גנטיקה – חשוב לדעת

אני רוצה לשפוך מעט אור על המושג “גנטיקה”.

המושג “גנטיקה” הוא למעשה “סביבה”.

גוף האדם – כמו כל יצור אחר, חייב להיות מותאם לסביבתו הטבעית באופן מושלם, וכל שינוי מהותי בסביבה יגרום לבעיה גנטית – שמקורה בחוסר התאמה שבין הגנים לבין גורמים סביבתיים שונים.

לשם כל יש את הגנים שמכוונים את הגוף לייצר מנגנונים שיאפשרו לו לתת מענה לכל גורם סביבתי
מסיבה זו, ככל שאנו משנים את הסביבה, אנו למעשה מעלים את אחוז המחלות הגנטיות שמהם נסבול ומהם יסבלו ילדינו.
הסביבה היא דבר מורכב, כמו גוף האדם, ולכן הפרות איזונים שהאדם עושה ללא כל התחשבות והתייחסות, לטובת צמיחה ופיתוח ולטובת רדיפת בצע ורווח כלכלי, גורמים לעלייה מתמדת בתחלואה ובמקרי המוות ממחלות גנטיות שונות.

החברה שלנו חונכה לקפיטליזם מבלי להתחשב בסביבה, אך ככל שאדם מרוויח יותר הוא למעשה אחראי יותר לניצול ולהרס של הסביבה, ולכן ערכים כמו “צניעות” הם בעלי משמעות קיומית ולא רק מוסרית בין האדם לחברו…
מחלות כמו סרטן, הנחשבות לגנטיות, מתפתחות כתוצאה מכך שגורמים סביבתיים שהגוף אינו מכיר פוגעים בתאים של רקמות שונות בגוף וגורמים לשינויים ב DNA.
במרבית המקרים התאים הפגועים ימותו ויתחלפו, אך קיים סיכוי קלוש שהופך משמעותי יותר, שככל שהשינויים יותר קיצוניים – תא או יותר לא ימותו, אלא שה DNA ייפגע באופן שיאפשר לו להמשיך להתקיים, אבל מבלי להיות כפוף לבקרה של הגוף – ופה נוצר תא סרטני שישכפל את עצמו שוב ושוב וילך ויגדל עד שהזיהום שהוא גורם והמשאבים שהוא מנצל, יגרמו למותו של הגוף…
הבעיה היא שבתרבות הכלכלית שבה אנו חיים, הממסד מתעלם ממידע שאין לו יישומים כלכליים, והסביבה הפכה לאמצעי להתעשרות באמצעות ניצול חסר מעצורים, אך התנהגות כלכלית מסוג זה מובילה אותנו במהירות אל עבר הכחדה והרס החיים המפותחים. מסיבה זו, למרות ההתקדמות הטכנולוגית, המין האנושי אינו יכול להיות מוגדר כסיפור הצלחה, אלא ככישלון מוחץ, שלא נותר לו עוד זמן רב להתקיים.