לא מתחברים למכונת ההנשמה

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

מתכוננים לעבור ניתוח או להיכנס לאשפוז מסיבה כלשהי???

בימים אלה, כשהמדינה מחפשת עוד ועוד מכשירי הנשמה על מנת להנשים את חולי הקורונה, תרשו לי, בצניעות, לומר את דעתי, שהיא לא פוליטיקלי קורקט, אך היא עשויה לחסוך מכם ומיקיריכם הרבה מאד סבל מיותר – ואולי גם להציל חיים:
לפני שנכנסים לבית החולים או לחדר הניתוח, חותמים על כך שבמידה והמצב מסתבך – לא מתחברים למכונת הנשמה. נשמע הזוי אך מיד אסביר את הדברים באופן ברור!
כמטפל, יוצא לי מפעם לפעם להגיע לטיפולים במחלקות טיפול נמרץ בבתי חולים, ומה שאני רוצה לומר לכם זה שמכונת הנשמה הורגת יותר מאשר מצילה חיים.

נכון שחונכנו לחשוב שמכונת הנשמה היא פריט חיוני ומציל חיים, אבל בפועל, אנשים שמחוברים אליה עוברים ייסורי גיהינום, ובמקרים רבים נפטרים, להערכתי מהסבל ומהנזק הנגרמים ממכונת ההנשמה.

במקרים שונים אם הגוף נחלש או מסיבות שונות של שיקול דעת, הרופאים מחברים את החולה למכונת הנשמה “ליתר בטחון”, על מנת לתמוך בריאות ובנשימה. לשם כך פותחים פתח בגרון שנקרא “טרכאוסטומיה” (“פיום קנה” בעברית), שבו שמים טבעת פלסטיק שנקראת קאנולה, שתמנע את סגירת הפצע, ואליו מחברים את הצינור של מכונת ההנשמה.

הבעיה היא שהפולשנות הכרוכה באותו חור בגרון, מהווה התמודדות עצומה עבור הגוף הנמצא ממילא במצוקה.

מספר חסרונות של מכונת ההנשמה :

המכונה פועלת בקצב אחיד בלי שום קשר לצורך של הגוף, המשתנה מנשימה לנשימה, ובכך מעלה את רמת המצוקה והסבל.

לעתים הרופאים מעשירים את האוויר שחודר אל הריאות דרך הטרכאוסטומיה בחמצן, אלא שהאוויר שמועשר בחמצן קר מאד, וקיימת סכנה מיידית לקריסה של הריאות שתתבטא בדלקת ריאות שתחמיר במהירות, ומכאן המצב עלול להסתבך לקריסת מערכות שעלולה להוביל להשתלת ריאות או לטיפולים אגרסיביים אחרים, ובמקרים קיצוניים גם למוות.
באופן טבעי, האוויר שאנו נושמים עובר דרך הסינוסים, שבהם הוא מתחמם ועובר סוג של התאמה, כך שהריאות מקבלות אותו מבלי שהוא גורם להן נזק.

בנוסף, ריכוז גבוה מהטבעי של חמצן בריאות עלול לשרוף אותן או לצלק אותן, ולגרום להן נזק בלתי הפיך.
מכונת ההנשמה מחמירה את הנזק לריאות כאשר היא דוחפת חמצן לריאות שהן ממילא פגועות ואינן מסוגלות לספוח את החמצן, וקיימת סכנה שהחמצן ישרוף את מה שנותר מהריאות ויעצים את הנזק.

מכונת ההנשמה מחלישה את הגוף ופוגעת ביכולת שלו להתמודד עם המחלה שבגללה מלכתחילה הוא חובר אליה, מכיוון שבמקום שהגוף יפנה את המשאבים להתאוששות, הוא עסוק בניסיונות לרפא את הפצע שנפתח לו בגרון ולהתמודד עם הנזקים הנגרמים מהפציעה ומהחמצן המוחדר לו.

