כמה מילים על מחלת הסרטן בעולם פוליטיקלי קורקט

מחלת הסרטן, שלא כפי שחינכו אתכם להאמין, אינה מחלה תורשתית, אך היא מחלה גנטית.

כאשר אנו מבינים שסביבה משמעותה גנטיקה, חלק מהמחלות הגנטיות יש לייחס לעמידות של הגוף בפני גורמים סביבתיים שונים. למעשה, באופן עקיף, נכון לייחס את מחלת הסרטן ואת העלייה הדרמטית בשכיחותה, לעלייה ברעילות של הסביבה, לפיכך, כפועל יוצא בלתי נמנע, לתפיסתי, ככל שהסביבה תוסיף להשתנות ולהזדהם, באופן בלתי נמנע יגדל אחוז חולי הסרטן…

בחיי היומיום בעולם התעשייתי, אנו באים במגע חומרים רבים ושונים שאינם קשורים בסביבה הטבעית שלנו, וככל שהסביבה שלנו משתנה, גם כמות הרעלים והחומרים הזרים שאליהם אנחנו נחשפים הולכת וגדלה.

הסביבה משתקפת ב DNA, והצופן הגנטי שב DNA כולל את ההוראות כיצד לייצר מנגנונים על מנת לתת מענה לכל החומרים והגורמים המצויים בסביבה הטבעית אליה הגוף התפתח במהלך מיליוני שנים, אך מאחר והצופן הגנטי שלנו אינו כולל מנגנונים לטיפול בגורמים החדשים, הגוף לעתים ניזוק מהם בדרכים שונות.
הקשר שבין מחלת הסרטן לגנטיקה, נובע מכך שהרגישות לאותם רעלים שגורמים לשינויים ב DNA המצויים בסביבה שבה אנחנו חיים, תלויה בחוזק הגנטי ובחשיפה – וגם לא מעט עניין של מזל.

במרבית המקרים, תאים שה DNA שלהם נפגע כתוצאה מחשיפה לרעלים, מתים ומתחלפים באחרים, אך אחת לכמה מליוני מקרים, הפגיעה ב DNA עלולה שלא להרוג את התא, אלא לגרום לו לשינוי שבגללו אותו התא יאבד את הכפיפות לגוף וייהפך לישות עצמאית. כך נוצר לנו תא סרטני אחד, שכבר ישכפל את עצמו – ויהפוך לגידול שילך ויצמח במהירות גדולה יותר, ככל שאותו רעל מצוי בסביבתנו – והגוף אינו מספיק חזק להתגבר עליו…
רעלים מצויים סביבנו בכל היבט של החיים, בין אם מדובר במזון המכיל ממתיקים מלאכותיים, חומרים משמרים, חומרי טעם וריח, צבעי מאכל, חומרים מייצבים וכדומה, ובין אם מדובר בריסוסים בחקלאות, חומרי דישון, ועוד חומרים רבים המשמשים בתעשיית המזון, בחומרי ניקוי, חומרי בנייה, רעלים הנפלטים ממפעלים, חומצות שונות, זיהום אוויר, קרינת השמש – ועוד שפע של חומרים ורעלים שלא היו חלק מן הסביבה של האנושות לפני המהפכה התעשייתית. כשהאפשרות השנייה היא לחיות עם מחלה הקוטלת מיליונים

נושא זה הוא למעשה כה מורכב, שלא ניתן “לכסות” אותו בפוסט, אבל אולי אפשר להעביר את המסר שבמקרים רבים יש לנו אפשרות לקחת אחריות לבריאותנו – ומחלה זו עשויה להירפא אם להבדיל מן ההתייחסות כאל דבר שצריפך להילחם בו, נחזק את הגוף ונאפשר לו לעשות את העבודה, במקום להתייחס אליה כ”חשוכת מרפא” כפי שבעלי עניין מנסים לשכנע אותנו להאמין, על מנת להשאיר אותנו חסרי אונים לטיפולים רפואיים אכזריים העולים הון עתק, וגורמת סבל עצום.

גם אם אנו חולים בסרטן, לפני שפונים לטיפולים פולשניים הכוללים הקרנות וטיפולים כימיים – העלולים לסרטן כשלעצמם, אני חושב שכדאי שתשאלו את עצמכם מי המציא את הכימותרפיה ואת ההקרנות, ומה עבר לו בראש כשהוא חשב על הרעיון המבריק להרעיל את כל הגוף כדי שאולי הגידולים הסרטניים ימותו לפני שמערכות חיוניות בגוף יקרסו – או שאברים אחרים בגוף ימותו מאותה הרעלה – ואיך זה שמיליוני בני אדם בכל העולם הולכים לקבל את טיפולי התרעלה האלו כמו עדר של זומבים ממושמעים, מבלי להטיל בהם ספק.

להבדיל מהגישה המקובלת של מלחמה במחלות, אני מאמין בחיזוק הגוף, ולא בהחלשתו והרעלתו.

ניתן לחזק את הגוף ולאפשר לו לרפא את עצמו, במקרים רבים במהירות וביעילות באמצעות תמיכה אנרגטית, בטיפולי רייקי או הילינג. מניסיוני, זה עשוי לחולל נסים, ללא נזקים וללא סבל הכרוך בתגובת הגוף לרפואה הפולשנית – ושווה בדיקה ולו בשל העובדה שהם אינם גורמים נזק.

