מפליץ הרבה? אולי הגוף מנסה לומר לך משהו

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

אני רוצה לשפוך מעט אור על המושג “פלצנות”, שאנו משתמשים בו בצורה אינטואיטיבית  מבלי לרדת לסוף משמעותו.
המושג “פלצנות” מביע הגזמה.

ישנם שני סוגי פלוצים: אלו עם הריח ואלו בלי הריח, שניהם תוצאה של בעירה לא סדירה במערכת העיכול, אבל מכיוונים שונים.

כאשר אנו אוכלים בצורה מתונה, מבלי להגזים, מערכת העיכול שלנו עובדת ביעילות מבלי לייצר גזים בתהליכי חילוף החומרים.

הגזים נוצרים במערכת העיכול בין אם אנו עולים במשקל – ובין אם אנו יורדים במשקל באופן חד.
הפלוצים עם הריח הם תוצאה מכך שאכלנו יותר מדי והמשקל שלנו בעליה (אנחנו משמינים), וזאת אומרת שהגזמנו לכיוון הלא נכון. הסיבה לכך היא שבמצבים של אכילת יתר, מערכת העיכול מייצרת גזים בזמן שהיא מעכלת את המזון הכולל תבלינים וחומרי ריח המעניקים לפלוצים ניחוחות שונים.

לעומת זאת, במצבים שבהם איננו אוכלים אלא הגוף שורף שומנים במהירות ומאבד משקל, כמו במצבים דיאטה או בצום משולבים בפעילות גופנית, הגזים שנוצרים משריפת שומנים שאין להם טעם או ריח, יש בעיקר אוויר, ולכן לפלוצים אין ריח.

בתקופות שבהם המשקל שלנו יציב ואיננו אוכלים יותר מדי או צמים, מערכת העיכול פועלת באופן יציב ויעיל ואינה מייצרת גזים.

אם אתה רוצה להבין את היווצרות הגזים בתהליכי הבעירה של העיכול, חשוב על נר בוער. כל עוד לנר יש משאבים כמו חמצן, שעווה וטמפרטורה נוחה, הנר מחמצן את השעווה ובוער ביעילות וביציבות, מבלי לייצר עשן, אך אם הטמפרטורה יורדת באופן קיצוני, או אם החמצן מידלדל או השעווה נגמרת, הנר מתחיל לייצר עשן.

אותה תופעה קורית גם במנועי בעירה פנימית במכונית, כאשר כמות החמצן שהמנוע מקבל אינה מתאימה, הבעירה תשתבש והמנוע יתחיל לייצר עשן, ולכן, על מנת שהרכב לא יפלוט עשן, יש לכוון את ריכוז החמצן.

המושג פלצנות שאול מהאכילה, אך אנו משתמשים בו באופן אינטואיטיבי כדי לתאר הגזמה בכל תחום שהוא. והמסר שמאחוריו הוא לא להגזים ולהסריח, אלא לעשות דברים בטעם.

אגב, לאימהות שילדיהם סובלים מגזים והן לא מבינות למה ודוחפות להם תרופות נגד הגזים, אתן כנראה דוחפות להם יותר CC ממה שהם צריכים, ובכך גם מעמיסות על מערכת העיכול של התינוק ועל הדרך גם גורמות לו לנטייה להשמנה שהוא יסבול ממנה כל חייו. זו הסיבה שתינוקות שיונקים סובלים פחות מגזים מאשר תינוקות שניזונים ממזון תעשייתי, שבזמן שבהנקה הילד מקבל את כמות המזון שהוא צריך, במזון תעשייתי אפשר לדחוף לילד כמה CC יותר כדי שחלילה לא יהיה רעב ושיישן טוב…

לאימהות שלילדיהם יש גזים – אתן כנראה דוחפות להם יותר CC ממה שהם צריכים, גם מעמיסות על מערכת העיכול של התינוק ועל הדרך גם גורמות לו לנטייה להשמנה שהוא יסבול ממנה כל חייו.
חשוב שתהיו ערניות. רוצים להתעמק מעט בתהליכים אנרגטיים בזמן של שינוי משקל – קראו את הטיפ “דיאטה קסאח והמשקל לא זז”

במידה ואתה מעוניין להתעמק בהבנת הגוף כיישות אנרגטית והבנת תפקודן של המערכות השונות במימד האנרגטי, הנושא נדון לעומק בספר “(י)סודות הבריאה”.

card_reiki


טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם בטוב, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.


ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר.

טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *