החלטתי להפסיק להאכיל את הכרישים…

בפברואר 2014, אחרי כמעט חמש עשרה שנים שבהן הספרים “דברים שלא תשמע מהרופא שלך” נמכרו בסטימצקי ובצומת ספרים, נשברתי והחלטתי לשנות את הגישה. אל תיקחו את זה אישי “צומת” ו”סטימצקי”, זה לא אתם זה אני (בעצם זה אתם…) אבל ההחלטה שלי סופית. הספרים שלי לא יימכרו יותר בחנויות.

למרות שזה עשוי להראות כצעד תמוה, הסיבות שבגללן עשיתי אותו בעצם משרתות את כולם – למעט הטייקונים.

הסיבה הראשונה שבגללה החלטתי לפרוש היא שישים אחוז עמלה שאני נדרש לשלם עבור כל ספר שנמכר ברשתות.

למען ההגינות אומר שהרשתות גובות עמלת מכירה בגובה שלושים אחוז, רק שהרשתות לא רוכשות את הספרים ישירות מהמחבר או מהמו”ל, אלא הן מקבלות את הספרים בקונסיגנציה (השאלה כשהתשלום אחרי המכירה) דרך חברת שיווק הגובה גם היא שלושים אחוז עמלה על שירות התיווך. כך יוצא שאחרי שנים של התמסרות לעבודת הכתיבה, מה שנותר למחבר והמוציא לאור, זה ארבעים אחוז, מתוכם הוא צריך לממן הוצאות עצומות על עריכה, גרפיקה, עימוד, הדפסה – ועוד ועוד.

הסיבה השנייה היא שאת התשלום עבור הספרים קיבלתי שוטף פלוס ששים… משמע שאם הבאתי לחברת השיווק חמישים ספרים, אחרי שכל הספרים נמכרו וכולם כבר קיבלו את התשלום, הסופר יחכה בסבלנות חודשיים או שלושה חודשים עד שחברת השיווק תואיל בטובה לשלוח לו צ’ק. שחיתות, אבל גם עם זה הייתי מוכן לחיות…

הקש ששבר את גב הגמל הוא שמרבית החנויות לא החזיקו את הספר על המדף, כך שממילא מי שביקש לרכוש את הספרים לא ידע עליהם בזכות מאמצי שיווק של הרשתות או אפילו בזכות זה שהוא מצא אותם במקרה על המדף בחנות, אלא הגיע אליהם דרך האתר שלי, והיה צורך המתין מספר ימים על מנת שהחנות תקבל אותם מהמחסן.

הסיבה לכך היא שלרשתות הספרים יש נוהל שלפיו ספר שלא נמכר בחנות כלשהי במשך שלושה חודשים, חוזר למחסן על מנת שלא יתפוס מקום יקר על המדף.
מכיוון שהספרים שאני כותב יצאו בהוצאה עצמית ואין מאחוריהן הוצאות לאור גדולות, שלהן יש הסכמים עם הרשתות והן יכולות להילחם על החזקת ספריהן על המדף או אפילו  על הצגתם בחלון הראווה, הספרים שלי, שנמכרו בכמות קטנה באופן יחסי, במרבית המקרים הם לא היו במלאי של החנויות.

למעשה, הרשתות לא עשו שום שירות לספר במובן של שיווק או של אספקה, והמעוניינים לרכוש אותם (שממילא ידעו עליהם דרך האתר שלי) נאלצו להתקשר לחנות – או להגיע אליה ולגלות שהספר איננו, ואז להזמין אותו ולהמתין מספר ימים שהספר יגיע מהמחסן (היו גם מקרים שזה ארך שבועות…).

דבר נוסף הוא שמכיוון שאני מעוניין לעזור לקורא, אני כותב על כל ספר הקדשה בכתב ידי, ובה מספר הטלפון שלי, על מנת שאם לקורא יש עדיין שאלות או שדבר מה אינו ברור לו, הוא ירגיש מוזמן ליצור קשר, וכל עוד הספר נמכר דרך הרשתות, במקרים רבים בגלל אותה ההקדשה שהיום אני כותב באהבה רבה, החזירו לי ספרים כפגומים.

מכיוון שהחנויות עשקו אותי ונתנו שירות גרוע גם לי ככותב וכמוציא לאור, וגם למחפשים את הספרים, הגעתי למסקנה שאין שום טעם להמשיך את הקשר.

בשלב זה, מי שמעוניין לרכוש את הספר “(י)סודות הבריאות” על הריפוי הטבעי של מחלות החניכיים, או את הספר “(י)סודות הבריאה”   – או את שניהם, יוכל לעשות זאת באמצעות העברה בנקאית או תשלום בפייפאל, ולקבל את הספר בדואר רשום או בדואר אקספרס עד לבית.
במידה ואתם באזור ראשון לציון, תוכלו לרכוש אותו ישירות מהמחבר בהפחתת עלות המשלוח.
טלפנו לפרטים ולהזמנות 052-2218612, ותבוא עליכם הברכה.