השוד הגדול בעולם

איך חבורה של נוכלים מסוגלת לשעבד מיליוני אנשים ללא מאמץ, רק עם השקעה כספית שגם היא לא גדולה במיוחד ועם אינטליגנציה פוליטית מפותחת – ועם הרבה בעלי ממון ששמחים לממן את הבחירות על מנת לזכות בנתחים מהשלל, זה למעשה ממש לא מסובך…

בשביל מה לשדוד בנק, להסתכן, לחיות בפחד ולצאת עם סכום כסף מוגבל, כשאפשר לשדוד מדינה שלמה בדרכים חוקיות, ועוד תחת ההגנה של חסינות חוקית…

חושבים ששילוב של דמוקרטיה וקפיטליזם זה טוב? אז ככה אתם חושבים כי חינכו אתכם לחשוב כמו עבדים, אבל בואו לבין את המשמעות…

בשיטה הקיימת, כוחות פוליטיים הרוצים לשלוט במדינה, מעמידים מצע בחירות שהם אינם מחויבים לו בשם צורה, ולמעשה המצע נועד להעלות את הסיכויים להיבחר, ולשם כך כל האמצעים כשרים (ט.ל.ח.), אפשר להבטיח לציבור גדולות ונצורות, וממילא יום אחרי הבחירות להתעלם מכל ההבטחות וההתחייבויות במשפטים כמו : “דברים שרואים מכאן לא רואים משם” ודומיהם ולהגביר את החליבה.
הבוחרים ממילא יהיו אדישים וחסרי אונים וימותו ממחלות של סטרס ממש כפי שהם היום, רק במספרים שהולכים וגדלים. לכל הפחות, האזרחים ייאלצו להמתין ארבע שנים עד שיהיה ביכולתם לשנות את המצב, ובמהלכם יהיה מספיק זמן לפוליטיקאים להתקמבן בכל דרך אפשרית – ממש כפי שאנו רואים שקורה, וגם אם הם יעזבו, הכוח הפוליטי הבא שיעלה לא ישפוט אותם מכיוון שהוא משתמש בדיוק באותם כלים.

הבעיה במערכת הפוליטית הדמוקרטית היא שלא קיים אף גוף רציני ובעל סמכות שתפקידו  ובסמכותו לאכוף על המפלגה הנבחרת ועל העומד בראשה, לקיים את התחייבויותיו מן המצע לציבור הבוחרים, וכך למעשה, הבחירות, שעולות מיליארדים לציבור האזרחים חסרות תועלת בהיבט של שיפור איכות החיים, והן אף מובילות לשעבודו של הציבור שאין לו יכולת להגיב מאחר וזוהי לכאורה בחירתו, אבל במידה והנבחרים לא פועלים ברוח המצע הפוליטי שהביא לבחירתם – הם למעשה לא נבחרו, מכיוון שמה שנבחר זה לא הפוליטיקאי – אלא המצע, או הדרך שהוא הבטיח שיוביל.

על מנת שדמוקרטיה תוכל להתקיים בעולם של חזירים, בבסיס של כל משטר דמוקרטי חייב להיות גוף שאוכף על הממשלה לקיים את התחייבויותיה ממצע הבחירות תוך פרק זמן סביר – או לפחות לדאוג שלא תפעל בניגוד למצע, שאם לא כן, חשיבות המצע היא כקליפת השום – וערכן של הבחירות יורד לטמיון. הפוליטיקאים המפרים את אמון ציבור הבוחרים ולמעשה בוגדים בהם בכחלק ממשחק פוליטי של שלטון וכוח, ואנו רואים שבתגובה לכך, העם איבד את האמון ומאס בפוליטיקאים מושחתים, המנצלים אותו לרעה.

הציבור מביע אי-אמון באי-הליכה לקלפיות, ומבחירות לבחירות הופך להיות קשה יותר לשכנע את בעלי זכות ההצבעה לממש אותה (זוכרים בוודאי את אריאל שרון בנאום הבלתי נשכח “לכו להצביע – לכו להצביע…”) ואת האיום של נתניהו , “הערבים נוהרים לקלפיות”. הבטחת שלא תעלה מסים וחצי שנה אחרי הבחירות העלית? אתה חייב להתפטר – ומוטב שייערכו בחירות בכל חודש עד שיסתננו שורשי השחיתות, על מתן אפשרות למשול למפלגות מושחתות המתעלמות מן ההסכם המקודש שלהם עם הבוחר.

מפלגות שאינן פועלות לקיום הבטחותיהן לאזרח או שפועלות בניגוד להבטחותיהן, צריכות להיות מואשמות בשחיתות, ולפנות את מקומן לפח האשפה של ההיסטוריה. זה צריך להיות החלק החשוב ביותר בדמוקרטיה ברת-קיימה, ורק בדרך זו המדינה תוכל לשרוד ככזו. כל דרך אחרת תביא לחיסולה על ידי פוליטיקאים תאבי שררה ובצע ועל ידי פושעים ונהנתנים המשתלטים על השלטון.

אזרחי ישראל, אם לא תדרשו שתוקם וועדת מעקב כזו שעוקבת שתפקודם של נבחרים הוא בהתאם למצע, מדינתכם עלולה להיעלם מבלי שתהיה לכם יכולת לפעול על מנת למנוע את הנפילה.