קריוקי חי

נחמד לבוא לאירוע או למסיבה ולשמוע זמר שר!

אבל הרבה יותר מגניב לשיר בעצמך, במיוחד אחרי כוס יין (בינינו… למה שרק הזמר ייהנה…).
המערכת הייחודית שלנו מאפשרת לך לעשות את זה – ובגדול, על פלטפורמה המאפשרת לשיר כמעט כל שיר שאי פעם חלמת לשיר – ולהישמע ממש כמו זמר מקצועי!
המערכת שלנו לא דומה למערכות קריוקי המצויות בשוק. זוהי מערכת של קריוקי חי!!!

מה זה בעצם קריוקי חי???

זוהי מערכת מקצועית שבמקור נועדה לעבודה של מוזיקאים באולפני הקלטות, להפקת עיבודים וכדומה.
מדובר בתוכנה שיודעת לנגן תווים בשישה עשר ערוצים בו זמנית על סינתסייזר המחובר אל המחשב דרך כבל ה USB, באשר בכל ערוץ ניתן לבחור כלים שונים – ומאפשרת למוזיקאי ליצור עיבודים ותזמורים לשירים שונים למטרת הקלטות.
מערכת ייחודית זו עברה פיתוחים ושינויים על מנת לעבוד כפי שהיא עובדת בהופעות שלנו, כך שבמתכונת שבה אנחנו עובדים, זוהי למעשה  מערכת יחידה מסוגה בעולם…

מי שהיה בערבי שירה בציבור או קריוקי – והיה גם בערב שאנחנו עורכים, יודע שהמערכת שלנו נשמעת וגם נראית שונה לחלוטין מכל דבר אחר.

הקריוקי ה"סטנדרטי" מבוסס על סרטוני וידאו, כשבתחתית המסך רצות שורות המילים, כאשר הפסקול שהוא הפלייבק מתנגן ברקע.
במערכת שאתה אנחנו עובדים, הסאונד אינו פסקול הסרט, אלא שבמהלך ההופעה הוא מנוגן חי על ידי הסינתסייזר, מה שנותן אווירה שונה לחלוטין, הדומה יותר לצליל המופק באולפן.

בגמישותה וביתרונותיה, המערכת שלנו מאפשרת להתאים את הסולם המוזיקלי של כל שיר לכל קול, ואף לשנות את מהירות השירים מבלי שתהיה לזה השפעה כלשהי על הטון, כך שמי שלוקח מיקרופון ליד מקבל סולם בהתאמה, המאפשר לו לשיר ללא מאמץ, בנוחות  – ועם הרבה פחות זיופים.

שרות הקריוקי שאנחנו נותנים מתאפשר בזכות תכונה של התכנה, המאפשרת, בנוסף לשמירת התווים, להטמיע גם את מילות השירים בקובץ, להציג אותן בחלון נפרד, לתזמן את הדגשתן על המסך לאורך השיר כולו.  אנו מקרינים את חלון המילים על מסך גדול המשמש את הקהל. בין היתרונות של שיטה זאת, שניתן בזמן אמתי לשנות את סוג האותיות ואת גודלן על המסך – ולשלוט במאפיינים כמו הדגשה והטיית האותיות, על מנת לאפשר גם ליושבים רחוק לקחת חלק פעיל בחוויית השירה ללא מאמץ…

למעשה, המערכת כה גמישה, עד שניתן לשנות בזמן אמתי במהלך הנגינה אפילו את המיקס של הפלייבק – ואת סוגי הכלים השותפים בהפקה המוזיקלית, אם כי למזלנו, אין בכך צורך.

מגוון השירים שאנו מעמידים לרשות הקהל שלנו הוא ענק בכל קנה מידה ; בין אם מדובר בשירי שנות החמישים, השישים, השבעים, השמונים – ו…כן, הנקודה הזו ברורה…
הרפרטואר שלנו כולל קרוב לאלף ומאתיים שירים ישראליים, ביניהם כל שירי המסיבות הקלאסיים כמו : "יום שישי את יודעת", "לעולם בעקבות השמש", "בני ילד רע", "הגלשן שלי", ים תיכוני ישן וחדש לצד שירי משוררים וקלאסיקות של משה וילנסקי, סשה ארגוב, שלמה יידוב, שלום חנוך, שלמה גרוניך, זהר ארגוב – ועוד הפתעות רבות ומיוחדות, מאפשר לכל אדם בכל חתך למצוא שירים שמדברים אליו.

כבעל אוזן רגישה – כמו עוד לא מעטים בוודאי, גם אני באופן אישי סובל כשאני נקלע לערבי קריוקי הכוללים צווחות וזיופים.
הסיבה לכך היא שבמקרים רבים הסולמות המוזיקליים של הפלייבק אינם מתאימים לקולות הזמרים שבקהל, מה שגורם לזמרים להתאמץ או לזייף ולצאת עם חוויה טראומטית, כאבי אוזניים וכאבי גרון.

תוכלו לשמוע דוגמאות לאיכות הצליל ולהפקה בהקלטות מתוך מופעים בתחתית הדף.

הסבר על המערכת

41

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *