמים (יצורים מיקרוסקופיים – חיידקים, ווירוסים, פטריות וכדומה), שמספרם גדול ממספר בני האדם החיים על פני האדמה.
חלק בלתי מבוטל מהם, חי עם הגוף בסימביוזה (דו-קיום תוך הפקת תועלת הדדית), ואף מקיים תפקידים מוגדרים וחיוניים. באותה מערכת גדולה ומורכבת הנקראת ‘גוף האדם’, ישנם חיידקים המייצרים ויטמינים, ישנם חיידקים הנחוצים לתפקודי מערכת העיכול, ישנם חיידקים שנוכחותם בגוף מגרה את המנגנון החיסוני – וחיידקים חיוניים השומרים על איזונים שונים, בלעדיהם הגוף לא יוכל לתפקד ולהתקיים באופן תקין.

באופן נורמלי, גוף בריא ומאוזן, מתקיים תוך שמירה מתמדת על איזון עדין עם כל המיקרו-אורגניזמים המצויים בסביבתו. האיזון המופלא מתאפשר הודות לתקינות המנגנון החיסוני, הפועל כל העת לדיכוי אלו המאיימים להתרבות, ולהפר את האיזון הנחוץ לשם קיום בריא.

עליית חום הגוף, היא מנגנון חירום המשמש את הגוף על מנת לדכא התרבות וירוסים וחיידקים, בכדי למנוע ריבוי יתר כאשר תפקוד המנגנון החיסוני לקוי מסיבה זו או אחרת, או שבמידה ומתקיימים בגוף תנאים המאפשרים לאוכלוסיית המיקרו-אורגניזמים, להתרבות מעבר לפרופורציה החייבת להישמר לשם תפקוד תקין.

החיידקים והווירוסים החיים בגוף, בנויים להתקיים, לתפקד – ולהתרבות באופן אופטימלי בטמפרטורה של 37 מעלות צלסיוס, הנחשבת לטמפרטורת הגוף התקנית. זוהי טמפרטורת הסביבה הטבעית שלהם, ולמזלנו גם הטמפרטורה בה מרכיבי המערכת החיסונית מתפקדים ופועלים באופן אופטימלי.

גוף מאוזן, שהמנגנון החיסוני שלו פועל ביעילות, מקיים רמת אנרגיה תקינה – ומווסת את אוכלוסיית המיקרו-אורגניזמים שבו, באמצעות מרכיבי המנגנון החיסוני (כדוריות דם לבנות / נוגדנים וכו’).
במידה ובשל הפרת איזון כלשהי ( לדוגמה: איזון החום – או איזון הסוכר), החיידק – או הווירוס, מצליח להתרבות לרמה שהגוף אינו מסוגל לווסת באמצעות מרכיבי המנגנון החיסוני. החיידק מייצר חומצות ופסולת הגורמים לזיהום ולהרעלת הגוף. בשלב זה, הגוף משתמש במנגנון האצת קצב חילוף החומרים תוך חיזוק הבעירה, על מנת להעלות את רמת האנרגיה – ו”לבשל” את החיידק.

ככל שחום הגוף עולה מעל לטמפרטורה הנורמלית, בה מותאמים המיקרואורגניזמים לתפקד, כתוצאה משינוי טמפרטורת הסביבה, חלק מהם מת – ויכולת ההתרבות של אלו הנותרים בחיים, נפגעת. כך, צמיחתם מדוכאת – ומבוקרת על ידי חום הגוף.

הטכניקה של העלאת החום לצורך מניעת התרבות חיידקים והיווצרות זיהום, באה לידי ביטוי גם במקומות ספציפיים בגוף. בדלקות המתפתחות בפצעים פתוחים, הגוף מאיץ את קצב חילוף החומרים באופן נקודתי, ומעלה את רמת החום סביב הפצע – או באזור המודלק, מתוך מטרה דומה. דיכוי התרבות חיידקים על מנת למנוע מהם לחדור לסביבה הפנימית – ולגרום נזקים למקום הרגיש.

כמו בדוגמת החום, שבה הרפואה הממסדית נלחמת בתסמיני המחלה – ולא בגורם המחלה, גם במלחמה בנזלת, אותו דפוס חסר ההיגיון חוזר על עצמו.
פיתוח תכשירים מייבשים או מונעים את הנזלת, ושימוש תדיר בהם, מביא לידי כך שגם מנגנון הגנה טבעי זה מדוכא ונפגע, בזמן שבלעדיו הגוף נותר חשוף לגורמים חיצוניים במצב שברירי, עירום ממנגנוניו הטבעיים.

הבנת מנגנון החום, מבהירה שזהו מנגנון הגנה חשוב, בריא ומועיל, שיש לשמר על מנת לאפשר לגוף להתגונן מזיהומים.
החום עצמו איננו המחלה שיש להלחם בה ולדכא אותה – להפך, כאשר החום עולה, רצוי לשמור עליו עד כמה שאפשר – ולאפשר לו לעשות את עבודתו. לשם כך יש לתת לגוף מנוחה ככל האפשר מכל פעילות הדורשת אנרגיה – ואף רצוי לסייע לחום הגוף, ולהזיע מתחת לשמיכה חמה.

ההתייחסות אל החום הגבוה כאל מחלה שיש לטפל בה, מביא את האדם לעשות שימוש יתר בתרופות מורידות חום באופן מלאכותי, הגורמות לכך שמנגנון חיוני זה של הגוף, אינו מבצע את עבודתו באופן מספק על מנת להשתמר.

ככל שנמשך דיכויו של מנגנון זה, כמו רבים אחרים, סביר להניח שגם הוא ילך ויתנוון. במקביל, מדכאה ומנוונת הרפואה את המנגנון החיסוני של הגוף, באמצעות מתן יתר של תרופות אנטיביוטיות, הגורמות לדיכוי ולירידה ברמת הפעילות של מנגנון זה.

על מנת להפחית ככל האפשר את התלות בעזרים חיצוניים ובתרופות שונות – ולשמר את תפקודו העצמאי של הגוף, עלינו לאפשר לו להפעיל את מנגנוניו ככל שמתאפשר.


הגישה הרפואית לגבי השפעת

מידע זה הוא חלק מתוך ההשקפה המובאת בספר “(י)סודות הבריאה“, שהוא השני בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך“, העוסק בהבנת החיים כאנרגיה.

card_reiki

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

—————————————————————————————————————————-

ריפוי טבעי למחלות החניכיים

דברים שלא תשמע מהרופא שלך

(י)סודות הבריאה

(י)סודות הבריאה

—————————————————————————————————————————-

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.
טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.