מעל עשרים שנה שאני מטפל בכל מיני מגבלות ובעיות בריאותיות בטיפולי רייקי, שבהן ראיתי לא מעט מה שמוגדר “נסים רפואיים” באופן סדרתי.
במהלך עשרים שנה של התעסקות אני בוחן את הגבולות של איפה טיפולים אלו יכולים לעזור – ובאילו מקרים זה עלול להיות בזבוז זמן, מאחר ואני לא מעוניין לקחת על עצמי טיפולים שיבזבזו את זמני ואת זמנו של המטופל, ובנוסף לכך שלא יביאו תוצאות, גם יערערו את האמון בשיטת ריפוי מופלאה זו.

לצערי, הניסיון שלי בטיפול בסרטן מועט, מאחר שכשנודע לאדם שהוא חולה הוא נבהל ונשאב אוטומטית למערכת הקובעת לו לוחות זמנים – ומטפלת בו באמצעים הקונבנציונליים הכוללים הקרנות, התקפות כימותרפיות, כריתות אברים וניתוחים להסרת גידולים, והשורדים שורדים, אך רבים אינם שורדים.

אם אתם מכירים חולה סרטן שאינו מעוניין להפקיר את גופו לטיפולים כימותרפיים, להקרנות ולשאר מרעין בישין, אשמח לטפל בו באמצעות טיפולים מחזקים התומכים בגוף ומאפשרים לו להילחם במחלה ביעילות מרבית, וממעט הניסיון החיובי שלי והעובדה שבטיפולי רייקי אין השלכות מזיקות, הניסיון הזה כדאי – ובמקרים רבים גורלי.
אמנם איני יכול להבטיח ביטחון מוחלט, אך יש לזכור שגם הטיפולים הרפואיים אינם מבטיחים הצלחה, ועל סמך ההבנה והניסיון שלי בנושא, בטיפולים הוליסטיים יש סיכוי גדול יותר להתגבר על המחלה – ומבלי לקרוע את הגוף בטיפולים פולשניים ורעילים.

על מנת שנוכל לקבל תמונה בנוגע ליעילות הטיפול, חשוב להגיע לטיפול הראשון לא על משככי כאבים למיניהם. לבוא עם הכאב ועם המגבלה. במידה ויהיה שיפור במצב הכאב ובתפקוד, הרי שהדבר נובע משינוי חיובי וכדאי לתאם סדרת טיפולים בתכיפות גבוהה באופן יחסי, על מנת לשמור על עקומת ההחלמה ולמנוע רגרסיה.

התנסות ראשונה שלי בטיפול בסרטן:

בשנת 2011 שנים צמח לאבי גידול מסוג קרצינומה (BCC) על הקרקפת.
בתחילה לא חשבתי לנסות לעזור בטיפולי רייקי, מכיוון שסרטן נחשב בחברה שלנו למן “טאבו” שלא מתעסקים אתו – והמוניטין המפחיד הזה גרם גם לי להירתע מלקחת את הדברים לידיים.
כך, מפעם לפעם לקחתי אותו לבדיקות בקופת חולים – והגידול הלך וצמח, עד שבשלב כלשהו הגידול הגיע לגודל של מטבע של חמישה שקלים, התחיל להפריש נוזלים דוחים למדי – ומפעם לפעם גרם לו כאבי תופת.
כמי שטיפל בו מבין בני המשפחה, יום אחד כשהוא סבל מכאבי תופת לקחתי אותו למיון באסף הרופא על מנת שיקבל טיפול.
בזבזנו חצי יום במיון בעיקר בלא לעשות כלום. בסופו של דבר הגיע רופא ושלח אותנו הביתה אחרי שאמר לנו להמתין לתור לניתוח להסרת הגידולבעוד חצי שנה

חצי שנה בנאדם צריך לחיות עם גידול על הקרקפת שגורם לו לכאבי תופת.

חצי שנה של המתנה לטיפול, בזמן שתוך ימים הגידול יכול היה לעשות דרך קצרה מאד ולחדור לו למוח, להוציא גרורות והשד יודע מה עוד…

כשהבנתי שאין לצפות לישועות מהמערכת, בלית ברירה החלטתי לנסות לעזור לו להירפא באמצעות טיפולי רייקי.
מה שעודד אותי היה שהבחנתי שכשסבל מהכאבים, טיפול רייקי הביא לו הקלה עצומה ולעתים תוך שניות חזר לחייך.

ידעתי שאם יש ירידה בכאב, משהו טוב קורה שם ואנחנו בדרך הנכונה, והחלטתי להמשיך לטפל בתדירות גבוהה, על מנת לשמור על המומנטום של השיפור. לשם כך הגעתי אליו בין שלוש לארבע פעמים בשבוע על מנת לטפל בו.
אחרי שלושה חודשים שבהם הגידול קטן בהתמדה, הגידול נעלם כלא היה.
מלבד התיעוד במסמכים הרפואיים, לא נותר ממנו סימן ולא זכר.

כחודש לפני התאריך לניתוח התקשרו אלי מאסף הרופא על מנת לתאם את הניתוח.
הודעתי להם שהם יכולים לבטל את התור מכיוון שלא נותר להם מה להסיר.
התור אכן בוטל בלי שאלות “מיותרות”, ותודה למערכת הבריאות שבלית-ברירה גורמת לי לבחון את האלטרנטיבה ומאפשרת לי להבין יותר על מה שאפשרי במסגרת של טיפולים כל כך אלגנטיים וידידותיים.