הפצע הפתוח  בגרון גורם לכך שכדי למנוע חדירה של חיידקים וזיהומים דרכו, הגוף מפריש כמות עצומה של ליחה, ולכן, כל חצי שעה או שעה הצוות הרפואי נאלץ לחבר סקשן, שהוא צינור השואב את הליחה על מנת למנוע מדרכי הנשימה של החולה להיסתם ולאפשר לו לנשום.

פעולת השאיבה שבה הצינור מוחדר לגרון ומשוטט שם על מנת לשאוב את הליחה, גורמת לחולה סבל עצום, ועלול לגרום לזיהומים.

החור של מכונת ההנשמה בגרון אינו מאפשר לחולה לדבר, ומכיוון שהחור והצנרת המחוברת אליו גורמים לו סבל רב, הוא באופן אינסטינקטיבי מנסה לנתק אותם. על מנת שלא ימשוך את הצינורות, קושרים את ידיו למעקה של המיטה, ואם הוא משתולל הוא מקבל דרך האינפוזיה תרופות הרגעה שגם להן עלולות להיות השפעות לא רצויות העלולות להתבטא בהחמרת המצב.

ככל שההנשמה נמשכת זמן רב יותר, מכונת ההנשמה המחדירה באופן מכאני את האוויר אל הריאות, מנוונת את הסרעפת, ומכאן שגם אם היא מועילה במידה כלשהי, אחרי שימוש ממושך בה האדם נותר עם סרעפת מנוונת ועם יכולת נשימה מאד מוגבלת.

לסיכום, לדעתי אם הגוף מסוגל לשרוד עם מכונת ההנשמה, רוב הסיכויים שהוא ישרוד גם בלעדיה, רק בלי הטראומה של הטרכאוסטומיה על כל מה שכרוך בה, ובמקום לחתוך אותו ולהזרים לו אוויר ממכונה שבחלק גדול מהמקרים מחסלת אותו סופית – או משאירה אותו בחיים אבל במקרים רבים עם נזקים קשים, מוטב לתמוך בו ולחזק את המערכות שלו.

במקום להגיע לאמצעים המכניים והפולשניים, נסה גישה אחרי לפני ההידרדרות – והשתמש בטיפולים הוליסטיים כמו רייקי או הילינג, וישנם סיכויים מוחשיים שתצליח להימנע מהניתוח. גם אם עברת את הניתוח, טיפולים אלו יחזקו את הגוף מבלי לגרום לו נזק ויזרזו את השיקום.

ולשם הבהרה, אינני רופא. אני כותב את הדברים מניסיון אחרי מספר פעמים שטיפלתי במאושפזים בטיפול נמרץ – ולצערי, ראיתי את הסבל שגורמת מכונת ההנשמה ולאן זה מוביל.

הדברים המובאים כאן מביעים את הגישה שלי ואת דעתי האישית, ומתבססים על ניסיוני ועל חוויותיי מתחום הריפוי. זכותכם לאמץ וזכותכם לפעול בכל דרך שבה אתם מאמינים. מי שמזדהה מוזמן לשתף, על מנת למנוע מיקיריו טיפולם הרסניים הגורמים סבל עצום ובמקרים רבים גורמים למוות…
כמי שמטפל בהילינג מזה למעלה מעשרים שנה, לצערי הרב, בדרך כלל מגיעים אליי אנשים שהרפואה כבר לא יכולה לעזור להם יותר, ואחרי טראומות קשות שנגרמות מטיפולים פולשניים, גם יכולת הריפוי הטבעי כבר מוגבלת.

אני מזמין אתכם לנסות טיפולי הילינג כשמתחילים הכאבים, הרבה לפני שפונים לתהליכים פולשניים, ורוב הסיכויים שלא תזדקקו לטיפולים רפואיים.

עכשיו גם הרופאים מודים :

ולכתבה עצמה : 
היו בריאים וטובים.
שתהיה לכולנו שנה טובה של בריאות, של אושר, שלום ושלווה ושל צמיחה רוחנית.

————————————————————————————————————

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

————————————————————————————————————

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר. טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כל הזכויות שמורות למחבר

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *