האמת על מחלות של בלוטת הערמונית

מאת : איל כהן, הילר וכותב סדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”

בלוטת הערמונית (“פרוסטטה”) היא בלוטה הקיימת רק אצל הגבר. היא ממוקמת בבטן התחתונה, במוצא שלפוחית השתן מסביב לשופכה, ותפקידה לייצר את הנוזל שבו שוחה הזרע, אך יש לה תפקיד נוסף שאותו נבין מיד.

ישנם שני סוגים נפוצים של מחלות התוקפות את בלוטת הערמונית, האחת מהם היא ערמונית מוגדלת, שמשמעו שהבלוטה תופחת, והשנייה היא גידול סרטני בערמונית, ושניהם תוצאה של אותו גורם שתבין מיד.

תפקידו של הגבר בטבע הוא להעמיד צאצאים, וכל עוד הא פעיל מינית, בלוטת הערמונית פעילה ואינה עוברת שינויים מהותיים, אבל בגיל מבוגר, ככל שהפעילות המינית פוחתת, יורדת הפעילות של בלוטת הפרוסטטה, וכתוצאה מכך היא עוברת תהליך ניווני שבו זרימת הדם שבה הולכת ופוחתת בהדרגה, ועם זאת נפגעת היכולת של מערכת הדם לנקז נוזלים המצטברים בה.
הצטברות הנוזלים מביאה לידי כך שבלוטת הערמונית הולכת ותופחת, עד שהיא לוחצת על צינור השופכה ומונעת את פינוי השתן. במצב זה יש סכנה אמתית לכליות, מכיוון שהשתן שאינו יכול להתפנות עולה חזרה אל הכליות, מציף אותן, גורם לטביעתן, ולבעיות כמו אי-ספיקת כליות ולמוות.

בשלב זה, על מנת למנוע את הפגיעה בכליות, הסובלים מטופלים בקטטר, שהוא צינורית המוחדרת דרך השופכה אל שלפוחית השתן על מנת לרוקן אותה, אך הקטטר לא יכול לשמש לטווח ארוך, מכיוון שבשלב כלשהו הוא יגרום לגירוי ולכאב ברקמות הפנימיות, לזיהום ולדלקות בדרכי השתן ולסיבוכים קשים.

משום כך הסובלים נאלצים לפעול ללא דיחוי. הטיפול הרפואי המקובל הוא כריתת ערמונית או אידוי ערמונית או הקטנת הערמונית בטיפול כירורגי, על מנת להוריד את הלחץ מהשופכה ולפתוח את מעבר השתן. טיפול שעולה עשרות אלפי שקלים ועל הדרך עלול להסתבך וגם כרוך בצילוק רקמות שונות בגוף.

טיפולים שאינם מקובלים, אך הם ידידותיים ועשויים להביא לשיפור התפקוד, הם טיפולי רייקי או הילינג, המזרימים אנרגיה לבלוטת הערמונית ומשפרים את זרימת הדם ואת חילוף החומרים שלה, עד לרמה שהיא מסוגלת לפנות את הנוזלים, אלא שמאחר והציבור מחונך לזלזל בטיפולים מסוג זה ולבטל אותם, הסובלים נאלצים לעבור טיפולים רפואיים פולשניים עם סיכונים עצומים.

מסרים שעולים מהתפיסה הזאת:

  • הצורך המיני עבור האישה הוא צורך נפשי, בזמן שעבור הגבר הוא צורך קיומי.
  • מרגע שהגבר מפסיק לקיים יחסי מין, השעון שלו מתחיל לתקתק. מבחינה אבולוציונית הגבר סיים את תפקידו והוא מיותר.
  • חלק מהדחף המיני בא מהזעקה של הפרוסטטה שמשתוקקת לפעול כדי שלא להתנוון. בסוגים רבים של בעלי חיים הזכרים נלחמים עד המוות על מנת להפרות את הנקבה, לא בהכרח על מנת להביא את צאצאיהם, אולי יותר על מנת להפעיל את הפרוסטטה מתוך הדחף שהיא יוצרת לעבוד על מנת שהגוף יוסיף להתקיים.

נשים חיות יותר שנים מגברים, מכיוון שגבר זקן שנותר ללא אישה, נדון לניוון של הפרוסטטה ולהרס של הכליות.

לאישה יש אחריות להמשכיותו של הגבר. האישה, בעצם קיום יחסי המין עם הגבר, למעשה מרפאה אותו, בתת-מודע הגברים מבינים את זה, וזוהי הסיבה לכך שרבים מן הגברים הזקנים כל כך מעריכים ואוהבים את נשותיהם 🙂 .

ועכשיו, אחרי שהבנו שהצורך המיני הוא צורך קיומי, תארו לעצמכם מה קורה לגברים שיושבים בבית הסוהר בלי יכולת לקיים יחסי מין. הרי שלא די בעונש של הבידוד וההרחקה מהחברה ועצירת חייהם, ענישה כזו שנים ארוכות ללא סיפוק הצורך הקיומי והדחפים הכרוכים בזה, עלולה לקצר את חייהם כתוצאה מגדילה של בלוטת הערמונית, ואני לא רוצה לחשוב על כך שאסירים כופים על אחרים לספק את הצורך שלהם, מכיוון שאז זה נראה יותר כמו גן חיות, ולאור הבנת הצורך הפעילות מינית להמשך הקיום, אי-אפשר להאשים אותם.
היחלשות זרימת הדם בבלוטת הערמונית עלול גם להביא להתפתחות גידול ממאיר שהוא למעשה סרטן בבלוטת הערמונית, כתוצאה מכך שהמנגנון החיסוני מתקשה לזהות ולהשמיד תאים סרטניים, והם מוצאים בערמונית מקום נוח וחסר הגנה להתרבות בו, לצמוח לגידולים ולשחרר גרורות.

המסר הוא שלמרות הטאבו שהחברה שלנו מייחסת לנושא, יחסי מין הם כורח קיומי, וחשוב לקיים אותם לפי הצורך.

מקווה שעזרתי לכם להבין עוד משהו שעשוי לשפר את איכות החיים, ושניפגש רק בשמחות ובטיפולים שהם טובים לגוף ולנפש…

טיפים אלו – ורבים אחרים העשויים לשפר את איכות חייכם לאין ערוך, ואף להאריך אותם, תוכלו למצוא בסדרת הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך”.

ניתן להזמין את הספרים דרך הדואר. טלפון לפרטים ולהזמנות 052-2218612

למד יותר על גופך ותוכל ליהנות ממנו יותר

כל הזכויות שמורות למחבר

Comments (2)

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה) Reply

  הרמב’ם וכן יש ברפואה הסינית שאומרים שיש להמעיט עד כמה שאפשר בהוצאת הזרע.
  אני פתוח לשמוע את גרסתך בהנחה שאולי שינוי-מה שחל בטבעי הגופנפש שלנו בדורות האחרונים יצר אולי איזו מוטציה כלשהי, גורם לנו להניח אחרת מהקדמונים.
  אשמח אם תוכל להסביר את דעתך מתוך דיאלוג עם חכמת הקדמונים.
  על כל פנים, תודה.

  18 במרץ 2017 at 23:02
  • Eyal Reply

   משתמש אנונימי יקר תודה על תגובתך.
   קודם כל, אני תמיד שמח לדיאלוגים, אבל לצערי אני לא בקיא בחכמת הקדמונים.
   הדברים שמובאים באתר זה, נכתבו מתוך חכמת הארה וראיית המציאות באור שונה לחלוטין ממה שהיה מוכר לנו עד כה, עם זאת, הם חייבים לעמוד במבחן ההיגיון מתוך ותפיסת הגוף בהיבט האנרגטי.
   השאלה עכשיו היא אם ההסבר שלי לבעיה, שאגב, לקוח מהבנה פיזיולוגית מאד ברורה ודומה לבעיות אחרות, עמד במבחן ההיגיון שלך, ואם כן, אתה מוזמן לאמץ אם יש בזה פוטנציאל לשפר את איכות חייך.
   במבחן ההיגיון שלי זה עומד.

   18 במרץ 2017 at 23:26

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *