גנטיקה – חשוב לדעת

אני רוצה לשפוך מעט אור על המושג “גנטיקה”.

המושג “גנטיקה” הוא למעשה “סביבה”.

גוף האדם – כמו כל יצור אחר, חייב להיות מותאם לסביבתו הטבעית באופן מושלם, וכל שינוי מהותי בסביבה יגרום לבעיה גנטית – שמקורה בחוסר התאמה שבין הגנים לבין גורמים סביבתיים שונים.

לשם כך בגרעין של כל תא יש גנים שמכוונים את הגוף לייצר מנגנונים שיאפשרו לו לתת מענה לכל גורם סביבתי, על מנת שלא להיפגע ממנו.
מסיבה זו, אסור לשום יצור לשנות את סביבתו, וככל שהוא משנה אותה גדלים סיכוייו לחלות במחלות סביבתיות (או גנטיות) כמו סרטן. האדם, לרוע המזל, משנה את סביבתו באובססיביות, וככל שהוא עושה זאת, הוא למעשה מעלה את אחוז המחלות הגנטיות שמהם הוא יסבול וילדיו יסבלו.
הסביבה היא דבר מורכב, כמו גוף האדם, ולכן הפרות איזונים שהאדם עושה ללא כל התחשבות והתייחסות, בין אם למטרת צמיחה ופיתוח ובין אם למטרת רדיפת בצע ורווח כלכלי, גורמים לעלייה מתמדת בתחלואה ובמקרי המוות ממחלות גנטיות שונות.

החברה שלנו חונכה לקפיטליזם מבלי להתחשב בסביבה, אך ככל שאדם מרוויח יותר הוא למעשה אחראי יותר לניצול ולהרס של הסביבה, ולכן ערכים כמו “צניעות” הם בעלי משמעות קיומית, ולא רק חשיבות מוסרית בין האדם לחברו…
מחלות כמו סרטן, הנחשבות לגנטיות, מתפתחות כתוצאה מכך שככל שאנו משנים את הסביבה יש בה יותר גורמים סביבתיים שהגוף אינו מכיר, הבאים איתו במגע, פוגעים בתאים של רקמות שונות בגוף וגורמים לשינויים ב DNA.
במרבית המקרים התאים הפגועים ימותו ויתחלפו, אך קיים סיכוי קלוש שהופך משמעותי יותר, שככל שהשינויים יותר קיצוניים, שתא או יותר לא ימותו, אלא שה DNA ייפגע באופן שיאפשר לו להמשיך להתקיים, אבל מבלי להיות כפוף לבקרה של הגוף – ופה נוצר תא סרטני שיאפשר לו לשכפל את עצמו שוב ושוב וילך ויגדל עד שהזיהום שהוא גורם והמשאבים שהוא מנצל, יגרמו למותו של הגוף…
הבעיה היא שבתרבות הכלכלית שבה אנו חיים, הממסד מתעלם ממידע שאין לו יישומים כלכליים, והסביבה הפכה לאמצעי להתעשרות באמצעות ניצול חסר מעצורים, אך התנהגות כלכלית מסוג זה מובילה אותנו במהירות אל עבר הכחדה והרס החיים המפותחים. מסיבה זו, למרות ההתקדמות הטכנולוגית, המין האנושי אינו יכול להיות מוגדר כסיפור הצלחה, אלא ככישלון מוחץ, שלא נותר לו עוד זמן רב להתקיים.