הקנאביס – סם או תרופה….

מאת : איל כהן

ראו ידידיי, מראש ברור לי שפוסט הזה הולך להפוך אותי ל”לא גזעי” ולמטרה למתקפות גם מבין רבים שאני מכיר באופן אישי, אך לנוכח הקמפיין העצום ששוטף את כולנו ברשתות החברתיות, המציג את הקנאביס כתרופת פלא לכל תחלואי האנושות, כמי שמכיר את הדברים מהשטח ורואה את הדברים בדרך שונה מן המקובל, אני חש צורך לומר את דבריי בנושא זה.

בעיקרון, אני נגד כל סוג של כפייה, בין אם היא דתית ובין אם חילונית / שמאלנית או ימנית / שוביניסטית או פמיניסטית.

מעבר לכך, אני מאמין שלכל אדם צריכה להיות הזכות לבחור כיצד לחיות את חייו כמו גם לסיימם – ואם הוא בוחר לחיות – יש לאפשר לו לחיות בכבוד על פי דרכו, כל זמן שאינו פוגע ומפריע לאחרים.

שיהיה ברור, אין ויכוח על זה שעישון קנאביס זה כיף, ואם זה לא היה כרוכה בנזקים לגוף ולנפש, גם אני הייתי מסתובב כל היום עם ג’וינט, עם עיניים מוגדלות ואדמומיות כשחיוך דבילי נסוך על פני, וכל המאמר הזה היה מיותר…

הסיבה שאני לא מרשה לעצמי לעשות את זה היא האחריות הרובצת על כתפי והצורך לתפקד ברמה גבוהה ככל האפשר, על מנת לקיים את משפחתי, ומכיוון שבצריכת הסמים יש נזק – וההתנסות הראשונה היא בדרך כלל אירוע שמשנה לאדם את החיים, חשוב להביא את ההיבטים השונים לשיקול דעתו של מי שמתלבט אם להתנסות, לפני שהוא נכנס לזה.

כל מי שמעשן גראס (קנאביס) או חשיש, חי בהכחשה בנוגע לנזקי העישון – ומשכנע את עצמו בכך שהוא בסך הכול נהנה מהחיים. בערך כמו שאדם שמן טוען שככה טוב לו, ושאינו מעוניין לרזות : אלא שכפי שהשומן מזיק ללב, ה”שומן” של הקנאביס מזיק למוח ולזרימת הדם בגוף, מה שמרחיב את הפגיעה למערכות רבות אחרות בגוף.

לאיש אין ספק בכך ששימוש בסמים משנה את זרימת הדם למוח. חלק מהתוצאות הברורות הן פגיעה בקואורדינציה, ביציבות ואוריינטציה, בחדות המחשבה וביכולת הריכוז, ואולי הגרוע יותר, הפגיעה במשאב החשוב ביותר של האדם – והוא הזיכרון.

מכיוון שבלי זיכרון אי אפשר ללמוד שום דבר, השימוש בסמים קלים, גורם לפגיעה ב IQ. אם לומר במילים פשוטות, גם אם המשתמשים נולדו מאד אינטליגנטים, במשך שנים של סימום עצמי הם באטיות הופכים את עצמם לטָמבלים ביחס לפוטנציאל הטבעי שאתו באו לעולם.

מה שהופך את הנושא לבעייתי הוא, שהפגיעה במערכת העצבית היא אטית ונמשכת על פני שנים רבות, ולכן אדם יכול להרשות לעצמו ליהנות מעישון סמים במשך שנים ארוכות, מבלי להיות מודע לנזק או לחיות בהכחשה. בשלב שהוא כבר מבין – ומכיר בכך שהוא פגוע באופן כלשהו, הוא כבר דפוק באופן בלתי הפיך, נעשה אפאטי וכבר אינו יכול להפסיק, וההידרדרות הולכת ונמשכת מתוך אדישות וחוסר אכפתיות לתוצאות.

בגיל מאוחר יותר, כאשר ההשפעה הניכרת בכל הביצועים של הגוף מובילה לבעיות ולמחלות ניווניות קוגניטיביות כמו אלצהיימר ומוטוריות כמו פרקינסון, הנזק הופך לקבוע – וכבר אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור.

חופש או שיעבוד??? על עליות ומורדות במצב הרוח:

כל מי שמעשן סמים קלים, מכיר בוודאי את התפרצויות הזעם ואת העליות והמורדות התכופות במצב הרוח, במיוחד כשאין מה לעשן.

הסיבה העיקרית לכך היא שבדרך כלל, לפני שאנחנו גומרים לעשן את הג’וינט הראשון, אנחנו כבר חושבים על הג’וינט הבא.

גם אם אינך מעשן ברציפות, הרי שאירועים שונים במהלך היום “נופלים” על ה”דודא” – הצורך בג’וינט הבא, ואנחנו מתמלאים בלחץ.

“מאיפה אני משיג עכשיו איזו שאכטה”, או “איפה אני מוצא פינה לסדר את הראש”, הם חלק מהתחושות שמשפיעות על ההתנהגות ויוצרות לחץ כמעט מתמיד על מי שמעשן גם “סמים קלים”.

הסמים גם הופכים לנהל את חיי המעשנים. הם בוחרים את חבריהם לפי זה שהם מעשנים או לא על מנת שיוכלו לבלות ביחד, מוצאים לעצמם תעסוקה שמאפשרת להם “ליהנות” מהעישון לעתים תכופות ועוד…

האם עישון סמים יכול להיות מוגדר כמימוש חופש???

לכאורה, אדם חופשי הוא אדם הרשאי לעשות בחייו כרצונו.

אבל מה שבפעמים הראשונות מתחיל בהנאה ובמימוש החופש, הופך במהירה לצורך כפייתי, ואז למעשה כבר לא מדובר ברצון חופשי אלא בשעבוד.

בפועל, כשאין מה לעשן, מפלס העצבים עולה, כושר הריכוז קטן ויכולת התפקוד נפגעת. כל מי שצורך סמים – גם כאלו שמוגדרים כ”קלים”, יודע שכשיש “יובש”, לפעמים צריך להיות חופשי כדי לנסוע רחוק מאד לארגן איזו שאכטה, פרח, בוף, או מה שלא יהיה.

באופן אישי, אני סבור שראוי לראות את השימוש בסמים יותר כשיעבוד מתוך בחירה מאשר כחופש, אבל החופש להיות משועבד הוא גם חופש כשלעצמו, ואין לי ספק שיש כאלו שיעדיפו אותו – במיוחד כשחיים בחוסר מודעות…

כשהסמים הם חלק ממרד הנעורים ובשלב שאנחנו עדיין חזקים ולא אכפת לנו מכלום, עישון סמים יכול להצטייר כ”גזעי”, אבל מי שהגיע לגיל 40 והוא עדיין מעשן חשיש או מריחואנה, זה פשוט מעורר רחמים, מכיוון שבשלב זה של החיים, האחריות עליך גדולה יותר, הגוף נחלש והנזק והפגיעה הופכים להיות חמורים יותר.

בעלי העניין

ישנם לא מעט בעלי אינטרסים להכניס אתכם למעגל צרכני הסמים ולהשאיר אתכם שם.

בין אם מדובר באינטרס של חברים מתוך התת מודע, על מנת שיהיה להם עם מי לעשן – ובין אם אינטרס של סוחרים ופוּשֶרים למיניהם, המתפרנסים יפה ממכירת הבופים, הפרחים והכדורים.

אבל האינטרס המסוכן ביותר הוא האינטרס של שכנינו, שאינם משלימים עם קיומנו ועם זכותנו על הארץ, וכחלק מההתנגדות שלהם לקיומנו, הם מציפים את הארץ בסמים המיובאים מסיני, ממצרים, מירדן ומלבנון דרך מעברי הגבול, פרצות בגבול ומנהרות, מתוך מטרה להביא את הציבור היהודי לשאננות ולאדישות, לפגוע ביעילות, בתפוקה, ביצרנות ובתל”ג, להוריד את רמת האכפתיות והערנות בקרב הציבור למינימום האפשרי. על פי מושגיהם :  להחליש את האויב הציוני באמצעות פגיעה בתפקוד, בזרע ובפוריות של העם היהודי. בין בין אם תכיר בכך או לאו : לסמים – גם אלו המוגדרים כקלים, יש השפעה על כל אלה.

באזורנו רדוף מאבקי השליטה, ישנם לא מעטים שלא יחסכו במאמצים לסמם ולהשחית את הצעירים הישראלים, על מנת להביא בהדרגה לשעת כושר להשתלט על הארץ – ואם עוד אפשר להרוויח מזה כסף – והרבה, אז התועלת כפולה ומכופלת.

כמו שהדברים קורים היום, אפשר לראות את רכישות הסמים כתמיכה בחמאס ובשאר ארגוני הטרור הפלסטינים, מכיוון שבכסף שאתם משלמים -עבור הסמים, ארגוני הטרור, העומדים מאחורי יבוא חלק נכבד של הסמים לארץ, קונים כלי נשק ואמצעי חבלה.

ו… שימו לב שבעזה ובשטחי יהודה ושומרון, המוסלמים מוציאים להורג משתמשים וסוחרי סמים, בתואנה של אי כיבוד מצוות הדת. אבל למעשה יש כאן ניסיון ליצור משוואה שבה הם פועלים ללא פשרות להשבחת עתידם וחוזקם הגנטי, ובו זמנית מכרסמים ופוגעים בעתידנו כעם, באמצעות הזרמת הסמים באופן יזום.

 

מחקר ענק: עישון קנאביס בהריון – פוגע בעובר שברחם

תמיד צריך לזכור. יצור שאינו מודע לאויבים ולסכנות שבסביבתו, הופך לטרף – או נכחד…

כלל זה חל על כל היצורים החיים בטבע – וגם על האדם באשר הוא. אם אינך מודע לאויבים שמנסים לחסלך בדרכים שונות ומגוונות, אתה עלול להפוך לטרף.

לסיכום, אם בא לך לעשן ג’וינט לידי, לא אזדעזע ולא אזמין משטרה. אכבד את החופש שלך, אבל כמי שמבין מהיכן זה בא ולאן זה מוביל, אני סבור שיש למנוע תופעה זו עד כמה שאפשר בדרך של מודעות.

רוצים להפסיק לעשן? אתם הולכים לחוות כאבי גדילה. תצליחו לעמוד בזה או שתישארו קטנים?

קישורים רלוונטיים:

קשה להילחם בצונאמי הזה כשאנשים טיפשים משתפים אתו פעולה, אבל זאת חובה מוסרית.

הקנאביס הוא סם, ואנשים שמשתמשים בו ימצאו כל תירוץ כדי להצדיק את השימוש וכדי להפוך אותו לחוקי- או לפחות להימנע מהטרדות של המשטרה, מבלי להבין שזה בסופו של דבר יביא את החברה לקריסה.

במאמר המקושר, “קנאביס מאיץ את חילוף החומרים וחותך תאי-שומן לשניים”

אין דבר כזה “תאי-שומן”. שומן הוא לא תאים. שומן הוא רקמה שומנית שהגוף מייצר כרזרבות של אנרגיה, הטענה שהקנאביס “מאיץ את חילוף החומרים” גם היא טענה מטומטמת, מכיוון שאנשים שמעשנים ג’וינט או באנג, בדרך כלל לא הולכים אחרי כן לחדר כושר או יוצאים לריצה כדי להגביר את חילוף החומרים, אלא שוקעים בהזיות או הולכים לישון, כך שחילוף החומרים דווקא פוחת משמעותית.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/924/028.html

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/173/657.html

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3904328,00.html

אתם לא המומים מעוצמת הקמפיין? לא נראה לכם שיש אינטרסים מאחורי הקנאביס? אתם כנראה חרשים ועיוורים. אף אחד לא היה מרים קמפיין כזה אלא אם עומדים מאחוריו גופים רבי עוצמה וכסף, והם מוכנים לשפוך אותו למטרה כלשהי – והמטרה היא לא הסוטול שלכם, שתאמינו לי, לא ממש מעניין אף אחד…
הקמפיין הזה ממומן על ידי המוסלמים באמצעות השמאל העולמי על מנת להחליש את תרבות המערב בזמן שהמוסלמים חודרים אליה במטרה להשתלט עליה.
לא לחינם אובמה הפך את הקנאביס לחוקי בכמה מדינות בארצות הברית. יש אינטרסים מאחורי כל צעד – ובמקרה הזה מדובר באינטרס גורלי.
אני לא מציע לשתף אתו פעולה…

קמפיין מושקע. מי המשקיעים?

לדף הבית www.eyalcohen.com

לסגירת החלון, לחץ

Comments (4)

 • רובי הרשקו Reply

  קאנביס הוא תרופה טבעית..
  הוכרז ב”סם” מסיבה כלכלית..
  תרופות הם לא סמים ?..
  למה אלכוהול חוקי ?..
  לאלכוהול אפשר להתמכר ממש כמו לעישון..
  אי החוקיות של הקאנביס מביא לעבריינות ממש כמו פעם עם “תקופת היובש” של אלכוהול בארה”ב..
  בנוודה שבארה”ב הפיכת הקאנביס לחוקי הביאה החזרת מיסים לאזרחי המדינה..
  לכל דבר בחיינו יש את הפלוס והמינוס..

  13 ביולי 2016 at 12:02
  • Eyal Reply

   גם ארס של קוברה הוא תרופה טבעית…
   אני לא חושב שהגורם להגדרת הקנאביס כסם היא כלכלית. הקנאביס מייבש את המוח וגורם ל”טפשת”, פוגע בחמצון של הגוף וגורם למחלות ניווניות – ברמה שעלולה להביא לקריסה של תרבויות.
   הקנאביס הוא ממכר הרבה יותר מאלכוהול…
   בנוגע לפלוס ולמינוס, הבעיה היא שכמו תופעות לוואי של תרופות, המינוס לפעמים מתברר רק אחרי עשרים או שלושים שנה, ואז כבר יש לנו מיליונים של חולים או כאלו שכבר מתו מבלי שיכולנו לקשר עם הגורם למוות.
   בקיצור, אני מציע למי שעדיין לא נכנס למעגל הצרכנים שעלול בסבירות גבוהה להרוס את חייו – להימנע מכך כל עוד הוא יכול…

   13 ביולי 2016 at 12:26
  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) Reply

   קראת בכלל מה שהוא כתב או שהלכת.באמצע לעשן משהו כי זו התגובה הכי דבילית ולט קשורה שאפשר היה לשים פה

   7 באוגוסט 2016 at 10:46
 • בועז Reply

  כתבה מצויינת ומעניינת..
  יש עוד לציין שהקנביס מייצר מחלות נפש כגון סכיזופרניה, מניהדיפרסיה, גירושין, פיטורים מעבודה, התפרצויות זעם כמו של המשתמש האנונימי ועוד.

  2 בפברואר 2022 at 17:39

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *